Logo
Logo
110
Okazje

50+ pomysłów na gwiazdy betlejemskie | Świąteczne inspiracje!

Pozwól, by zimą pod w Twoim domu zakwitły wesołe gwiazdy betlejemskie (poinsecje). Zaproś je na świąteczny stół, albo zrób z nich wdzięczną dekorację. Oto ponad 50 pomysłów na ozdoby z tymi cudownymi roślinami – na stół, na choinkę, na ścianę i do zawieszania.

 

Gwiazdy betlejemskie, czyli poinsecje (Poinsetia) to rośliny, które na dobre zadomowiły się w naszych domach i goszczą w nich od późnej jesieni oraz zimą. Nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji – znając ich wymagania, każdy będzie potrafił się zatroszczyć o te piękne rośliny. A dzięki swoim kolorowym przylistkom niczym gwiazdy na niebie rozświetlą dom w zimowe miesiące!

Przejrzyj 50+ aranżacji z gwiazdami betlejemskimi

Pomysłów na aranżacje z gwiazdami betlejemskimi jest mnóstwo. Można tworzyć z nich dekoracje pełne świątecznych bombek, aniołków lub uroczych ptaszków, ale warto też eksponować je na tle dodatków z ogrodu. Floryści coraz częściej starają się pokazać poinsecje właśnie naturalnych kompozycjach, stosując w aranżacjach szyszki, mech, gałązki pokryte porostami, źdźbła traw ozdobnych oraz pędy roślin z owocami i suszone kwiatostany bylin i krzewów.

Dekoracje z poinsecjami można ustawiać we wnętrzach w różnych stylach – dzięki różnym kolorom przylistków tych roślin. Czerwone, klasyczne poinsecje świetnie wyglądają na tle ciemnego drewna, ale też doskonale pasują do jasnych wnętrz. W mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym mamy możliwość dobrania roślin do koloru ścian i dodatków, ponieważ hodowcy oferują również gwiazdy o żółtych, białych, różowych, łososiowych przylistkach, a także oryginalne odmiany pstrokate. Osobom, które nie mają zbyt niewiele miejsca do uprawy roślin polecamy odmiany miniaturowe. A tym, które tworzą dekoracje z kwiatów ciętych – wszystkie dostępne na rynku, bo gwiazdy świetnie sprawdzają się nawet w takiej roli. 

Zdjęcia: Stars Unite Europe /Stars for Europe

Dowiedz się więcejTo Cię zainteresuje
Pokaż więcej (49)

Komentarze

NEWSLETTER
Porady ogrodnicze na Twój email!
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu