Logo
Logo
Do góry

Husqvarna: Traktory – urządzenia wielozadaniowe do pracy w ogrodzie

Traktory to urządzenia przeznaczone dla wymagających użytkowników, którzy potrzebują wielofunkcyjnej i wydajnej maszyny do pielęgnacji dużych i średnich ogrodów. Możliwość zastosowania różnorodnego osprzętu sprawia, że traktory to urządzenia uniwersalne, możliwe do wykorzystania w pracy przez cały rok.

TEMAT NA CZASIE
ABC opryskiwania | Praktyczny poradnik ochrony roślin
TEMAT NA CZASIE
ABC opryskiwania | Praktyczny poradnik ochrony roślin
Ogrodniku! Przygotuj się na nowy sezon. Zapobiegaj problemom, a jeśli wystąpią – szybko je zwalczaj. Wraz z ekspertami firmy Kwazar przygotowaliśmy...

Ogród wymaga wielu prac pielęgnacyjnych, takich jak koszenie, nawożenie, siew czy aeracja. Zakup dużej ilości urządzeń, przeznaczonych do każdej z wymienionych czynność wiąże się ze sporymi kosztami. Zastosowanie jednej, wielozadaniowej maszyny to nie tylko oszczędność, ale i większa wygoda użytkownika.

Osprzęt dostępny jako dodatkowe wyposażenie traktora to: przyczepa, brona, rozsiewacz, walec, pług wirowy, lemiesz do odśnieżania czy szczotka, więc jedna maszyna może być zarówno kosiarką, odśnieżarką i siewnikiem! Traktory to urządzenia, które dzięki odpowiedniej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów mogą pracować w różnych warunkach pogodowych, na terenach płaskich lub pochylonych. Funkcja Tempomat utrzymuje tę samą prędkość urządzenia, można więc zdjąć nogę z pedału przekładni.

Traktory Husqvarna – urządzenia wielozadaniowe do pracy w ogrodzie

Traktor to przede wszystkim samobieżne urządzenie tnące, które najlepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach. „Przy wyborze kosiarki powinniśmy kierować się zasadą - im większy obszar tym większa szerokość robocza urządzenia tnącego. Najnowsze traktory firmy Husqvarna, to maszyny o szerokości roboczej od 97 cm do nawet 107 cm. Tak duża szerokość robocza to przede wszystkim sprawna i szybka praca. Najnowsze serie 200 i 300 traktorów Husqvarna wyposażone są także w technologię U-CutTM. Dzięki niej maszyny lepiej skręcają, dokładniej wykaszając trawę wokół różnych przeszkód: drzew, krzewów, rabat kwiatowych, przez co są bardziej wydajne i precyzyjne” – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Traktory Husqvarna - urządzenia wielozadaniowe

Husqvarna traktor TS 138
Husqvarna traktor TC 342

Husqvarna traktor TS 138 to łatwy w obsłudze traktor ogrodowy idealny dla właścicieli domów o dużych i średnich ogrodach. Wydajna maszyna z wyrzutem bocznym, ergonomiczna, o przemyślanej konstrukcji. Wyposażona w silnik Husqvarna Series nie wymagający użycia ssania przy rozruchu i mechaniczną przekładnię bezstopniową CVT sterowaną pedałem. Może być wyposażony w kosz i nakładkę BioClip®.

Husqvarna traktor TC 342 to wysokiej klasy traktor ogrodowy przeznaczony dla użytkowników, którzy potrzebują wydajnego urządzenia do bardzo dużych obszarów, użytkowanego często i przez cały rok. To wysokowydajna maszyna ze zintegrowanym koszem przeznaczona do pielęgnacji wymagających trawników. Wyposażony w potężny, dwucylindrowy silnik Husqvarna Endurance Series, niewymagający użycia ssania przy rozruchu.

Posiada szybką przekładnię dla łatwiejszego przemieszczania się. Przekładnia hydrostatyczna sterowana pedałem, funkcja BioClip załączana z pozycji operatora i przednia żeliwna oś zapewniają wygodną i bezproblemową pracę. Wygodna możliwość zmiany funkcji koszenia na rozdrabnianie z fotela kierowcy. Unikalny system RapidReplace™ zapewnia bezpieczną, szybką i beznarzędziową wymianę noży tnących.

Najważniejsze cechy wielofunkcyjnych traktorów Husqvarna:

  • Bezpieczeństwo - traktory wyposażone są w systemy zwiększające bezpieczeństwo pracy użytkownika. Funkcja ROS polega na wyłączeniu urządzenia podczas koszenia i jazdy do tyłu, a wyłącznik bezpieczeństwa automatycznie wyłącza silnik w momencie opuszczenia fotela przez użytkownika.
  • Wygodne sterowanie - hydrostatyczna skrzynia biegów sterowana pedałami - oddzielnymi do jazdy w przód i w tył sprawia, że sterowanie maszyną jest komfortowe. Ręczna skrzynia biegów wymaga zaangażowania prawej ręki, oraz zatrzymania maszyny przy zmianie biegów. Nowoczesna przekładnia hydrostatyczna sterowana pedałem zapewnia wygodną pracę maszyną.
  • Wydajny silnik - charakteryzuje się wysokiej klasy filtrem oleju, smarowaniem ciśnieniowym i systemem antywibracyjnym. Łatwe i szybkie rozpoczęcie pracy zapewnia automatyczny rozruch, niewymagający ssania. Ponadto silnik wyposażony jest w system antywibracyjny i duży wentylator chłodzący, co czyni go nie tylko wysoko wydajnym, ale i ekstremalnie trwałym.

Źródło: Husqvarna

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
BALKON
Na czasie
BALKON
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu