Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
Do góry

Husqvarna: Sprzęt do pracy na wysokościach - idealny dla arborystów

Arborysta zawodowo zajmuje się pielęgnacją drzew metodą alpinistyczną. Przy użyciu technik linowych "chirurdzy drzew" usuwają niebezpieczne konary, chore i suche gałęzie. Ich praca jest bardzo potrzebna, ponieważ stan drzew znacząco wpływa na wygląd i bezpieczeństwo otoczenia naszego domu, parku a czasem nawet całego miasta.

Arborystyka - praca na wysokości

Arboryści formują kształt korony drzew, usuwają niebezpieczne czy chore gałęzie. Wszystkie cięcia wykonują na dużych wysokościach przy użyciu lin. Ich praca wymaga dużej sprawności fizycznej, doświadczenia i wiedzy z zakresu pielęgnacji i ochrony drzew. Jest bardzo ważna, ponieważ umiejętnie wykonane cięcia sanitarne mogą uchronić roślinę przed wycinką. Jest to nadzwyczaj istotne w przypadku drzew pomnikowych, które wymagają szczególnej ochrony.

Arborystyka to zajęcie wymagające zastosowania szczególnych środków ostrożności. Osoby zajmujące się cięciem drzew na wysokościach oprócz wykorzystywania specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego dbają o odpowiedni ubiór, który zapewni im maksimum bezpieczeństwa.

Podstawowym i najważniejszym wyposażeniem każdego arborysty są specjalna kurtka i spodnie z wkładkami zabezpieczającymi ciało przed przecięciem pilarką. Istotne są także pozostałe części ubioru, czyli lekki kask z osłoną twarzy, rękawiczki chroniące przed otarciami czy solidne buty z grubą podeszwą. Profesjonalne nauszniki wygłuszające zapewnią odpowiednią ochronę słuchu podczas pracy pilarką.

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP

Sprzęt Husqvarna dla arborystów

Tak specyficzna i trudna praca wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu - pilarki o dużej mocy i wydajności, a przy tym lekkiej i poręcznej. Tylko z odpowiednio dobranym sprzętem arboryści są w stanie właściwie wykonać zabiegi pielęgnacyjne naszych drzew.

Pilarki profesjonalne firmy Husqvarna są wytrzymałe, ekologiczne, a przy tym zadziwiająco lekkie. Podczas pracy na wysokości arborysta nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek problemy związane z serwisowaniem sprzętu. Pilarka musi być niezawodna i wytrzymała. Z myślą o tym w pilarce T540XP® zastosowaliśmy technologię Air Injection™. System ten wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, dzięki czemu operator uzyskuje płynniejszą pracę, mniejsze zużycie silnika i filtru powietrza. Nowoczesny silnik X-Torq® sprawił, że maszyny emitują nawet o 75 procent mniej szkodliwych substancji w porównaniu do tradycyjnych silników". – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP (1)

Husqvarna pilarka profesjonalna T540XP Husqvarna
T540 XP® to wysokiej klasy pilarka z górnym uchwytem, zaprojektowana z myślą o profesjonalnych klientach, którzy cenią sobie doskonałą wydajność w połączeniu z ergonomią, takich jak zawodowi arboryści, osoby zajmujące się pielęgnacją ogrodów, zieleni miejskiej oraz pracujące w służbach komunalnych.

Husqvarna AB - Kask dla arborystów Technical

Kask dla arborystów Technical
Lekki, przepuszczający powietrze kask dla profesjonalnych arborystów. Zatwierdzony do pracy na wysokości. Posiada unikatowy system regulacji pasków z dwoma pokrętłami centrującymi go na głowie, co zapewnia optymalne wyważenie i stabilność kasku.

Źródło: Husqvarna

To Cię zainteresuje
Warto przeczytać
NARZĘDZIA
Na czasie
NARZĘDZIA
Zobacz więcej
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!