Logo
Logo
12
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Wypożyczenie choinki – na czym polega i czy warto?

Już nie musisz kupować choinki, by cieszyć się nią podczas Świąt! Zamiast tego możesz ją wypożyczyć, a po kilku dniach oddać. Coraz więcej firm świadczy usługę "wypożyczania" choinek. Sprawdź, na czym to polega.

 
Jeśli nie chcesz kupować choinki tylko na kilka dni, by po Świętach wyrzucić ją na śmietnik, możesz wypożyczyć drzewko w doniczce, a potem zwrócić! Dzięki temu żadne drzewko nie będzie niepotrzebnie wycięte.

Wypożyczanie choinek na Święta to nowość, która dopiero wchodzi na polski rynek, ale staje się coraz bardziej popularna. Wiele firm, zamiast sprzedawać choinki, dostarcza je pod drzwi i wypożycza klientom na kilka dni, a później odbiera. Niektóre firmy świadczą nawet usługę "ubierania" choinki w świąteczne ozdoby. Cena wynajmu zależy od gatunku oraz rozmiaru drzewka. Za wypożyczenie małego 50 cm drzewka zapłacisz około 50 zł, a za duże 2,5 metrowe drzewko trzeba już zapłacić nawet do 300 zł.

Choinki do wypożyczania to drzewka w doniczkach, które po krótkim pobycie u klienta (nie powinny stać w ogrzewanym pomieszczeniu dłużej niż 2 tygodnie) wracają do szkółki. Dzięki temu drzewka nie muszą być wycinane (a po Świętach wyrzucane na śmietnik) i mogą rosnąć przez wiele lat.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie: Thanakorn Phanthura / Pexels

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Nowe treści

 

Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!