Logo
Logo

Upcyklingowe doniczki ze sznurka DIY

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe osłonki, zrób w jedno popołudnie upcyklingowe doniczki ze sznurka i posadź w nich pelargonie. Posiadając puste puszki lub niepotrzebne szklane szklane naczynia w różnych rozmiarach, możesz stworzyć cały zestaw doniczek dla wielu roślin na balkonie lub tarasie. Zobacz, jakie to proste!

Do zrobienia upcyklingowych doniczek ze sznurka potrzebujesz:

  • grubego sznurka jutowego lub sizalowego
  • szklanego naczynia lub wyczyszczonej puszki
  • pistoletu do klejenia na gorąco i kleju
  • farby akrylowej i pędzla
  • sadzonki pelargonii
upcyklingowe doniczki ze sznurka

Krok 1

Nałóż cienką warstwę gorącego kleju na puszkę lub szklane naczynie za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco, zaczynając od jego górnej krawędzi. Następnie owiń wokół naczynia sznurek. Ponieważ tego typu klej wysycha bardzo szybko, zaleca się nakładać go partiami.

upcyklingowe doniczki ze sznurka

Krok 2

Jak tylko naczynie zostanie całkowicie owinięte sznurkiem, można je pomalować według własnego gustu. Na koniec w powstałej doniczce wystarczy umieść sadzonkę z pelargonię. Ta oryginalna, rustykalna dekoracja z pewnością przyciągnie wzrok!

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Pelargonium in Bloom

Autor
Upcyklingowe doniczki ze sznurka DIY
Upcyklingowe doniczki ze sznurka DIY
Pelargonium for Europe

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis/ P. van der Haak Handelskwekerij, Geranien Endisch, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspirujące pomysły na dekoracje z pelargonii.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (13)