Logo
Logo

Ogrodowa mapa Polski (część 7) – festiwale kwiatów | 11 miejsc do zobaczenia

Cała Polska, od Albigowej do Żmigrodu, rozkwita kwiatami. Zapisz w kalendarzu największe festiwale kwiatów warte odwiedzenia w 2024 roku. Sezon na kwiaty rozpędza się i nie spogląda wstecz – z dnia na dzień rozkwitają kolejne rośliny, sprawiając radość wszystkim miłośnikom ogrodnictwa. To trzeba uczcić! Najlepiej w towarzystwie osób o podobnych zamiłowaniach.

W tym roku skorzystaj z naszej mapy i odwiedź przynajmniej jeden z kwiatowych festiwali. Przygotowaliśmy 11 propozycji największych wydarzeń odbywających się w całym kraju od kwietnia do października.


Artykuł pochodzi z magazynu
Gardeners' World. Edycja Polska / Maj 2024

Zanim pojedziesz – sprawdź wcześniej szczegółowy program wybranego wydarzenia dostępny na stronie internetowej organizatora oraz prognozę pogody. Udział w niektórych atrakcjach, np. warsztatach, może wymagać wcześniejszej rejestracji i być dodatkowo płatny.

Festiwal Kwiatów Jadalnych
archiwum
1 – IX Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych
Wyjątkowe święto dla kwiatożerców i amatorów eksperymentalnej kuchni zrzeszające fanów zdrowego odżywiania, miłośników ogrodów i ogrodnictwa. Oprócz doznań kulinarnych odwiedzający będą mogli skorzystać z kuchni kosmetycznej i warsztatów florystycznych. Na miejscu będzie można zasięgnąć porad dotyczących uprawy kwiatów jadalnych oraz skorzystać z bogatej oferty ekologicznych produktów.
Data: 13-14 lipca 2024
Bilety (wstęp na teren parku): normalny 59 zł, ulgowy 42 zł
Adres: Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy
Więcej informacji: www.hortulus.com.pl
Festiwal Kwiatów w Czarnkowie
archiwum
2 – IV Festiwal Kwiatów w Czarnkowie
wybitni floryści z całej Polski prezentują swoje umiejętności, przygotowując niepowtarzalne florystyczne instalacje ukazujące piękno roślin. Goście festiwalu mogą je podziwiać na miejscowym Placu Wolności. W programie imprezy są także warsztaty florystyczne oraz pokaz w wykonaniu mistrzów florystyki. Tegoroczna edycja będzie połączona z innym wydarzeniem – Dniami Ziemi Czarnkowskiej.
Data: 9-11 sierpnia 2024
Bilety: wstęp bezpłatny
Więcej informacji: www.mck.czarnkow.pl
Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin
archiwum
3 – 11. Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin
Festiwal, organizowany od kilku lat, stał się integralną częścią kalendarza imprez Dolnego Śląska. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga miłośników ogrodnictwa z całego regionu i daje możliwość eksploracji różnorodności roślin, które sprawią, że Park Leśny przy ul. Kwiatowej w Lubinie zamieni się w ogród pełny zapachów kwiatowych. Poza ofertą handlową na gości festiwalu czekać będzie strefa warsztatów i wykładów o tematyce ogrodniczej i nie tylko.
Data: 27-28 kwietnia 2024
Bilety: wstęp bezpłatny
Więcej informacji: www.muzeum-lubin.pl
Żmigrodzki Festiwal Kwiatów
archiwum
4 – XI Żmigrodzki Festiwal Kwiatów
Festiwal Kwiatów w Żmigrodzie co roku gromadzi miłośników kwiatów i roślin oraz ich piękna, zapewniając im prawdziwą ucztę dla zmysłów. W programie festiwalu m.in.: konkurs na najpiękniejszy wianek, kiermasz roślin, występy artystyczne oraz stoiska regionalne i promocyjne. Wydarzenie odbywa się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Żmigrodzie i jest organizowane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej.
Data: 16 czerwca 2024
Bilety: wstęp bezpłatny
Więcej informacji: www.zpk-zmigrod.eu
Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ
archiwum
5 – XXXIV Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ
Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej podczas tegorocznej edycji odwiedzający wyruszą w podróż florystyczną przez najpiękniejsze kraje Europy. Mistrzowie Florystyki stworzą aranżacje, które przeniosą gości festiwalu zarówno w egzotyczne rejony Południa, jak i na chłodne, kolorowe obszary Północy. Atrakcją specjalną będzie dodatkowa wystawa kwiatowa „Unia od korzeni” zaaranżowana w średniowiecznej części zamku.
Data: 1-5 maja 2024
Bilety: normalny 74 zł, ulgowy 61 zł
Więcej informacji: www.ksiaz.walbrzych.pl
Święta Kwiatów w Arboretum Wojsławice
archiwum
6 – Święta Kwiatów w Arboretum Wojsławice
W kalendarium wydarzeń Arboretum Wojsławice od wielu lat obecne są święta dedykowane różnym kwiatom. Najstarsze z nich, święto liliowców, odbędzie się w tym roku już po raz osiemnasty. Wszystkie cieszą się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających i obfitują w liczne wydarzenia towarzyszące: kiermasze, pokazy florystyczne, wystawy, wykłady, degustacje, spacery z przewodnikami i występy artystyczne.
Daty: 26 maja: XII RODOmania – Wystawa Roślin Wrzosowatych 9 czerwca: VIII Święto Piwonii 14 lipca: XVIII HEMEROmania – Święto Liliowców 11 sierpnia: III HORTENSJOmania – Święto Hortensji 6 października: XV Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni
Bilety (wstęp do arboretum): normalny 30 zł, ulgowy 20 zł
Więcej informacji: www.arboretumwojslawice.pl
Festiwal Kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku
archiwum
7 – IX Festiwal Kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku
Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie zyskał sławę nie bez powodu. Oryginalne aranżacje kwiatowe rozciągają się na powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Pośród barwnych kompozycji znajdują się regionalne i europejskie miniatury budowli, tworzone na miejscu przez najlepszych artystów modelarzy. Nowością tegorocznej edycji będzie Woliera Wolnych Lotów z egzotycznymi ptakami, a zespoły utalentowanych florystów staną do modowego pojedynku na kwiaty: na oczach gości będą tworzyć kwiatowe kostiumy, które zaprezentują w czasie wystawy „Fashion Flower Week”.
Data: 7 lipca 2024
Bilety (wstęp na teren parku): normalny 49 zł, ulgowy 45 zł
Więcej informacji: www.minieuroland.pl
Święto Róży w Kutnie
archiwum
8 – 50. Święto Róży w Kutnie
Święto Róży to niepowtarzalny wrześniowy weekend pachnący różami, będący okazją do poznania unikalnych odmian róż ogrodowych w tradycyjnych bukietach pochodzących od producentów z całej Polski oraz prac florystycznych wielu artystów. W centrum miasta, wzdłuż ulicy Królewskiej i na Placu Piłsudskiego, na gości czekają również stoiska handlowe z produktami regionalnymi, ekologiczną żywnością, wyrobami z róż oraz stoiska gastronomiczne. Święto Róży to także koncerty plenerowe gwiazd muzyki rozrywkowej.
Data: 6-8 września 2024
Bilety (tylko na Ogólnopolską Wystawę Róż): normalny 7 zł, ulgowy 4 zł
Więcej informacji: www.swietorozy.pl
Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw
archiwum
9 – 47. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw
Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – skierniewickie święto od lat przyciąga tłumy ogrodników i miłośników roślin, nie tylko tych o przepięknych kwiatach. Jest okazją do zakupu sadzonek, uzupełnienia ogrodniczej wiedzy, uczestnictwa w paradzie, pokazach i warsztatach oraz degustacjach. Imprezie towarzyszą Targi Ogrodniczo-Rolne oraz Targ Zdrowej Żywności, a przez cały weekend na miejskiej scenie występują gwiazdy muzyki rozrywkowej.
Data: 13-15 września 2024
Bilety: wstęp bezpłatny
Więcej informacji: www.swietokwiatow.pl
Festiwal Kwiatów w Zabrzu
archiwum
10 – XVII Festiwal Kwiatów w Zabrzu
Organizowany na terenie Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu festiwal obfituje w liczne atrakcje, m.in. kwiatowe warsztaty i pokaz kwiatowej mody. Dla najmłodszych miłośników kwiatów przygotowano animacje i warsztaty kreatywne, w tym ogrodnicze, pszczelarskie i zielarskie. W trakcie festiwalu działać będą także specjalistyczne stoiska, oferujące produkty z wielu kategorii – ogrodnictwo, żywność, zielona nauka, naturalna kosmetyka i rękodzieło.
Data: 8-9 czerwca 2024
Bilety: wstęp bezpłatny
Więcej informacji: www.mob.zabrze.pl
Festiwal Kwiatów w Albigowej
archiwum
11 – XXIV Festiwal Kwiatów w Albigowej
Ta doroczna impreza organizowana przez Koła Gospodyń Wiejskich, Centrum Kultury Gminy Łańcut oraz Ośrodek Kultury w Albigowej jest okazją do uczestnictwa w kwiatowym festynie i przemarszu z korowodem kwiatów. Koła Gospodyń prezentują swoje bukiety, które każdego roku mają inny temat przewodni. Podczas festiwalu można także kupić kwiaty do ogrodu i na balkon oraz obejrzeć występy artystyczne ludowych kapel, które kończą się zabawą taneczną.
Data: 23 lipca 2024
Bilety: wstęp bezpłatny
Więcej informacji: www.ck.gminalancut.pl

 

Gardeners' World Edycja Polska 5/2024  

Artykuł pochodzi z magazynu
Gardeners' World. Edycja Polska / Maj 2023

Autor
Ogrodowa mapa Polski (część 7) – festiwale kwiatów | 11 miejsc do zobaczenia
Ogrodowa mapa Polski (część 7) – festiwale kwiatów | 11 miejsc do zobaczenia
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)