Logo
Logo

Krok po kroku: Plony z donic

Uprawiaj warzywa w pojemnikach, aby mieć pyszne zbiory i cieszyć się ładnymi kompozycjami nawet na najmniejszej przestrzeni. To proste, jeśli korzystasz z porad Sally Nex.

Jeśli masz niewielki ogród, może być ci trudno wygospodarować w nim miejsce pod uprawę warzyw. Dlatego w tym roku przekształć donice w miniaturowe warzywniki – będą wyglądać równie pięknie, jak obsadzone pelargoniami.

To niesamowite, ile warzyw świetnie rośnie w pojemnikach. Sprawdzają się zarówno łatwe w uprawie sałaty, buraki liściowe, wonne zioła, jak i fasola pnąca, groch i pomidory. Większość z nich wygląda tak dobrze, że możesz je z dumą prezentować na tarasie: wyobraź sobie na przykład czerwone kwiaty fasoli spływające ze śliwkowych liści buraka czy jadalne mandarynkowe kwiaty nagietka tuż obok prawie czarnego jarmużu toskańskiego.

Najlepsze wyniki uzyskasz, wybierając do jednego pojemnika gatunki, które plonują w tym samym czasie i lubią podobne warunki uprawy. Wybierz maksymalnie duże donice oraz rozpieszczaj jarzyny codziennym podlewaniem i regularnymi dawkami nawozu w płynie, a zapewnią ci przez cały sezon mnóstwo barw, tekstur i aromatów...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Polska Maj-Czerwiec 2017