Logo
Logo

Odkryj sekrety obfitych plonów: 20 warzyw idealnych do ogrodu i dwie nowoczesne metody uprawy

Nowoczesne ogrodnictwo oferuje wiele rozwiązań, które ułatwiają uprawę, czyniąc ją łatwiejszą i bardziej efektywną. Wśród nich szczególne miejsce zajmują nasiona otoczkowane i nasiona na taśmie, polecane miłośnikom ogrodnictwa, ceniącym sobie wygodę oraz efektywność prac w ogrodach czy działkach.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z warzywnikiem lub szukasz nowości do wypróbowania w tym sezonie, ten poradnik został stworzony specjalnie z myślą o Tobie. Kluczowym elementem, który ma decydujący wpływ na zdrowe i obfite plony jest właśnie wybór odpowiednich nasion.

Nasiona w firmowych opakowaniach PlantiCo, Polan, Spójnia gwarantują pewność odmianową i wysoką jakość materiału siewnego. Firmy nasienne z myślą o swoich odbiorcach, starają się opracowywać i wprowadzać do oferty nowości, które nie tylko będą obficie plonowały, ale też pozwolą zaoszczędzić czas i wysiłek przy pracach na działce a tym samym na dłuższy relaks. Sprawdźmy zatem, dlaczego warto zainteresować się NOWOŚCIAMI, by wprowadzić je do naszych ogrodów. 

Streszczenie artykułu
Nowoczesne ogrodnictwo wprowadza innowacje takie jak nasiona otoczkowane i nasiona na taśmie, które ułatwiają i przyspieszają proces uprawy warzyw, czyniąc go bardziej efektywnym. Nasiona otoczkowane są pokryte specjalną otoczką zawierającą naturalne składniki, które wspomagają kiełkowanie i wzrost roślin, a także ułatwiają wysiew dzięki zwiększeniu rozmiaru nasion. Z kolei nasiona na taśmie, rozmieszczone w precyzyjnych odstępach na biodegradowalnej taśmie, minimalizują potrzebę przerzedzania siewek i zapewniają optymalne warunki dla roślin. Oba rozwiązania oferują liczne korzyści, takie jak szybszy i łatwiejszy wysiew, lepsze warunki dla młodych roślin, zdrowsze i silniejsze plony, a także oszczędność czasu i wysiłku ogrodników. Marki: PlantiCo, Polan i Spójnia oferują szeroką gamę nasion otoczkowanych i na taśmie, w tym popularne gatunki warzyw, co pozwala na łatwe wprowadzenie tych nowoczesnych metod uprawy do własnego ogrodu.

Nasiona tradycyjne czy udoskonalone

Samodzielna uprawa warzyw z nasion to nie tylko satysfakcjonujące hobby, ale również krok w stronę samowystarczalności i zdrowszego stylu życia. Własna uprawa daje pełną kontrolę nad tym, co się znajdzie na talerzu. Jednak każdy, kto przynajmniej raz zajmował się siewem nasion w tradycyjny sposób, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak czasochłonne i pracochłonne może to być zadanie. Zaprezentujemy prostsze i szybsze sposoby wysiewu nasion przy zastosowaniu nasion udoskonalonych.

Nasiona otoczkowane oraz nasiona na taśmie to łatwy i dokładny wysiew zyskujący coraz więcej zwolenników. Staje się popularny zarówno wśród początkujących jak i bardziej doświadczonych ogrodników. Mimo iż cena takich nasion, nieznacznie przewyższa koszt tradycyjnych, to inwestycja jest opłacalna z uwagi na ich zalety:  

 • Szybszy i łatwy wysiew w porównaniu do metod tradycyjnych.
 • Dokładne rozmieszczenie nasion.
 • Zredukowanie potrzeby przerzedzania roślin.
 • Efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy.
 • Zapewnienie lepszych warunków dla młodych roślin.
 • Zdrowsze i silniejsze plony.

Nasiona warzyw na taśmie

Nasiona na celulozowej taśmie są rozmieszczone w precyzyjnych odstępach. Podczas tradycyjnego siewu kluczowe jest utrzymanie właściwej przestrzeni między poszczególnymi nasionami. Zbyt bliskie posadzenie nasion może prowadzić do trudności w rozwoju roślin, które mogą wzajemnie konkurować o zasoby, a także zwiększa się szansa, że nasiona nie będą w stanie prawidłowo wykiełkować. Użycie taśm minimalizuje te zagrożenia, zapewniając rozmieszczenie nasion zgodnie z potrzebami specyficznych gatunków.

Nasiona otoczkowane
Fot. M.Dörr & M.Frommherz / AdobeStock

W ofercie PlantiCo znajdziemy szeroką gamę nasion warzyw, kwiatów i ziół trzech marek: PlantiCo, Polan i Spójnia.

 • Marka PlantiCo poleca Nasiona na 5 m taśmie z nawozem naturalnym i znacznikiem do oznaczania miejsca siewu. W serii wykorzystano odmiany warzyw własnej hodowli. Umieszczenie nasion na taśmie, w znaczący sposób, ułatwiło wysiew. Taśma wykonana jest z naturalnej, atestowanej bibułki rozpuszczalnej w wodzie, całkowicie biodegradowalnej. Równomiernie rozmieszczone nasiona eliminują potrzebę przerywki siewek. Taśmę wystarczy umieścić w rowku, przykryć ziemią i obficie podlać. Po podlaniu taśma szybko się "rozpuszcza", a zawarty w niej nawóz naturalny uwalnia się, wspomaga kiełkowanie i szybki wzrost siewek.

 • Marka Polan poleca serię kilkunastu pozycji nasion warzyw na 6 m silikonowej, wodorozpuszczalnej taśmie.

 • Marka Spójnia oferuje serię 10 najpopularniejszych gatunków warzyw na 5 m papierowej, wodorozpuszczalnej taśmie.

 • Zobacz pełną ofertę nasion na taśmie

Burak ćwikłowy Rywal Nasiona na taśmie
Burak ćwikłowy Rywal
Nasiona na taśmie
Odmiana średniowczesna, plenna. Korzenie cylindryczne, wydłużone, dł. ok. 13-15 cm, średnicy 5-6 cm. Powierzchnia korzenia gładka, skórka delikatna, miąższ dobrze wybarwiony, intensywnie ciemnoczerwony, bez tendencji do tworzenia pierścieni, smaczny o wysokiej zawartości cukrów i betaniny. Odmiana polecana do bezpośredniego spożycia, przetwórstwa i przechowywania.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Cebula późna Bila - Nasiona na taśmie z nawozem
Cebula Bila
Nasiona na taśmie z nawozem naturalnym
Odmiana późna (143-146 dni), o typie użytkowym Wolskiej i jej pochodnych. Tworzy duże cebule o masie średnio 100 g, kulisto-wydłużone. Miąższ twardy, biały. Zwykle pojedynczy wierzchołek wzrostu. Sucha łuska ciemnożółta do jasnobrązowej, średniogruba, bardzo trwała, bardzo dobrze przylegająca, odporna na pękanie. Bardzo dobrze nadaje się do przechowywania (do czerwca).
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Marchew Dolanka - nasiona na taśmie
Marchew Dolanka + rzodkiewka (wskaźnik rzędów)
Nasiona na taśmie
Odmiana późna, plenna, w typie Flakkee. Okres wegetacji 140-150 dni. Korzeń bardzo duży, dobrze wybarwiony. Nie wykazuje skłonności do pękania. Dobrze się przechowuje. Ze względu na dużą zawartość cukrów i suchej masy polecana do bezpośredniego spożycia, do przetwórstwa, do produkcji mrożonek i konserw warzywnych oraz do krótkiego przechowywania.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Ogórek gruntowy Julian - nasiona na taśmie
Ogórek Julian mieszaniec F1
Nasiona na taśmie
Odmiana średnio późna, posiada średnią liczbą kwiatów żeńskich na roślinie. Owoc cylindryczny, bardzo kształtny, ze smugami do 2/3 długości, owocuje głównie na pędach bocznych, nie wykazuje tendencji do tworzenia pustych komór nasiennych. Brodawki duże, średnio liczne. Wiernie plonuje aż do późnego lata. Doskonały surowiec do kwaszenia i konserwowania.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Ogórek Soplica - nasiona na taśmie
Ogórek Soplica mieszaniec F1
Nasiona na taśmie z nawozem
Odmiana heterozyjna, średniowczesna, bardzo plenna, stabilna w plonowaniu, odporna na choroby, pozbawiona goryczy. Rośliny wyróżniają się silnym wigorem, dużą zdolnością regeneracji i długim okresem plonowania, co pozwala na przedłużenie zbiorów do późnej jesieni. Owoc krótki, kształtny, bez tendencji do przyrastania na grubość, zielony, z małymi brodawkami, doskonały surowiec do kwaszenia.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Ogórek Śremianin - nasiona na taśmie
Ogórek Śremianin mieszaniec F1
Nasiona na taśmie
Odmiana bardzo wczesna, bardzo plenna. Owoce jasnozielone w typie „Śremski F1”, bez skłonności do żółknięcia i przerastania na grubość. Stosunek dł. do szer. 2,8-2,9:1. Wysoka tolerancja na mączniaka rzekomego i prawdziwego. Złoty Medal MTP POLAGRA.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Pietruszka korzeniowa Kaśka - nasiona na taśmie
Pietruszka Kaśka
Nasiona na taśmie z nawozem naturalnym
Odmiana średniowczesna (liczba dni od siewu do zbioru 150–180 dni). Tworzy kremowo-białe korzenie, stożkowato- -wydłużone, długości 15–20 cm, o masie 150–200 g. Miąższ jędrny, kremowo-biały. Odmiana przeznaczona do bezpośredniego spożycia i przechowywania, polecana do przetwórstwa.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Pietruszka korzeniowa Sonata - nasiona na taśmie.jpg
Pietruszka Sonata
Nasiona na taśmie
Odmiana późna o zwiększonej odporności na susze, zwłaszcza podczas wschodów. Korzenie długie, stożkowe, ostro zakończone o gładkiej, białej skórce. Miąższ ścisły, kremowobiały. Nie posiada tendencji do rdzewienia. Doskonale się przechowuje. Złoty Medal MTP POLAGRA.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Rzodkiewka Galaxy - nasiona na taśmie
Rzodkiewka Galaxy
Nasiona na taśmie z nawozem naturalnym
Odmiana wczesna, okres wegetacji – 30 dni od wysiewu do zbioru. Polecana do uprawy w gruncie. Wytwarza kuliste zgrubienie korzeniowe dorastające do dużych rozmiarów bez skłonności do parcenia. Ładny czerwony kolor obejmuje całe zgrubienie. Wyrównana w kształcie, jednocześnie dojrzewająca. Odmiana plenna.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Sałata masłowa Bona - nasiona na taśmie
Sałata Bona
Nasiona na taśmie
Odmiana wczesna do uprawy wiosennej i jesiennej w gruncie i tunelu. Tworzy główki duże, okrągłe, ścisłe o masie 350-500 g. Liście jasne, średnio pęcherzykowate, brzeg liścia prawie gładki. Równomiernie osiąga wielkość handlową, tolerancyjna na wirus CMV, odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Wykorzystanie nasion na taśmie to przede wszystkim wygodny sposób na uproszczenie siewu warzyw. Eliminuje potrzebę mierzenia odstępów, co sprawia, że cały proces jest szybszy i unika się problemów wynikających z zbyt gęstego wysiewu. Utrzymanie odpowiednich odstępów umożliwia prawidłowy rozwój kiełkujących roślin i eliminuje konieczność przerywania.

Nasiona warzyw otoczkowane

Otoczkowanie nasion polega na aplikacji specjalnej otoczki, która ma na celu poprawę ich właściwości. Wybiera się wyłącznie te nasiona, które wykazują najwyższą zdolność kiełkowania i są w miarę jednolite pod względem wielkości. To pozwala na uzyskanie jedynie najwyższej jakości materiału siewnego.

Nasiona otoczkowane
Fot. carrottomato / AdobeStock

Klient poszukujący tego rodzaju nasion znajdzie je w ofercie firmy PlantiCo:

 • Marka PlantiCo poleca nasiona otoczkowane z naturalnym biostymulatorem wzrostu Nano-Gro. Otoczka nasion zawiera całkowicie naturalne składniki w 100% bezpieczne dla ludzi i środowiska (Nano-Gro, mączkę drzewną, talk, kaolin, bentonit). Nano-Gro (naturalny biostymulator) zwiększa energię kiełkowania i odporność roślin, wpływa na intensywny wzrost i lepszy plon. Nasiona pokryte otoczką zwiększają rozmiar, przez co ułatwiony jest wysiew i równomierne wschody bez potrzeby późniejszego przerywania roślin. Po wysiewie należy glebę obficie podlać i nie dopuszczać do przesuszenia. Przyśpieszy to rozpuszczanie otoczki i uwalnianie jej składników do gleby.

 • Oferta marki Polan obejmuje blisko 20 odmian warzyw w przeźroczystym blistrze z widocznymi nasionami. 

 • Zobacz pełną ofertę nasion otoczkowanych

Burak Karmazyn - nasiona otoczkowane
Burak ćwikłowy Karmazyn
Nasiona otoczkowane
Odmiana późna, korzeń kulisty o masie ok. 250-350g. Miąższ na przekroju jednolity, intensywnie ciemnoczerwony. Niska skłonność do gromadzenia azotanów, wysoka zawartość betaniny (czerwień buraczana). Odmiana cechuje się niską skłonnością do gromadzenia azotanów. Polecana do bezpośredniego spożycia i przechowywania.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Burak ćwikłowy Opolski - nasiona otoczkowane
Burak ćwikłowy Opolski
Nasiona otoczkowane
Odmiana późna, plenna. Korzenie cylindryczne, wydłużone, średnicy 4-8 cm. Powierzchnia korzenia gładka, skórka delikatna, miąższ karminowo-czerwony, smaczny. Pierścienie niewidoczne lub słabo zaznaczone. Odmiana przydatna do bezpośredniego spożycia, przechowywania lub przetwórstwa. Okres wegetacji wynosi 110-120 dni.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Marchew Jagna - nasiona otoczkowane
Marchew Jagna
Nasiona otoczkowane
Odmiana wczesna, o okresie wegetacji 105-110 dni. Korzenie długie 18-20 cm, barwy pomarańczowej, lekko stożkowate, nasada korzenia zaostrzona. Wyróżnia się dużym udziałem walca osiowego w stosunku do średnicy korzenia. Miąższ jędrny, soczysty, barwy pomarańczowej. Polecana do bezpośredniego spożycia, na przetwory i surówki. Nadaje się na wczesny zbiór pęczkowy i do krótkiego przechowywania.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Ogórek Cezar Nasiona otoczkowane
Ogórek Cezar mieszaniec F1
Nasiona otoczkowane
Ogórek konserwowy Cezar F1 - odmiana plenna, średniowczesna, grubo-brodawkowa, białokolcowa. Owoce bardzo kształtne, ciemnozielone jasnymi smugami, wyrównane, bez tendencji do żółknięcia. Odporny na mączniaka prawdziwego, parcha dyniowatych i wirusa zwykłej mozaiki ogórków. Polecany do bezpośredniego spożycia, konserwowania i kwaszenia.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Ogórek Soplica - nasiona otoczkowane
Ogórek Soplica mieszaniec F1
Nasiona otoczkowane
Ogórek konserwowy Soplica F1 – odmiana średnio wczesna, bardzo plenna, stabilna w plonowaniu, odporna na parcha dyniowatych i mączniaka prawdziwego. Wyróżnia się dużą zdolnością regeneracji i długim okresem plonowania co pozwala na wydłużenie zbiorów do późnej jesieni. Owoc krótki, zielony, z małymi brodawkami, bardzo kształtny, bez tendencji przyrastania na grubość. Polecany do bezpośredniego spożycia, konserwowania i kwaszenia.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Pietruszka Kaśka - nasiona otoczkowane
Pietruszka Kaśka
Nasiona otoczkowane
Odmiana plenna, średniowczesna (liczba dni od siewu do zbioru 150-180). Korzenie długie (15-20 cm), stożkowato wydłużone, o masie 150-200 g. Miąższ aromatyczny, jędrny, kremowo-biały. Polecana do bezpośredniego spożycia, przetwórstwa i przechowywania.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Rzodkiewka Opolanka Nasiona otoczkowane
Rzodkiewka Opolanka
Nasiona otoczkowane
Odmiana wczesna, polecana do wiosennej i jesiennej uprawy w tunelach foliowych i pod włókniną oraz w gruncie. Tworzy cylindryczne zgrubienia, szkarłatne z białym znaczkiem. Miąższ biały, szklisty, delikatny w smaku, bez skłonności do parcenia. Polecana do bezpośredniego spożycia.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Rzodkiewka Tytania Nasiona otoczkowane
Rzodkiewka Tytania
Nasiona otoczkowane
Odmiana wczesna, polecana do wiosennej i jesiennej uprawy w tunelach foliowych i pod włókniną oraz w gruncie. Tworzy kuliste zgrubienia intensywnie czerwone, o bardzo ładnym pokroju. Miąższ biały, smaczny. Odmiana odporna na parcenie, równomiernie dojrzewająca. Polecana do bezpośredniego spożycia.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Sałata Kinga Nasiona otoczkowane
Sałata Kinga
Nasiona otoczkowane
Odmiana sałaty kruchej typ lodowy, średnio-wczesna, do uprawy we wszystkich terminach w gruncie, również wczesno wiosennych w tunelach foliowych. Głowy zbite, zamknięte o masie ok. 1000 g. Liście kruche, barwy soczysto zielonej o gładkiej i lśniącej powierzchni. Długo utrzymuje dojrzałość konsumpcyjną. Zalecana produkcja z rozsady. Należy pamiętać, że gatunek ten jest wrażliwy na brak światła, w miejscach zacienionych nie tworzy główek.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Sałata Królowa Majowych Nasiona otoczkowane
Sałata Królowa Majowych
Nasiona otoczkowane
Odmiana wczesna, do uprawy wiosennej w tunelach i gruncie. Tworzy duże, zamknięte główki o masie ok. 250 g, o żółto-zielonych, jędrnych i smacznych liściach. Należy pamiętać, że gatunek ten jest wrażliwy na brak światła, w miejscach zacienionych nie tworzy główek.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Otoczkowanie poprawia właściwości nasion. Zapewnia roślinie korzystne warunki wzrostu i rozwoju. Chroni kiełki przed atakiem patogenów. Uzyskany w ten sposób materiał siewny jest najwyższej jakości. Składniki otoczki zwiększają również rozmiar nasion, przez co stają się bardzo wygodne i łatwe w wysiewie oraz eliminują potrzebę przerywki siewek. Bardzo ważne jest obfite podlewanie w celu rozpuszczenia otoczki.

Praktyczne porady 

Aby wykorzystać potencjał nasion na taśmie i otoczkowanych, warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach:

 1. Przygotowanie gleby: Przed wysiewem nasion, gleba powinna być starannie przygotowana – spulchniona, zasilona i nawodniona.
 2. Siew nasion na taśmie: Wykop rowek o odpowiedniej głębokości, umieść w nim taśmę z nasionami, a następnie delikatnie zasyp ziemią. 
 3. Wysiew nasion otoczkowanych: Nasiona otoczkowane wysiewaj w odpowiednich odstępach i głębokości, zgodnie z zaleceniami producenta.
 4. Ważne jest, aby po wysiewie obficie podlać glebę i nie dopuścić do jej przesuszenia, co umożliwi rozpuszczenie taśmy i otoczki oraz zapewni nasionom odpowiednie warunki do kiełkowania.

Dlaczego nasiona otoczkowane i na taśmie to najlepszy wybór do Twojego ogrodu?

Nasiona warzyw otoczkowane i na taśmie mają wiele zalet. Mimo, że ich koszt może być wyższy w porównaniu do tradycyjnych nasion, dodatkowe wydatki są uzasadnione chęcią przyspieszenia prac oraz zwiększenia plonów. Jest to rozwiązanie, które może przypaść do gustu każdemu miłośnikowi ogrodnictwa. W szczególności polecane jest: 

 • Seniorom szukającym udogodnień w dbaniu o swój ogród.
 • Początkującym ogrodnikom w samodzielnej uprawie warzyw.
 • Tym, którzy pragną zminimalizować czas poświęcany na siew i pielęgnację siewek.

Jakość plonów zaczyna się od nasion

Jeśli marzysz o bujnych plonach z warzywnika, nie oszczędzaj na nasionach. Postaw na renomowanego dostawcę, aby mieć gwarancję, że nasiona są wysokiej jakości i mają dobrą zdolność kiełkowania, pochodząc wyłącznie od zaufanych producentów. To klucz do sukcesu w uprawie i zapewnienia sobie obfitych oraz zdrowych zbiorów.

Sklep firmowy spółki PlantiCo Zielonki, będącej największym producentem nasion odmian warzyw i kwiatów własnej hodowli, łączy trzy renomowane marki nasienne: PlantiCo, Polan i Spójnia, oferując setki odmian, będących wynikiem pracy wybitnych hodowców. Nie wahaj się i zapoznaj z bogatą ofertą sklepu internetowego sklep.plantico.pl, gdzie w zaciszu domowym znajdziesz między innymi nasiona warzyw: otoczkowane i na taśmie. Odkryj je już dziś!

Nasiona otoczkowane i na taśmie to doskonałe rozwiązania dla każdego, kto szuka prostych i efektywnych metod uprawy warzyw. Dzięki nim, nawet bez dużego doświadczenia w ogrodnictwie, można cieszyć się zdrowymi i obfitymi zbiorami. Te nowoczesne metody siewu minimalizują czas i wysiłek potrzebny na pielęgnację roślin, jednocześnie zwiększając szanse na sukces. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z uprawą warzyw, nasiona otoczkowane i na taśmie mogą znacząco ułatwić Ci pracę i zwiększą plony.

Internetowy sklep z nasionami PlantiCo

Artykuł powstał we współpracy z internetowym sklepem z nasionami firmy PlantiCo, gdzie znajdziesz ponad 1.000 pozycji asortymentowych nasion warzyw.

Zdjęcie tytułowe: anatoliycherkas, Alex, JJ Gouin / AdobeStock

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Co oferuje nowoczesne ogrodnictwo dla ułatwienia uprawy?

  Nowoczesne ogrodnictwo oferuje nasiona otoczkowane i nasiona na taśmie, które ułatwiają i przyspieszają proces uprawy, czyniąc go bardziej efektywnym.
 • Jakie są główne zalety nasion otoczkowanych i na taśmie?

  Zalety to szybszy i łatwiejszy wysiew, dokładne rozmieszczenie nasion, redukcja potrzeby przerzedzania roślin, efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy, lepsze warunki dla młodych roślin oraz zdrowsze i silniejsze plony.
 • Dla kogo przeznaczone są nowości w ofercie nasion?

  Dla miłośników ogrodnictwa ceniących sobie wygodę oraz efektywność prac w ogrodach i działkach, w tym dla seniorów, początkujących ogrodników oraz tych, którzy chcą zminimalizować czas poświęcony na siew i pielęgnację.
 • Jakie firmy oferują nasiona otoczkowane i na taśmie?

  Firmy takie jak PlantiCo, Polan i Spójnia oferują szeroką gamę nasion otoczkowanych i na taśmie, gwarantując wysoką jakość materiału siewnego.
 • Jakie korzyści płyną z wyboru nasion na taśmie?

  Nasiona na taśmie zapewniają precyzyjne rozmieszczenie nasion, minimalizują ryzyko zbyt gęstego wysiewu, eliminują potrzebę przerzedzania siewek, co przekłada się na zdrowszy wzrost i rozwój roślin.
 • Czym charakteryzują się nasiona otoczkowane?

  Nasiona otoczkowane są pokryte specjalną otoczką zawierającą naturalne składniki, które wspomagają kiełkowanie i wzrost roślin, ułatwiają wysiew dzięki zwiększeniu rozmiaru nasion i chronią kiełki przed patogenami.
 • Czytaj więcej Czytaj mniej
Autor
Odkryj sekrety obfitych plonów: 20 warzyw idealnych do ogrodu i dwie nowoczesne metody uprawy
Odkryj sekrety obfitych plonów: 20 warzyw idealnych do ogrodu i dwie nowoczesne metody uprawy
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy