Logo
Logo
4
Okazje

Co trzeci Polak uprawia owoce i warzywa na własny użytek

Według badań Kantar prawie co trzeci Polak (30%) uprawia owoce i warzywa na własny użytek. Badani uprawiający warzywa i owoce najczęściej robią to w przydomowym ogrodzie (15%).

 

Kto uprawia owoce i warzywa na własny użytek?

Co setny Polak uprawia owoce i warzywa we własnym gospodarstwie lub na plantacji, w miejscu zamieszkania, bądź w innym, nie wymienionym powyżej miejscu.

Kobiety uprawiają warzywa i owoce na własny użytek częściej od mężczyzn (34% w porównaniu do 25%). Osoby starsze robią to częściej od młodych – 43% pięćdziesięciolatków i 35% osób w wieku 60+, wobec 21% dwudziestolatków, 24% trzydziestolatków i 26% czterdziestolatków.

Warzywa i owoce uprawia na swój użytek 45% mieszkańców wsi i 30% mieszkańców miast do 19 tys. w porównaniu do 17% mieszkańców miast powyżej 500 tys. oraz 21% mieszkańców miast od 100 do 500 tys. 65% osób, w których gospodarstwie domowym jest ogródek działkowy, uprawia warzywa i owoce.

Niespełna co dziesiąty respondent (9%) uprawia warzywa i owoce na działce, natomiast 4% ankietowanych na balkonie bądź tarasie
- mówi Agata Zadrożna, ekspert Kantar.

2021-10-28
Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje

 

Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!