Logo
Logo

Trawnik potrójnie zadbany: silny, bez mchu i chwastów. Wystarczy 1 preparat

Czy ładnie wybarwiony, gęsty trawnik, a przy tym bez mchu i chwastów można uzyskać bez pielęgnacji? Właściciele pięknych trawników wiedzą dobrze, że wymaga to nie tylko podlewania i koszenia, ale też regularnego nawożenia oraz stosowania preparatów zwalczających chwasty i mech. Teraz pielęgnacja trawnika staje się jednak łatwiejsza i kompletna, bo stosując jeden nawóz możemy szybciej stworzyć murawę marzeń: soczyście zieloną, bez mchu i chwastów!

Streszczenie artykułu
Pielęgnacja trawnika może być łatwa i kompleksowa dzięki nawozowi Substral 3w1 Complete, który łączy w sobie działanie nawozu, odchwaszczacza i antymechu. Ten innowacyjny produkt zapewnia szybkie i skuteczne rozwiązanie dla najczęstszych problemów trawnikowych, takich jak mech i chwasty, jednocześnie odżywiając trawę i wspierając jej zdrowy wzrost oraz intensywną zieleń. Dzięki zastosowaniu Substral 3w1 Complete, trawnik staje się gęstszy, mocniejszy i bardziej odporny na niekorzystne warunki, co przekłada się na jego lepszy wygląd i kondycję. Produkt jest łatwy w aplikacji i szybko działa, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla każdego ogrodnika pragnącego cieszyć się pięknym trawnikiem bez nadmiernego wysiłku.
Spis treści
Co zrobić, by pielęgnacja trawnika była szybsza i łatwiejsza? Jak nawozić trawę i jednocześnie zwalczać mech i chwasty? Jaki preparat wybrać? Który będzie najskuteczniejszy? Jak prawidłowo stosować nawóz i środek chwastobójczy?

Jak dbać o trawnik? Minimum pracy, maksimum efektów!

Założenie pięknego, ładnie wybarwionego trawnika, to najczęściej pierwsze marzenie i podstawowe zadanie do wykonania w czasie zakładania przydomowych ogrodów. Choć wydaje się to dość prostym zadaniem ogrodniczym, trawniki nie zawsze udają się tak, jak sobie wymarzyliśmy. Ich regularna pielęgnacja: podlewanie, koszenie i zasilanie może z czasem okazać się niewystarczająca.

Nierzadko zdarza się, że mimo dobrze przygotowanego podłoża, murawa staje się przerzedzona, zarośnięta chwastami i słabo wybarwiona, a dodatkowo w miejscach nieco bardziej zacienionych pojawia się mech. I zaczynają się kłopoty, bo potrzeba działania na kilku „frontach” – musimy odżywić trawę nawozami, zastosować środki na chwasty, a także przeprowadzić zwalczanie mchu.

Oczywiście można zastosować właściwe nawozy oraz preparaty i z czasem doprowadzić trawnik do stanu o jakim marzyliśmy. Wymaga to jednak zawsze niezbędnego nakładu czasu, pracy, wydatków i … cierpliwości. A gdyby tak załatwić to wszystko stosując jeden preparat i oszczędzić sobie wysiłku i pieniędzy?

SUBSTRAL - 3w1 Complete to nawóz, odchwaszczacz i antymech w jednym unikalnym na rynku produkcie. Zasila murawę, zwalcza mech (w ciągu 5 dni), a chwasty (w ciągu 3-5 tygodni).

Substral 3w1 Complete | Bujny i zielony trawnik bez mchu i chwastów w 5 dni!

Dla obecnych i przyszłych właścicieli trawników mamy dobrą wiadomość – pielęgnacja trawnika i uzyskanie murawy marzeń będzie prostsze. Aby była ona ładnie wybarwiona, gęsta oraz pozbawiona mchu i chwastów, wystarczy zasilać ją nawozem łączącym w sobie wszystko, co jest jej potrzebne. Nawóz Substral 3w1 Complete jest właśnie takim nowoczesnym preparatem, ponieważ to nie tylko nawóz, ale także skuteczny „odchwaszczacz” i pogromca mchu.

Jak działa na mech?
Preparat zawiera substancję aktywną zwalczającą mech. Po jego zastosowaniu mech zacznie bardzo szybko obumierać i szybką pojawią się czarne, martwe plamy, które trzeba wygrabić z trawnika, aby trawa mogła ponownie zagęścić te obszary.

Jak działa na trawę?
Jednak to nie wszystko, ponieważ nawóz działa nie tylko kompleksowo, ale także dość szybko. Najszybciej, bo już po około 5 dniach zauważymy działanie odżywcze, czyli poprawę barwy trawy, a także jej wzrostu. Jednocześnie obecny na trawniku mech zacznie zamierać i wysychać, po czym będzie można go po prostu usunąć, aby dać trawie przestrzeń do zarośnięcia pustej przestrzeni. Dzięki specjalistycznej, nowatorskiej kompozycji zawiera on niezbędne, podstawowe składniki odżywcze oraz mikroelementy (np. siarczan żelaza), dzięki którym trawa jest nie tylko gęsta i ładnie wybarwiona oraz lepiej się krzewi, ale także jest bardziej odporna na stresy (np. suszę), co jednocześnie wpływa na zamieranie rosnącego na murawie mchu. 

Jak działa na chwasty?
Oprócz tego w skład nawozu wchodzi selektywny herbicyd zwalczający najczęściej pojawiające się na trawnikach chwasty, np.: koniczyna biała i łąkowa, gwiazdnica pospolita, babka lancetowata, babka zwyczajna, mniszek pospolity i wiele innych. Pełny efekt będzie widoczny po 3-5 tygodniach, co wynika z tempa procesów fizjologicznych zachodzących w chwastach. Po tym czasie będzie można zauważyć stopniową deformację i skręcanie się liści i łodyg, a w końcu silne zahamowanie wzrostu chwastów i ich zamieranie.

Substral 3w1 Complete działa szybko i układowo. Zawiera aż trzy substancje czynne oraz nawóz! Już w ciągu 5 dni od zastosowania trawnik uzyskuje głęboką zieleń, a mech zamiera. Wciągu kilku tygodni następuje całkowite obumarcie chwastów. Produkt dodatkowo wzmacnia system korzeniowy, stymuluje wzrost trawy, pomaga chronić przed wysoką temperaturą, suszą i innymi niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Dzięki czemu trawnik jest gęsty, a chwasty i mech nie mają gdzie ponownie urosnąć!

SUBSTRAL 3w1 Complete
SUBSTRAL 3w1 Complete
To nawóz, odchwaszczacz i antymech w jednym unikalnym na rynku produkcie. Stymuluje wzrost trawy, pomaga chronić trawnik przed wysoką temperaturą, suszą i innymi niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Szybko działa - w ciągu 5 dni od zastosowania trawnik uzyskuje głęboką zieleń, a mech zamiera.
KUP ONLINE

Jak i kiedy stosować Substral 3w1 Complete?

Preparat najlepiej stosować od wiosny (od połowy kwietnia) do jesieni (do połowy września) – czyli w czasie całego okresu wegetacji traw i chwastów, ale warto pamiętać, żeby nie zasilać nim świeżo założonego trawnika oraz w roku wysiewu. Z kolei jeśli trawnik wysiewany (zakładany) był jesienią, najlepiej zaczekać aż trawa dobrze się ukorzeni i zasilić ją późnym latem w kolejnym sezonie.

Do stosowania na trawniku zalecana jest dawka 35 g/m2. Nawóz dostępny jest w praktycznym opakowaniu, którego zawartość wystarczy do zasilenie około 100m² trawnika.

Nawóz ma formę granulowaną, więc najlepiej stosować go w rękawicach ogrodniczych oraz posypywać tylko powierzchnię gleby na trawniku i unikać posypywania liści krzewów i drzew ogrodowych. Ponadto, aby działanie nawozu było jak najbardziej skuteczne należy stosować go w odpowiednich warunkach pogodowych – najlepiej w czasie łagodnej pogody, przy temperaturze nie przekraczającej 25 °C. Warto także pamiętać, aby nawozić gdy gleba jest dostatecznie wilgotna lub podlać murawę zaraz po zakończeniu zasilania.

Uwaga!
• Nie stosować na trawniki młodsze niż 6 miesięcy, ani takie w słabej kondycji.
• Można stosować na trawie wokół drzew, jednak tak, by nawóz nie miał kontaktu z liśćmi.
• Wysiew nasion trawy można przeprowadzić po ok. 8 tygodniach od użycia preparatu.
• Nie kosić w ciągu 2-3 dni przed i po zabiegu.

Ważne!
Stosując wszelkie nawozy i preparaty ochrony roślin należy bezwzględnie zapoznać się informacjami umieszczonymi na etykiecie, zachować ostrożność, a także stosować zalecone przez producenta dawki oraz sposoby i warunki zastosowania.

logo Substral

Artykuł powstał we współpracy z marką Substral – dystrybutorem nawozów i środków ochrony roślin do pielęgnacji trawnika.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na: www.lovethegarden.com

Zdjęcia: hoboton, Katsiaryna, ronstik, Sasha / AdobeStock, zdjęcia w tekście: Cliff / AdobeStock, PublicDomainPictures / Pixabay

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Czym jest Substral 3w1 Complete?

  Substral 3w1 Complete to unikalny produkt łączący w sobie nawóz, odchwaszczacz, i antymech, zaprojektowany do szybkiego i kompleksowego działania na trawniku.
 • Jakie są główne problemy z trawnikami, które rozwiązuje Substral 3w1 Complete?

  Produkt skutecznie zwalcza mech (w ciągu 5 dni) i chwasty (w ciągu 3-5 tygodni), jednocześnie odżywiając trawę, co przyczynia się do jej lepszego wzrostu i intensywnej zieleni.
 • Jak Substral 3w1 Complete działa na mech?

  Zawiera substancję aktywną, która szybko powoduje obumieranie mchu, tworząc czarne, martwe plamy, które należy wygrabić, aby umożliwić trawie zagęszczenie.
 • W jaki sposób Substral 3w1 Complete wpływa na trawę?

  Nawóz szybko poprawia barwę trawy i wspomaga jej wzrost, dostarczając niezbędne składniki odżywcze i mikroelementy, co czyni trawnik gęstszy i bardziej odporny na stresy.
 • Jak Substral 3w1 Complete działa na chwasty?

  Produkt zawiera selektywny herbicyd, który zwalcza najczęściej występujące chwasty, powodując ich stopniową deformację, zahamowanie wzrostu i ostatecznie zamieranie.
 • Jak i kiedy stosować Substral 3w1 Complete?

  Najlepiej stosować od wiosny do jesieni, unikając zasilania świeżo założonych trawników. Zalecana dawka to 35 g/m2, a nawóz ma formę granulowaną dla łatwej aplikacji.
 • Jakie są zalecenia dotyczące stosowania Substral 3w1 Complete?

  Nie stosować na trawniki młodsze niż 6 miesięcy, unikać kontaktu z liśćmi roślin, nie kosić trawnika przez 2-3 dni przed i po zastosowaniu preparatu.
 • Czytaj więcej Czytaj mniej
Autor
Trawnik potrójnie zadbany: silny, bez mchu i chwastów. Wystarczy 1 preparat
Trawnik potrójnie zadbany: silny, bez mchu i chwastów. Wystarczy 1 preparat
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi