Logo
Logo

Kwiaty niczym klocki w pudełku – jak je układać

Zimą i wczesną wiosną, gdy przyroda jest jeszcze uśpiona, w ogrodzie dominuje szarość i beż, przykładamy szczególną uwagę do radosnego wyglądu kwiatów. Z przyjemnością sięgamy wówczas po cięte kwiaty cebulowe. Zobacz, jak je układać, by ożywić wnętrze domu, a przy tym stworzyć modną kompozycję.

Mocne zestawienia kolorystyczne i geometryczne formy doskonale sprawdzają się w zimowych i wczesnowiosennych dekoracjach. W bukietach, aranżacjach w pudełkach i na tacach wiosenne rośliny cebulowe na swoich sztywnych łodygach można układać je jak klocki w pudełkach.

Doskonale komponują się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym. Świetnie też wyglądają w naczyniach o zdecydowanej, nowoczesnej formie oraz na kontrastującym tle.

kwiaty niczym klocki w pudełku

Fot. iBulb

Po lewej tulipan 'Huis ten Bosch', po prawej agapant, tulipan 'Pink Charm' i narcyz 'Lingerie'.

Koła, trójkąty, schody, prostokąty...

Zanim zabierzesz się do układania wymarzonej kompozycji w wazonie i przycinania łodyg roślin na konkretną długość, możesz umieścić kwiaty na stole, np. na tle kawałków różnokolorowego papieru. W ten sposób ułatwisz sobie dobranie dla nich odpowiedniego koloru tła i naczynia. Pamiętaj, że wzory mogą się na siebie nakładać; wówczas powstanie wrażenie głębi. Taki zabieg może się przydać przy tworzeniu dekoracji z kwiatów w małym pomieszczeniu.

kwiaty niczym klocki w pudełku

Fot. iBulb

Po lewej agapant, zawilec 'Butterfly Ariadne', tulipan, narcyz 'Ice Follies', po prawej agapant, tulipan 'Huis ten Bosch', narcyz 'PInka Charm' i zawilec.

Łączenie kolorów

Układanie kwiatów często wiąże się z użyciem kontrastów kolorystycznych. Nie trzeba się bać takich zestawień – w ich wyniku powstaje harmonijna kompozycja. Przykładem może być łączenie delikatnych pastelowych kolorów z żywymi barwami, takimi jak żółty, rdzawy, niebieski i fioletowy. A także łączenie geometrycznych naczyń z nieuporządkowaną, wydawałoby się chaotyczną kompozycją kwiatową, w której kwiaty wyglądają jakby wypadły z pudełka z klockami.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: iBulb

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl