Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Husqvarna: Sprzęt do pracy na wysokościach - idealny dla arborystów

Arborysta zawodowo zajmuje się pielęgnacją drzew metodą alpinistyczną. Przy użyciu technik linowych "chirurdzy drzew" usuwają niebezpieczne konary, chore i suche gałęzie. Ich praca jest bardzo potrzebna, ponieważ stan drzew znacząco wpływa na wygląd i bezpieczeństwo otoczenia naszego domu, parku a czasem nawet całego miasta.

Arborystyka - praca na wysokości

Arboryści formują kształt korony drzew, usuwają niebezpieczne czy chore gałęzie. Wszystkie cięcia wykonują na dużych wysokościach przy użyciu lin. Ich praca wymaga dużej sprawności fizycznej, doświadczenia i wiedzy z zakresu pielęgnacji i ochrony drzew. Jest bardzo ważna, ponieważ umiejętnie wykonane cięcia sanitarne mogą uchronić roślinę przed wycinką. Jest to nadzwyczaj istotne w przypadku drzew pomnikowych, które wymagają szczególnej ochrony.

Arborystyka to zajęcie wymagające zastosowania szczególnych środków ostrożności. Osoby zajmujące się cięciem drzew na wysokościach oprócz wykorzystywania specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego dbają o odpowiedni ubiór, który zapewni im maksimum bezpieczeństwa.

Podstawowym i najważniejszym wyposażeniem każdego arborysty są specjalna kurtka i spodnie z wkładkami zabezpieczającymi ciało przed przecięciem pilarką. Istotne są także pozostałe części ubioru, czyli lekki kask z osłoną twarzy, rękawiczki chroniące przed otarciami czy solidne buty z grubą podeszwą. Profesjonalne nauszniki wygłuszające zapewnią odpowiednią ochronę słuchu podczas pracy pilarką.

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP

Sprzęt Husqvarna dla arborystów

Tak specyficzna i trudna praca wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu - pilarki o dużej mocy i wydajności, a przy tym lekkiej i poręcznej. Tylko z odpowiednio dobranym sprzętem arboryści są w stanie właściwie wykonać zabiegi pielęgnacyjne naszych drzew.

Pilarki profesjonalne firmy Husqvarna są wytrzymałe, ekologiczne, a przy tym zadziwiająco lekkie. Podczas pracy na wysokości arborysta nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek problemy związane z serwisowaniem sprzętu. Pilarka musi być niezawodna i wytrzymała. Z myślą o tym w pilarce T540XP® zastosowaliśmy technologię Air Injection™. System ten wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, dzięki czemu operator uzyskuje płynniejszą pracę, mniejsze zużycie silnika i filtru powietrza. Nowoczesny silnik X-Torq® sprawił, że maszyny emitują nawet o 75 procent mniej szkodliwych substancji w porównaniu do tradycyjnych silników". – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP (1)

Husqvarna pilarka profesjonalna T540XP Husqvarna
T540 XP® to wysokiej klasy pilarka z górnym uchwytem, zaprojektowana z myślą o profesjonalnych klientach, którzy cenią sobie doskonałą wydajność w połączeniu z ergonomią, takich jak zawodowi arboryści, osoby zajmujące się pielęgnacją ogrodów, zieleni miejskiej oraz pracujące w służbach komunalnych.

Husqvarna AB - Kask dla arborystów Technical

Kask dla arborystów Technical
Lekki, przepuszczający powietrze kask dla profesjonalnych arborystów. Zatwierdzony do pracy na wysokości. Posiada unikatowy system regulacji pasków z dwoma pokrętłami centrującymi go na głowie, co zapewnia optymalne wyważenie i stabilność kasku.

Źródło: Husqvarna


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Twoja strona ogrodu