Logo
Logo
28
Do góry

Kwietnik ze starych opon DIY

Kilka starych opon ułożonych na sobie i obok siebie wystarczy, by stworzyć kwietnik na miejskim balkonie. W takich donicach można będzie posadzić bujne pelargonie oraz inne kwitnące i zielone rośliny. Kwietnik z recyklingu jest stabilny, więc doskonale nadaje się na wietrzne miejsca. Opony można dowolnie układać dopasowując formę do własnych potrzeb. 

Zobacz, jak krok po kroku zrobić kwietnik z opon!

 

Do stworzenia kwietnika ze starych opon potrzebne są:

  • stare opony
  • folia
  • płyty wiórowe
  • wkrętarka akumulatorowa
  • farba akrylowa lub lakier w sprayu
  • żwir, podłoże do kwitnących roślin balkonowych
  • sadzonki pelargonii
kwietnik ze starych opon krok 1

Krok 1

Najpierw oczyść dokładnie opony, po czym pomaluj je na wybrany kolor farbą akrylową lub elastycznym lakierem w sprayu. W przypadku jasnych kolorów może być konieczne nałożenie kilku warstw, aż ciemne tło przestanie się być widoczne.

kwietnik ze starych opon krok 2

Krok 2

Następnie za pomocą wkrętarki akumulatorowej przymocuj okrągłą płytę wiórową do wewnętrznej strony każdej opony.

kwietnik ze starych opon krok 3

Krok 3

Stabilność będzie jeszcze większa, jeśli dodatkowo przymocujesz drugą płytę do zewnętrznej strony opony. 

kwietnik ze starych opon krok 4

Krok 4

Przed wypełnieniem ziemią zaleca się wyłożenie opony folią. Warstwa drenażowa i otwory drenażowe w dnie zapobiegają gromadzeniu się wody. Łatwe w pielęgnacji pelargonie zapewniają bujne kwitnienie aż do jesieni.

kwietnik ze starych opon krok 5

Połączenie pelargonii i ziół o podobnych wymaganiach w stosunku do podłoża i stanowiska sprawi, że ten miejski ​​kwietnik będzie magnesem dla owadów.

Pamiętaj, by podczas sadzenia roślin zachować 20 cm odległości. Ważny jest też właściwy drenaż, ponieważ pelargonie, podobnie jak większość roślin balkonowych, nie lubią przelewania.

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Europe in Bloom


Komentarze

Powiązane artykuły
Pokaż więcej (10)
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu