Logo
Logo
Do góry

Husqvarna: Sprzęt do pracy na wysokościach - idealny dla arborystów

Arborysta zawodowo zajmuje się pielęgnacją drzew metodą alpinistyczną. Przy użyciu technik linowych "chirurdzy drzew" usuwają niebezpieczne konary, chore i suche gałęzie. Ich praca jest bardzo potrzebna, ponieważ stan drzew znacząco wpływa na wygląd i bezpieczeństwo otoczenia naszego domu, parku a czasem nawet całego miasta.

Arborystyka - praca na wysokości

Arboryści formują kształt korony drzew, usuwają niebezpieczne czy chore gałęzie. Wszystkie cięcia wykonują na dużych wysokościach przy użyciu lin. Ich praca wymaga dużej sprawności fizycznej, doświadczenia i wiedzy z zakresu pielęgnacji i ochrony drzew. Jest bardzo ważna, ponieważ umiejętnie wykonane cięcia sanitarne mogą uchronić roślinę przed wycinką. Jest to nadzwyczaj istotne w przypadku drzew pomnikowych, które wymagają szczególnej ochrony.

Arborystyka to zajęcie wymagające zastosowania szczególnych środków ostrożności. Osoby zajmujące się cięciem drzew na wysokościach oprócz wykorzystywania specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego dbają o odpowiedni ubiór, który zapewni im maksimum bezpieczeństwa.

Podstawowym i najważniejszym wyposażeniem każdego arborysty są specjalna kurtka i spodnie z wkładkami zabezpieczającymi ciało przed przecięciem pilarką. Istotne są także pozostałe części ubioru, czyli lekki kask z osłoną twarzy, rękawiczki chroniące przed otarciami czy solidne buty z grubą podeszwą. Profesjonalne nauszniki wygłuszające zapewnią odpowiednią ochronę słuchu podczas pracy pilarką.

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP

Sprzęt Husqvarna dla arborystów

Tak specyficzna i trudna praca wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu - pilarki o dużej mocy i wydajności, a przy tym lekkiej i poręcznej. Tylko z odpowiednio dobranym sprzętem arboryści są w stanie właściwie wykonać zabiegi pielęgnacyjne naszych drzew.

Pilarki profesjonalne firmy Husqvarna są wytrzymałe, ekologiczne, a przy tym zadziwiająco lekkie. Podczas pracy na wysokości arborysta nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek problemy związane z serwisowaniem sprzętu. Pilarka musi być niezawodna i wytrzymała. Z myślą o tym w pilarce T540XP® zastosowaliśmy technologię Air Injection™. System ten wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, dzięki czemu operator uzyskuje płynniejszą pracę, mniejsze zużycie silnika i filtru powietrza. Nowoczesny silnik X-Torq® sprawił, że maszyny emitują nawet o 75 procent mniej szkodliwych substancji w porównaniu do tradycyjnych silników". – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP (1)

Husqvarna pilarka profesjonalna T540XP Husqvarna
T540 XP® to wysokiej klasy pilarka z górnym uchwytem, zaprojektowana z myślą o profesjonalnych klientach, którzy cenią sobie doskonałą wydajność w połączeniu z ergonomią, takich jak zawodowi arboryści, osoby zajmujące się pielęgnacją ogrodów, zieleni miejskiej oraz pracujące w służbach komunalnych.

Husqvarna AB - Kask dla arborystów Technical

Kask dla arborystów Technical
Lekki, przepuszczający powietrze kask dla profesjonalnych arborystów. Zatwierdzony do pracy na wysokości. Posiada unikatowy system regulacji pasków z dwoma pokrętłami centrującymi go na głowie, co zapewnia optymalne wyważenie i stabilność kasku.

Źródło: Husqvarna

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu