Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Husqvarna: Traktory – urządzenia wielozadaniowe do pracy w ogrodzie

Traktory to urządzenia przeznaczone dla wymagających użytkowników, którzy potrzebują wielofunkcyjnej i wydajnej maszyny do pielęgnacji dużych i średnich ogrodów. Możliwość zastosowania różnorodnego osprzętu sprawia, że traktory to urządzenia uniwersalne, możliwe do wykorzystania w pracy przez cały rok.

 

Ogród wymaga wielu prac pielęgnacyjnych, takich jak koszenie, nawożenie, siew czy aeracja. Zakup dużej ilości urządzeń, przeznaczonych do każdej z wymienionych czynność wiąże się ze sporymi kosztami. Zastosowanie jednej, wielozadaniowej maszyny to nie tylko oszczędność, ale i większa wygoda użytkownika.

Osprzęt dostępny jako dodatkowe wyposażenie traktora to: przyczepa, brona, rozsiewacz, walec, pług wirowy, lemiesz do odśnieżania czy szczotka, więc jedna maszyna może być zarówno kosiarką, odśnieżarką i siewnikiem! Traktory to urządzenia, które dzięki odpowiedniej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów mogą pracować w różnych warunkach pogodowych, na terenach płaskich lub pochylonych. Funkcja Tempomat utrzymuje tę samą prędkość urządzenia, można więc zdjąć nogę z pedału przekładni.

Traktory Husqvarna – urządzenia wielozadaniowe do pracy w ogrodzie

Traktor to przede wszystkim samobieżne urządzenie tnące, które najlepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach. „Przy wyborze kosiarki powinniśmy kierować się zasadą - im większy obszar tym większa szerokość robocza urządzenia tnącego. Najnowsze traktory firmy Husqvarna, to maszyny o szerokości roboczej od 97 cm do nawet 107 cm. Tak duża szerokość robocza to przede wszystkim sprawna i szybka praca. Najnowsze serie 200 i 300 traktorów Husqvarna wyposażone są także w technologię U-CutTM. Dzięki niej maszyny lepiej skręcają, dokładniej wykaszając trawę wokół różnych przeszkód: drzew, krzewów, rabat kwiatowych, przez co są bardziej wydajne i precyzyjne” – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Traktory Husqvarna - urządzenia wielozadaniowe

Husqvarna traktor TS 138
Husqvarna traktor TC 342

Husqvarna traktor TS 138 to łatwy w obsłudze traktor ogrodowy idealny dla właścicieli domów o dużych i średnich ogrodach. Wydajna maszyna z wyrzutem bocznym, ergonomiczna, o przemyślanej konstrukcji. Wyposażona w silnik Husqvarna Series nie wymagający użycia ssania przy rozruchu i mechaniczną przekładnię bezstopniową CVT sterowaną pedałem. Może być wyposażony w kosz i nakładkę BioClip®.

Husqvarna traktor TC 342 to wysokiej klasy traktor ogrodowy przeznaczony dla użytkowników, którzy potrzebują wydajnego urządzenia do bardzo dużych obszarów, użytkowanego często i przez cały rok. To wysokowydajna maszyna ze zintegrowanym koszem przeznaczona do pielęgnacji wymagających trawników. Wyposażony w potężny, dwucylindrowy silnik Husqvarna Endurance Series, niewymagający użycia ssania przy rozruchu.

Posiada szybką przekładnię dla łatwiejszego przemieszczania się. Przekładnia hydrostatyczna sterowana pedałem, funkcja BioClip załączana z pozycji operatora i przednia żeliwna oś zapewniają wygodną i bezproblemową pracę. Wygodna możliwość zmiany funkcji koszenia na rozdrabnianie z fotela kierowcy. Unikalny system RapidReplace™ zapewnia bezpieczną, szybką i beznarzędziową wymianę noży tnących.

Najważniejsze cechy wielofunkcyjnych traktorów Husqvarna:

  • Bezpieczeństwo - traktory wyposażone są w systemy zwiększające bezpieczeństwo pracy użytkownika. Funkcja ROS polega na wyłączeniu urządzenia podczas koszenia i jazdy do tyłu, a wyłącznik bezpieczeństwa automatycznie wyłącza silnik w momencie opuszczenia fotela przez użytkownika.
  • Wygodne sterowanie - hydrostatyczna skrzynia biegów sterowana pedałami - oddzielnymi do jazdy w przód i w tył sprawia, że sterowanie maszyną jest komfortowe. Ręczna skrzynia biegów wymaga zaangażowania prawej ręki, oraz zatrzymania maszyny przy zmianie biegów. Nowoczesna przekładnia hydrostatyczna sterowana pedałem zapewnia wygodną pracę maszyną.
  • Wydajny silnik - charakteryzuje się wysokiej klasy filtrem oleju, smarowaniem ciśnieniowym i systemem antywibracyjnym. Łatwe i szybkie rozpoczęcie pracy zapewnia automatyczny rozruch, niewymagający ssania. Ponadto silnik wyposażony jest w system antywibracyjny i duży wentylator chłodzący, co czyni go nie tylko wysoko wydajnym, ale i ekstremalnie trwałym.

Źródło: Husqvarna

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu