Logo
Logo
Artykuły
Oplątwa na korze | Jak zrobić krok po kroku?
Oplątwy zyskały popularność jako rośliny rosnące bez korzeni i żyjące z samego powietrza i wody. I rzeczywiście, przeważnie są to rośliny o silnie zredukowanych korzeniach, które – jeśli w ogóle wyrastają – służą roślinom do przytwierdzania się do drzew, krzewów i skał. Bożka Piotrowska i Łukasz Skop pokazują krok po kroku, jak zrobić oryginalną dekorację z oplątwą.
Czytaj dalej
Pysznogłówka, indiański smakołyk | Dwa przepisy na dania z kwiatów
Pyszniąca się swoją pierzastą główką pysznogłówka (Monarda) jest nie tylko efektowną rośliną ozdobną, ale też bardzo smacznym i cennym ziołem. Pochodzi ze wschodniej części Ameryki Północnej. Poznaj dwa przepisy Małgorzaty Kalemby-Drożdż na dania z kwiatów tej pięknej byliny!
Czytaj dalej
6 niezwykłych letnich roślin | Gwiazdy lipca
Płomienne kolory i obfite kwiatostany to symbole czerwca. Redakcja magazynu Gardeners' World Edycja Polska wybrała 6 niezwykłych roślin, które niczym klejnoty błyszczą na rabatach w tym miesiącu. Poznaj je z bliska!
Czytaj dalej
Już jest! Gardeners` World Polska 7 2022 | Zajrzyj do środka!
Ukazało się najnowsze, lipcowe wydanie magazynu Gardeners`World Polska. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!
Czytaj dalej
Boskie bodziszki | Uprawa, gatunki, zastosowanie
Mają nieskończenie wiele zastosowań – doskonale nadają się nie tylko do uprawy w ogrodach przydomowych i na kwietnikach, ale również w donicach, zieleni osiedlowej oraz jako runo w widnych parkach. Paweł Kudelski ze Związku Szkółkarzy Polskich przedstawia najciekawsze odmiany boskich bodziszków.
Czytaj dalej
Twoja strona ogrodu