Logo
Logo

Już jest! Gardeners` World Polska 7 2022 | Zajrzyj do środka!

Ukazało się najnowsze, lipcowe wydanie magazynu Gardeners`World Polska. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!

O czym przeczytasz w lipcowym numerze GW Polska?

„Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia”. Latem cudownie jest czuć trawę pod bosymi stopami i ciepły wiatr radośnie rozwiewający włosy… bo ogród i wakacje to idealne połączenie. Przed nami cudowne tygodnie odpoczynku i najlepszy czas, by zabrać dzieci sprzed ekranów i wyjść na świeże powietrze.

Pamiętasz jeszcze ten przynoszący ulgę dźwięk ostatniego szkolnego dzwonka, który kończył naukę i zwiastował długie tygodnie beztroskiego lenistwa? Tak niewiele potrzeba, by spędzić niezapomniane wakacje w ogrodzie – zajrzyj na strony 6-19. Wykorzystaj w pełni swój zielony zakątek, wypełniając go mnóstwem kolorów, tak by każdy dzień zachęcał do radosnego świętowania. Letnie kwiaty sprawią, że twoje rabaty utoną w obfitości kolorów i zapachów, a jeśli wybierzesz rośliny z naszej listy 12 najlepszych „magnesów na pszczoły” (str. 84-89), twój ogród wręcz „zabzyczy” ze szczęścia.

Nie martw się, jeśli masz niewiele miejsca, bo każdą przestrzeń można zamienić w mały raj. Wystarczy choćby kilka metrów kwadratowych lub wolnych doniczek. Dzięki naszym prostym wskazówkom tego lata twój ogród przejdzie prawdziwą rewolucję. Na str. 38-73 znajdziesz gotowe projekty, a w nich sprytne rozwiązania (na balkon, taras, rabatę i przedogródek) oraz najlepsze rośliny na małe przestrzenie – to wszystko, czego potrzebujesz do sukcesu.

Piękne rabaty i donice gwarantują wspaniały efekt, pod warunkiem, że będziesz o nie odpowiednio dbać. „Ogrodnictwo wymaga dużej ilości wody – w większości w postaci potu”, więc jeśli nie chcesz biegać po ogrodzie z konewką, wybierz rośliny, które kochają upały i znoszą suszę. Carol podpowie (str. 28-32), jak wprowadzić do ogrodu śródziemnomorskie rośliny i klimat południa . Dzięki nim poczujesz się jak na zagranicznych wakacjach, ale nie zapomnij o chłodnej lemoniadzie… najlepiej z kwiatami lawendy lub pysznymi lodami z pysznogłówki (str. 75).

Wiemy, jak trudno jest zacząć wprowadzić zmiany – ale wybierając nasz magazyn, zrobiłeś pierwszy krok. Pomożemy ci przejść resztę drogi wraz z poradami i wskazówkami naszych ekspertów.

Udanych wakacji. Ciesz się tym letnim wydaniem, ogrodem i odpoczynkiem. Do przeczytania za miesiąc!

Paweł Romanowski
Redaktor naczelny

Autor
Już jest! Gardeners` World Polska 7 2022 | Zajrzyj do środka!
Już jest! Gardeners` World Polska 7 2022 | Zajrzyj do środka!
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.