Logo
Logo

Ziemia do trawnika | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Gęsty trawnik o intensywnym, zielonym kolorze to marzenie każdego właściciela ogrodu. Podstawą są dobrej jakości nasiona i odpowiednie podłoże, które zapewni prawidłową kwasowość i przepuszczalność gleby, a jednocześnie dostarczy wszystkich składników pokarmowych. Parametry gleby można poprawić, stosując odpowiednie środki takie jak: nawozy wapniowe, czy torfy. Nie wiesz, jaką masz ziemię w ogródku? Nie martw się! Kup gotową ziemię/podłoże do trawnika. To lepszy wybór, bo szybko masz gotowy produkt o idealnych parametrach.

Jak powinna być ziemia do trawnika?

Przed założeniem trawnika warto sprawdzić odczyn gleby – optymalna kwasowość dla trawnika wynosi 5,5 – 6,5. Kwasowość można sprawdzić za pomocą kwasomierza polowego lub elektronicznego. Jeśli ziemia jest zbyt kwaśna, należy dodać do niej nawozu wapniowego, a przy odczynie zasadowym ziemię należy zakwasić kwaśnym torfem lub nawozami siarkowymi. Oczywiście ilość dodatku do gleby trzeba dobrze dobrać, aby osiągnąć pożądane pH. Dlatego najczęściej prostszym rozwiązaniem jest zakup gotowej ziemi do trawników, która w szybki i prosty sposób zapewnia odpowiednie parametry gleby.

Nie wiesz, jaką masz ziemię w ogródku? Nie martw się. Kup gotową ziemię/podłoże do trawnika. To lepszy wybór, bo szybko masz gotowy produkt o idealnych parametrach.

Zalety gotowej ziemi do trawnika

Osoby, które nie mają pewności, jaką ziemię mają w ogródku, mogą wybrać gotowe produkty. Gotowa ziemia do trawników to odpowiednia mieszanka torfów niskich i wysokich, które zapewniają optymalną kwasowość i przepuszczalność gleby. Dzięki temu poprawie ulegnie struktura i właściwości sorpcyjne podłoża, co ułatwi roślinom pobieranie wody i składników pokarmowych.

Gotowe podłoże do trawników często zawiera również nawóz, który zawiera niezbędny dla odpowiedniego wzrostu azot, fosfor, siarkę, żelazo i magnez. Dzięki temu trawa rośnie gęsta i silna, o pięknym intensywnym kolorze. Gotowa ziemia pod trawnik umożliwia założenie nowego trawnika lub regenerację już istniejącego, zapewniając odpowiednie parametry i ułatwiając pobieranie składników pokarmowych, sprawia, że trawnik prezentuje się wyjątkowo dobrze.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie: Claudia Peters / kolaż
G.T.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ziemia do trawnika | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Ziemia do trawnika | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl