Logo
Logo

Jak zrobić kwiaty z bibuły? | Proste wskazówki

Moda na DIY (zrób to sam) coraz mocniej wkracza w nasze życie, a własnoręcznie wykonane ozdoby pięknie się prezentują w domu i mogą być miłym dodatkiem do upominku. Zrobienie czegoś samodzielnie daje niesamowitą satysfakcję, a sam proces twórczy relaksuje i wycisza, co jest szczególnie ważne przy szybkim tempie życia. Robienie kwiatów z bibuły dostarcza mnóstwo radości i może być wspaniałym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem. Dodatkowo zrobienie kwiatów z bibuły jest niezwykle proste i tanie!

Do wykonania kwiatów z bibuły wystarczą podstawowe materiały, które znajdują się w większości domów, zwłaszcza tam, gdzie obecne są dzieci. Niezbędna jest oczywiście bibuła w dowolnych kolorach na kwiat oraz zielona na łodygę i liście. Potrzebny jest także klej, nożyczki oraz wykałaczki, patyczki do szaszłyków lub drut florystyczny, jeśli chcemy mieć możliwość zginania łodygi, aby osiągnąć pożądany efekt. Te przedmioty są niezbędne do naszego pierwszego sposobu na kwiaty, w drugim sposobie zamiast wykałaczki potrzebne będą papierowe słomki do napojów.

Jak zrobić proste kwiaty z bibuły?

 1. Z rolki bibuły odetnij pasek szerokości około 5 – 7 cm, a następnie z jednej strony wytnij wzór płatków (mogą być ząbkowane, półokrągłe itp.), pamiętając, że możesz wycinać różne wzory, uzyskując różnorodne efekt.
 2. Powycinany pasek okręcaj wokół górnej części drutu lub patyczka jednocześnie przyklejając bibułę.
 3. Pamiętaj, aby płatki znajdowały się u góry i nie były przyklejone.
 4. Pustą część patyczka oklej zieloną bibułą i przyklej do niej wycięte z bibuły listki.
 5. Na koniec możesz uformować płatki, aby ładnie wyglądały. To najprostszy sposób na wykonanie kwiatów, który znany jest większości przedszkolaków. Takie kwiatki mogą być wspaniałym prezentem dla mamy, czy babci, ale również mogą stanowić piękną ozdobę domu.

Jak zrobić efektowne kwiaty z bibuły?

 1. Z bibuły wytnij koła, odrysowując je od szablonu (kubek, talerzyk itp.).
 2. Następnie koło złóż na pół i ponownie na pół tak, aby powstał ostry wierzchołek, który następnie obetnij.
 3. Po rozłożeniu w środku koła powinna być niewielka dziurka.
 4. Przygotuj w ten sposób co najmniej 5 kół. Następnie posmaruj górną część rurki oraz środek koła klejem.
 5. Koło nałóż na rurkę (klejąca strona do środka) i marszcząc je, przyklej do rurki.
 6. Tak samo postępuj z kolejnymi warstwami, pilnując, aby środkowe (górne) były bardziej pomarszczone, żeby miały mniejszy obwód. Na końcu powinien powstać kwiat o kształcie przypominającym goździka.
 7. Ile warstw należy nałożyć na rurkę? To zależy od tego, kiedy będziesz zadowolony z efektu. Jednobarwne kwiaty będą wyglądać naprawdę efektownie i mogą stanowić wspaniałą dekorację, ale można również wykorzystać dwa kolory bibuły, aby uzyskać ciekawy efekt.

FILM: Jak szybko i prosto zrobić kwiaty z bibuły? 

MaMi ART/Youtube

 
Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: ECoelfen / Depositphotos

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)
 

Komentarze

Dodaj komentarz