Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Kosiarka, automat i traktor - maszyny koszące trawnik

Maszyny do cięcia firmy Husqvarna są skonstruowane tak, aby w jak najkrótszym czasie skosić jak największą powierzchnię trawnika. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wydajnych silników lub napędów akumulatorowych oraz nowoczesnej technologii cięcia.

Maszyny koszące firmy Husqvarna

Wszystkie urządzenia koszące firmy Husqvarna czyli kosiarki spalinowe, traktory koszące i automatyczne roboty Automower wyposażone są w nowoczesne technologie cięcia, które zapewniają wydajną i precyzyjną pracę maszyny. Przykładowo automatyczne roboty koszące posiadają niewielkie noże, ostre niczym brzytwa, które perfekcyjnie strzygą trawę.

Zwiększenie dokładności cięcia jest możliwe dzięki zastosowaniu funkcji spot cutting, która jest bardzo przydatna gdy chcemy wykosić obszary, z których niedawno usunęliśmy jakieś obiekty np. meble ogrodowe. Jest to specjalny tryb szybkiego koszenia ograniczonej powierzchni. Maszyna kosi trawę, poruszając się po ciasnej spirali, a gdy ukończy zadanie powraca do normalnego trybu pracy.

Natomiast traktory koszące wyposażone są w funkcję U-Cut™ dzięki której maszyna lepiej skręca, przez co dokładniej wykasza trawę wokół drzew, krzewów czy rabat kwiatowych. Na sekundę przed momentem ścięcia system Air Induction - czyli mocny strumień powietrza, unosi źdźbła trawy, zapewniając idealne cięcie” - informuje Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Zastosowanie technologii zwiększających bezpieczeństwo użytkownika korzystnie wpływa na komfort pracy. Traktory firmy Husqvarna wyposażone są w system ROS oraz wyłącznik bezpieczeństwa, dzięki czemu urządzenie tnące jest automatycznie wyłączane (w standardowym ustawieniu) podczas jazdy do tyłu, lub w przypadku opuszczenia fotela przez użytkownika. Ponadto dzięki systemowi RapidReplace™ w wybranych modelach wyjmowanie, wymiana i serwisowanie ostrzy jest łatwe, szybkie i nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi.

Kosiarka Husqvarna -  LC 448S e

Kosiarka Husqvarna -  LC 448S e

Wytrzymały model z pojemnikiem na trawę, przeznaczony do pracy na obszarach średniej wielkości, przystosowany do zadań półprofesjonalnych i wymagających prac w ogrodach przydomowych.

Model ten ma napęd na przednie koła, ułatwiający użytkowanie maszyny. Obudowa odlana ze stopu aluminium – siluminu, o dużej odporności na odkształcenia i zużycie.

Model LC 448Se wyposażony jest w wysokowydajny silnik Briggs & Stratton z serii 850. Kosiarka jest również wyposażona w ergonomiczny uchwyt z regulacją boczną, w standardzie ze skutecznym układem tłumienia drgań Anti-Vibration System.

Automat Husqvarna - Automower 320

Automat Husqvarna - Automower 320

Zarówno koszenie, jak i ładowanie kosiarki, odbywa się automatycznie, a maszyna może obsługiwać teren o powierzchni do 2200 m2. Kiedy akumulator wymaga doładowania, kosiarka kieruje się do stacji ładującej, ładuje się, a następnie powraca do pracy.

Ze względu na dużą częstotliwość koszenia, trawa wygląda znakomicie. Dzięki możliwości zmiany ustawień za pośrednictwem klawiatury i wyświetlacza, maszynę można dostosować do trawników o skomplikowanym układzie, tak aby rezultaty pracy były zawsze doskonałe.

Traktor Husqvarna - TS 342

Traktor Husqvarna - TS 342

To wysokiej klasy traktor ogrodowy przeznaczony dla użytkowników, którzy potrzebują wydajnego urządzenia do bardzo dużych obszarów użytkowanych często i przez cały rok.

To wysokowydajna maszyna z wyrzutem bocznym przeznaczona do pielęgnacji wymagających trawników. Wyposażony jest w potężny, dwucylindrowy silnik Husqvarna Endurance Series, nie wymagający użycia ssania przy rozruchu.

Przekładnia hydrostatyczna sterowana pedałem i przednia żeliwna oś zapewniają wygodną i bezproblemową pracę.

Źródło: Husqvarna


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu