Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
48
Okazje

Upcyklingowe doniczki ze sznurka DIY

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe osłonki, zrób w jedno popołudnie upcyklingowe doniczki ze sznurka i posadź w nich pelargonie. Posiadając puste puszki lub niepotrzebne szklane szklane naczynia w różnych rozmiarach, możesz stworzyć cały zestaw doniczek dla wielu roślin na balkonie lub tarasie. Zobacz, jakie to proste!

 

Do zrobienia upcyklingowych doniczek ze sznurka potrzebujesz:

  • grubego sznurka jutowego lub sizalowego
  • szklanego naczynia lub wyczyszczonej puszki
  • pistoletu do klejenia na gorąco i kleju
  • farby akrylowej i pędzla
  • sadzonki pelargonii
upcyklingowe doniczki ze sznurka

Krok 1

Nałóż cienką warstwę gorącego kleju na puszkę lub szklane naczynie za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco, zaczynając od jego górnej krawędzi. Następnie owiń wokół naczynia sznurek. Ponieważ tego typu klej wysycha bardzo szybko, zaleca się nakładać go partiami.

upcyklingowe doniczki ze sznurka

Krok 2

Jak tylko naczynie zostanie całkowicie owinięte sznurkiem, można je pomalować według własnego gustu. Na koniec w powstałej doniczce wystarczy umieść sadzonkę z pelargonię. Ta oryginalna, rustykalna dekoracja z pewnością przyciągnie wzrok!

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Pelargonium in Bloom

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (12)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:3
Tydzień 43, Sentencja nr:3
Regularnie grabimy liście opadające na trawnik ale też skoszoną trawę, w przeciwnym razie darń może ulec gniciu. Do grabienia skoszonej trawy i liści najlepiej użyć grabi o sprężystych zębach Pamiętajmy też, że przed zimą warto jest wykonać aerację, czyli napowietrzanie, trawnika.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!