Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Sprzęt do pracy na wysokościach - idealny dla arborystów

Arborysta zawodowo zajmuje się pielęgnacją drzew metodą alpinistyczną. Przy użyciu technik linowych "chirurdzy drzew" usuwają niebezpieczne konary, chore i suche gałęzie. Ich praca jest bardzo potrzebna, ponieważ stan drzew znacząco wpływa na wygląd i bezpieczeństwo otoczenia naszego domu, parku a czasem nawet całego miasta.

Arborystyka - praca na wysokości

Arboryści formują kształt korony drzew, usuwają niebezpieczne czy chore gałęzie. Wszystkie cięcia wykonują na dużych wysokościach przy użyciu lin. Ich praca wymaga dużej sprawności fizycznej, doświadczenia i wiedzy z zakresu pielęgnacji i ochrony drzew. Jest bardzo ważna, ponieważ umiejętnie wykonane cięcia sanitarne mogą uchronić roślinę przed wycinką. Jest to nadzwyczaj istotne w przypadku drzew pomnikowych, które wymagają szczególnej ochrony.

Arborystyka to zajęcie wymagające zastosowania szczególnych środków ostrożności. Osoby zajmujące się cięciem drzew na wysokościach oprócz wykorzystywania specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego dbają o odpowiedni ubiór, który zapewni im maksimum bezpieczeństwa.

Podstawowym i najważniejszym wyposażeniem każdego arborysty są specjalna kurtka i spodnie z wkładkami zabezpieczającymi ciało przed przecięciem pilarką. Istotne są także pozostałe części ubioru, czyli lekki kask z osłoną twarzy, rękawiczki chroniące przed otarciami czy solidne buty z grubą podeszwą. Profesjonalne nauszniki wygłuszające zapewnią odpowiednią ochronę słuchu podczas pracy pilarką.

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP

Sprzęt Husqvarna dla arborystów

Tak specyficzna i trudna praca wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu - pilarki o dużej mocy i wydajności, a przy tym lekkiej i poręcznej. Tylko z odpowiednio dobranym sprzętem arboryści są w stanie właściwie wykonać zabiegi pielęgnacyjne naszych drzew.


Pilarki profesjonalne firmy Husqvarna są wytrzymałe, ekologiczne, a przy tym zadziwiająco lekkie. Podczas pracy na wysokości arborysta nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek problemy związane z serwisowaniem sprzętu. Pilarka musi być niezawodna i wytrzymała. Z myślą o tym w pilarce T540XP® zastosowaliśmy technologię Air Injection™. System ten wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, dzięki czemu operator uzyskuje płynniejszą pracę, mniejsze zużycie silnika i filtru powietrza. Nowoczesny silnik X-Torq® sprawił, że maszyny emitują nawet o 75 procent mniej szkodliwych substancji w porównaniu do tradycyjnych silników". – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP (1)

Husqvarna pilarka profesjonalna T540XP Husqvarna
T540 XP® to wysokiej klasy pilarka z górnym uchwytem, zaprojektowana z myślą o profesjonalnych klientach, którzy cenią sobie doskonałą wydajność w połączeniu z ergonomią, takich jak zawodowi arboryści, osoby zajmujące się pielęgnacją ogrodów, zieleni miejskiej oraz pracujące w służbach komunalnych.

Husqvarna AB - Kask dla arborystów Technical

Kask dla arborystów Technical
Lekki, przepuszczający powietrze kask dla profesjonalnych arborystów. Zatwierdzony do pracy na wysokości. Posiada unikatowy system regulacji pasków z dwoma pokrętłami centrującymi go na głowie, co zapewnia optymalne wyważenie i stabilność kasku.

Źródło: Husqvarna


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu