Logo
Logo

Zapomnij o koszeniu trawnika i ciesz się wolnym czasem w ogrodzie!

Ciepłe dni skłaniają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Piękną pogodą przyjemnie jest się delektować we własnym ogrodzie, korzystając ze wszystkich jego uroków. Ciesząc się swoim zielonym azylem marzymy czasem o tym, aby mógł on sam o siebie zadbać, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Umożliwiłoby nam to spędzenie czasu wolnego na relaksie i ulubionych aktywnościach. Jeszcze kilka lat temu o takim luksusie mogliśmy tylko pomarzyć. Natomiast dzisiaj, inteligentne urządzenia takie jak roboty koszące ułatwiają nam życie w coraz większym wymiarze, zapewniając przy tym komfort i oszczędność czasu.

Roboty koszące STIHL iMOW: co je wyróżnia?

Są inteligentne, bezpieczne i ciche, a ich obsługa jest wyjątkowo łatwa i nie wymaga specjalistycznej wiedzy – roboty koszące iMOW® są jak niewidzialny ogrodnik, który niepostrzeżenie zdejmuje nam z głowy rutynowe obowiązki niezbędne do utrzymania najwyższej jakości trawnika. Wyposażony w odpowiednie oprogramowanie i funkcje robot od pierwszego użycia zna nasz ogród jak własną kieszeń.

Dostępne na rynku produkty idą z duchem czasu, a zaawansowane, inteligentne technologie zaczynają królować w naszych domach, czyniąc nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Systemy i urządzenia, które kiedyś powstawały w wyobraźni reżyserów filmów science-fiction, dzisiaj stają się naszą codziennością i ułatwiają nam życie. Robot koszący systematycznie wykonujący rutynowe prace zagwarantuje nam zdrowy, estetyczny i gęsty trawnik, który będzie ozdobą naszego ogrodu.

Jakość

Bez względu na to, na jakie urządzenie koszące się decydujemy, celem nadrzędnym jest dla nas zawsze utrzymanie wysokiej jakości trawnika. Na nic przecież autonomiczny sprzęt, który będzie dokładał nam pracy… Dlatego, powinniśmy się upewnić, że parametry robota, z którego skorzystamy są wystarczające dla warunków w jakich przyjdzie pracować naszemu mechanicznemu pomocnikowi. Robot powinien być wyposażony w solidny nóż do mulczowania, który w przypadku podniesienia urządzenia zatrzymuje się automatycznie.

Roboty koszące iMOW® przeznaczone są do koszenia trawników o powierzchni nawet do 5000 m2 i mogą pracować w terenie o nachyleniu do 45% – zwraca uwagę ekspert STIHL Jarosław Ptak. Idealne efekty równomiernie przyciętej i zdrowej trawy uzyskamy dzięki powtarzalności zabiegów pielęgnacyjnych. Roboty koszące rozdrabniają trawę, która pozostaje na trawniku i stanowi dla niego źródło naturalnych składników odżywczych. Regularne koszenie wpłynie również na lepsze krzewienie i gęstnienie naszej murawy.

Roboty koszące iMOW

Inteligencja

Roboty koszące iMOW® są wyposażone w czujniki, które pozwalają im po napotkaniu przeszkody, rozpoznawać ją i zmienić kierunek jazdy. Wbudowany czujnik deszczu współpracujący z oprogramowaniem sprawi, że w zależności od życzenia użytkownika robot będzie kosił podczas każdej pogody lub wróci do stacji dokującej, jeżeli będzie padał deszcz.

Ekspert STIHL Jarosław Ptak podkreśla również, że: ustawienia robota koszącego iMOW® można zmieniać na dużym wyświetlaczu z intuicyjnym menu, a w wersji C zdalnie za pomocą aplikacji. Programowanie pracy robota jest bardzo proste, a o jej systematyczne wykonanie dba efektywny akumulator litowo-jonowy oraz inteligentny systemem zarządzania ładowaniem.

Roboty koszące iMOW

Bezpieczeństwo

Kiedy już decydujemy się na wysokiej klasy sprzęt, chcemy mieć również pewność, że jest on odpowiednio chroniony przed niepowołanymi gośćmi. Dlatego warto zwrócić uwagę czy urządzenie, które chcemy wybrać jest wyposażone w ochronę przed kradzieżą. Zabezpieczenia za pomocą kodów PIN oraz możliwość lokalizacji GPS dają pewność, że nasz sprzęt nie zmieni właściciela podczas naszej nieobecności.

STIHL logo

Dowiedz się więcej o robotach koszących STIHL iMOW®

 

Więcej na ten temat
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl