Logo
Logo
48
Do góry

Upcyklingowe doniczki ze sznurka DIY

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe osłonki, zrób w jedno popołudnie upcyklingowe doniczki ze sznurka i posadź w nich pelargonie. Posiadając puste puszki lub niepotrzebne szklane szklane naczynia w różnych rozmiarach, możesz stworzyć cały zestaw doniczek dla wielu roślin na balkonie lub tarasie. Zobacz, jakie to proste!

 

Do zrobienia upcyklingowych doniczek ze sznurka potrzebujesz:

  • grubego sznurka jutowego lub sizalowego
  • szklanego naczynia lub wyczyszczonej puszki
  • pistoletu do klejenia na gorąco i kleju
  • farby akrylowej i pędzla
  • sadzonki pelargonii
upcyklingowe doniczki ze sznurka

Krok 1

Nałóż cienką warstwę gorącego kleju na puszkę lub szklane naczynie za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco, zaczynając od jego górnej krawędzi. Następnie owiń wokół naczynia sznurek. Ponieważ tego typu klej wysycha bardzo szybko, zaleca się nakładać go partiami.

upcyklingowe doniczki ze sznurka

Krok 2

Jak tylko naczynie zostanie całkowicie owinięte sznurkiem, można je pomalować według własnego gustu. Na koniec w powstałej doniczce wystarczy umieść sadzonkę z pelargonię. Ta oryginalna, rustykalna dekoracja z pewnością przyciągnie wzrok!

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Pelargonium in Bloom


Komentarze

Powiązane artykuły
Pokaż więcej (11)
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu