Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
48
Okazje

Upcyklingowe doniczki ze sznurka DIY

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe osłonki, zrób w jedno popołudnie upcyklingowe doniczki ze sznurka i posadź w nich pelargonie. Posiadając puste puszki lub niepotrzebne szklane szklane naczynia w różnych rozmiarach, możesz stworzyć cały zestaw doniczek dla wielu roślin na balkonie lub tarasie. Zobacz, jakie to proste!

 

Do zrobienia upcyklingowych doniczek ze sznurka potrzebujesz:

  • grubego sznurka jutowego lub sizalowego
  • szklanego naczynia lub wyczyszczonej puszki
  • pistoletu do klejenia na gorąco i kleju
  • farby akrylowej i pędzla
  • sadzonki pelargonii
upcyklingowe doniczki ze sznurka

Krok 1

Nałóż cienką warstwę gorącego kleju na puszkę lub szklane naczynie za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco, zaczynając od jego górnej krawędzi. Następnie owiń wokół naczynia sznurek. Ponieważ tego typu klej wysycha bardzo szybko, zaleca się nakładać go partiami.

upcyklingowe doniczki ze sznurka

Krok 2

Jak tylko naczynie zostanie całkowicie owinięte sznurkiem, można je pomalować według własnego gustu. Na koniec w powstałej doniczce wystarczy umieść sadzonkę z pelargonię. Ta oryginalna, rustykalna dekoracja z pewnością przyciągnie wzrok!

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Pelargonium in Bloom

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (12)
Nowe treści

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu