Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
12
Okazje

Wypożyczenie choinki – na czym polega i czy warto?

Już nie musisz kupować choinki, by cieszyć się nią podczas Świąt! Zamiast tego możesz ją wypożyczyć, a po kilku dniach oddać. Coraz więcej firm świadczy usługę "wypożyczania" choinek. Sprawdź, na czym to polega.

 
Jeśli nie chcesz kupować choinki tylko na kilka dni, by po Świętach wyrzucić ją na śmietnik, możesz wypożyczyć drzewko w doniczce, a potem zwrócić! Dzięki temu żadne drzewko nie będzie niepotrzebnie wycięte.

Wypożyczanie choinek na Święta to nowość, która dopiero wchodzi na polski rynek, ale staje się coraz bardziej popularna. Wiele firm, zamiast sprzedawać choinki, dostarcza je pod drzwi i wypożycza klientom na kilka dni, a później odbiera. Niektóre firmy świadczą nawet usługę "ubierania" choinki w świąteczne ozdoby. Cena wynajmu zależy od gatunku oraz rozmiaru drzewka. Za wypożyczenie małego 50 cm drzewka zapłacisz około 50 zł, a za duże 2,5 metrowe drzewko trzeba już zapłacić nawet do 300 zł.

Choinki do wypożyczania to drzewka w doniczkach, które po krótkim pobycie u klienta (nie powinny stać w ogrzewanym pomieszczeniu dłużej niż 2 tygodnie) wracają do szkółki. Dzięki temu drzewka nie muszą być wycinane (a po Świętach wyrzucane na śmietnik) i mogą rosnąć przez wiele lat.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie: Thanakorn Phanthura / Pexels

Dowiedz się więcejTo Cię zainteresuje
Ważne tematy


Komentarze

NEWSLETTER
Porady ogrodnicze na Twój email!
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu