Logo
Logo

3 pomysły na kwiatowe dekoracje z ciętych pelargonii | Poradnik DIY

Z ciętych pelargonii można tworzyć piękne, kwiatowe dekoracje, które przyciągają uwagę na przyjęciach i tworzą pozytywne wibracje. Wybraliśmy 3 proste przepisy na zrobienie takich ozdób. Sprawdzą się wspaniale na każdym stole i przy każdej okazji! Sprawdź je.

Spis treści
Misa wodna ze świeczkami i kwiatami pelargonii
Kule kwiatowe z pelargonii
Kwiatowe rożki do lodów

 

Misa wodna ze świeczkami i kwiatami pelargonii

Prostym, ale zawsze udanym pomysłem na ozdobę przyjemnych, wiosenno-letnich wieczorów jest szklana misa z wodą, w której pływają dobrane do siebie kolorystycznie świece i kwiaty pelargonii.

Kule kwiatowe

Dzięki kulom z gąbki i zróżnicowanym kwiatom pelargonii możesz stworzyć piękne kule kwiatowe, które stanowią doskonałą oprawę imprez.

Przed włożeniem kwiatów, połóż gąbkę na wodzie w misce lub w wiadrze i czekaj aż powoli sama się namoczy i opadnie. Następnie ułóż w niej gęsto łodygi kwiatów tak, żeby ich kwiatostany stykały się ze sobą. Taką kwiatową kulę można położyć na stole, ławie, słupkach w ogrodzie ale też powiesić na gałęzi lub pod zadaszeniem dołączając do niej zaczep z żyłką!

Kwiatowe rożki do lodów

To również fantastyczny pomysł DIY na ogrodowe przyjęcie lub letnią uroczystość. Dzięki zróżnicowanym, bujnym kwiatom, pelargonie są doskonałym wyborem na nietypową dekorację. Używając rożków do lodów, gąbki florystycznej, pelargonii i cylindrycznych szklanek można błyskawicznie stworzyć fantastyczną dekorację.

Potrzebujesz pelargonii rabatowych w różnych kolorach, rożków do lodów, cylindrycznych szklanek do picia, noża, gąbki florystycznej i przezroczystego celofanu. Umieść szyszki na spodzie szklanek. Rozetnij nożem gąbkę, namocz ją w wodzie i umieść wewnątrz małych stożków wykonanych z celofanu. Włóż je do rożków do lodów tak, aby wystawały około centymetr znad krawędzi. Następnie umieść ciasno w gąbce łodygi pelargonii, aby powstały „lody”.

Tekst i zdjęcia: Pelargonium for Europe

Autor
3 pomysły na kwiatowe dekoracje z ciętych pelargonii | Poradnik DIY
3 pomysły na kwiatowe dekoracje z ciętych pelargonii | Poradnik DIY
Pelargonium for Europe

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis/ P. van der Haak Handelskwekerij, Geranien Endisch, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspirujące pomysły na dekoracje z pelargonii.

 

Komentarze

Dodaj komentarz