Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Okazje

Husqvarna: Sprzęt do pracy na wysokościach - idealny dla arborystów

Arborysta zawodowo zajmuje się pielęgnacją drzew metodą alpinistyczną. Przy użyciu technik linowych "chirurdzy drzew" usuwają niebezpieczne konary, chore i suche gałęzie. Ich praca jest bardzo potrzebna, ponieważ stan drzew znacząco wpływa na wygląd i bezpieczeństwo otoczenia naszego domu, parku a czasem nawet całego miasta.

 

Arborystyka - praca na wysokości

Arboryści formują kształt korony drzew, usuwają niebezpieczne czy chore gałęzie. Wszystkie cięcia wykonują na dużych wysokościach przy użyciu lin. Ich praca wymaga dużej sprawności fizycznej, doświadczenia i wiedzy z zakresu pielęgnacji i ochrony drzew. Jest bardzo ważna, ponieważ umiejętnie wykonane cięcia sanitarne mogą uchronić roślinę przed wycinką. Jest to nadzwyczaj istotne w przypadku drzew pomnikowych, które wymagają szczególnej ochrony.

Arborystyka to zajęcie wymagające zastosowania szczególnych środków ostrożności. Osoby zajmujące się cięciem drzew na wysokościach oprócz wykorzystywania specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego dbają o odpowiedni ubiór, który zapewni im maksimum bezpieczeństwa.

Podstawowym i najważniejszym wyposażeniem każdego arborysty są specjalna kurtka i spodnie z wkładkami zabezpieczającymi ciało przed przecięciem pilarką. Istotne są także pozostałe części ubioru, czyli lekki kask z osłoną twarzy, rękawiczki chroniące przed otarciami czy solidne buty z grubą podeszwą. Profesjonalne nauszniki wygłuszające zapewnią odpowiednią ochronę słuchu podczas pracy pilarką.

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP

Sprzęt Husqvarna dla arborystów

Tak specyficzna i trudna praca wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu - pilarki o dużej mocy i wydajności, a przy tym lekkiej i poręcznej. Tylko z odpowiednio dobranym sprzętem arboryści są w stanie właściwie wykonać zabiegi pielęgnacyjne naszych drzew.

Pilarki profesjonalne firmy Husqvarna są wytrzymałe, ekologiczne, a przy tym zadziwiająco lekkie. Podczas pracy na wysokości arborysta nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek problemy związane z serwisowaniem sprzętu. Pilarka musi być niezawodna i wytrzymała. Z myślą o tym w pilarce T540XP® zastosowaliśmy technologię Air Injection™. System ten wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, dzięki czemu operator uzyskuje płynniejszą pracę, mniejsze zużycie silnika i filtru powietrza. Nowoczesny silnik X-Torq® sprawił, że maszyny emitują nawet o 75 procent mniej szkodliwych substancji w porównaniu do tradycyjnych silników". – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna

Husqvarna AB - Pilarka profesjonalna T540XP (1)

Husqvarna pilarka profesjonalna T540XP Husqvarna
T540 XP® to wysokiej klasy pilarka z górnym uchwytem, zaprojektowana z myślą o profesjonalnych klientach, którzy cenią sobie doskonałą wydajność w połączeniu z ergonomią, takich jak zawodowi arboryści, osoby zajmujące się pielęgnacją ogrodów, zieleni miejskiej oraz pracujące w służbach komunalnych.

Husqvarna AB - Kask dla arborystów Technical

Kask dla arborystów Technical
Lekki, przepuszczający powietrze kask dla profesjonalnych arborystów. Zatwierdzony do pracy na wysokości. Posiada unikatowy system regulacji pasków z dwoma pokrętłami centrującymi go na głowie, co zapewnia optymalne wyważenie i stabilność kasku.

   

Źródło: Husqvarna

 
To Cię zainteresuje
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu