Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Philips: Nowa kolekcja lamp ogrodowych

Zapraszamy na spacer po ogrodzie, w którym - obok roślinnych aranżacji - jedną z głównych ról odgrywa światło. Towarzyszy nam Maja Popielarska, dla której ogród to przestrzeń życiowa, naturalny zegar, wyznaczający pory dnia i roku. Wspólnie szukamy ciekawych rozwiązań, które zbliżą nas do wizji idealnego ogrodu. Inspiracji dostarczy nowa kolekcja lamp ogrodowych marki Philips.

 
WAŻNE TEMATY
Trendy ogrodowe na 2022 rok | Inspirujące pomysły na modny ogród
WAŻNE TEMATY
Trendy ogrodowe na 2022 rok | Inspirujące pomysły na modny ogród
Nasze propozycje trendów ogrodowych na 2022 rok mogą zaskoczyć niejednego miłośnika równo przyciętych krzewów i trawników skoszonych pod linijkę....

Moc światła nocą

- Ogród to dla mnie żywy pokój, w którym pracuję, odpoczywam, planuję i oczywiście bawię się z dziećmi – opowiada Maja Popielarska. To miejsce obserwacji i lekcji, ciekawych spostrzeżeń, a także planowania domowego i zawodowego życia. Wiosną i latem to zachęta do wypicia szybkiej herbaty, a wieczorem ogród kusi, by zorganizować w nim nastrojową kolację.

Jak wyczarować wieczorem i nocą wyjątkowy nastrój w ogrodzie?

Ogród z przeszłości

Nocą oświetlony ogród może stać się cichą, bajkową przystanią, scenerią dla pobudzających wyobraźnię skojarzeń. W stworzeniu tego rodzaju atmosfery pomaga kolekcja lamp Robin. Stylizowana w oparciu o tradycyjne wzory, jednak w połączeniu z nowoczesną technologią LED, zapewnia efekt podróży w czasie. Są tu wysokie latarnie, którymi można oświetlić ścieżki i przydomowe chodniki. Są też kinkiety i lampy wiszące, które - zamontowane w altanach czy tarasach - wyczarują przestrzeń magiczną.

Tradycyjny charakter ma również kolekcja Cottage. Nawiązuje ona stylem do starych lamp gazowych, używanych niegdyś do oświetlania miast. Pozwala wykreować klimat znany z kart z powieści Arthura Conan Doyle’a.

Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Robin
Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Cottage

W stronę nowoczesności

Nowoczesne kolekcje, takie jak: Dunetop czy Moonbow to smukłe i oszczędne w formie lampy, wykonane z trwałych i dobrych jakościowo materiałów. Można je określić mianem biżuterii ogrodowej – dyskretnej i eleganckiej, rozbłyskującej w mrocznej przestrzeni ogrodu, jak szlachetne kamienie.

Według Mai Popielarskiej nowoczesny ogród to - oprócz stylu - taka przestrzeń, która zaspokaja potrzeby współczesnego człowieka w każdym aspekcie. – Dzisiaj chcemy, by nasz ogród był piękny, ale i funkcjonalny przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy. Ponieważ według definicji ogród to uzupełnienie domu czy też – jak mawiają niektórzy - jego przedłużenie, powinien zawierać wszystkie te elementy, które pozwalają z niego korzystać. To nie tylko kompozycje roślinne, ale też źródła wody i co jest bardzo ważne – światło. Buduje ono nastrój i sprawia, że wydłuża się nam czas przebywania w ogrodzie.

Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Dunetop
Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Dusk

Słońce, które świeci nocą

Rodzina lamp solarnych Dusk to najbardziej ekologiczne rozwiązanie świetlne. Są one wyposażone w efektywne panele słoneczne, dzięki którym możemy się cieszyć ich jednostajnym strumieniem świetlnym nawet do 8 godzin po zmroku. Ich współczesny, prosty styl wpisuje się w filozofię korzystania z dóbr natury poprzez symbiozę z nią i współpracę.

- Aspekt ekologiczny to nie jedyna zaleta tego typu lamp - uważa Maja Popielarska. - Jest nią również wygoda. Słupki można dowolnie rozmieszczać w ogrodzie, przestawiać w miarę potrzeb. Nie tracimy drogocennego prądu w oświetleniu ogrodu, a jedynie trochę kalorii przy wieczornych spacerach. Same korzyści.

Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Sunset
Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Parrot

To, co najważniejsze w moim ogrodzie

W ogrodzie ważne jest nie tylko odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych, ale także jakość światła i materiałów oraz energooszczędność, która dla miłośników ogrodów ma szczególne znaczenie.

Kolekcja oświetlenia ogrodowego marki Philips to wzorcowe rozwiązania w tym zakresie. Oświetlenie ledowe jest nie tylko energooszczędne, ale również pozwala znacznie ograniczyć emisję CO2 do atmosfery.

warsztaty z Mają Popielarską

11 marca 2015 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prezentacji nowych lamp ogrodowych firmy Philips oraz warsztatach prowadzonych przez Maję Popielarską. Oprócz teorii - zasad projektowania ogrodu i doboru odpowiedniego oświetlenia uczestniczyliśmy tez w zajęciach praktycznych. Zobacz fotorelację

- Chcemy mieć piękne otoczenie swojego ogrodu, a to natychmiast kojarzy nam się z wydatkami – mówi Maja. – Na szczęście to już nieaktualny stereotyp. Nowoczesne rozwiązania są i piękne, i oszczędne. Efektywność energetyczna LEDów jest nieporównywalna z tradycyjnymi żarówkami.

Materiały wykorzystane do lamp z kolekcji ogrodowej są zarówno estetyczne, jak i trwałe. Spełniają również ważne normy bezpieczeństwa w zakresie oświetlenia zewnętrznego. Nagrody przyznane m.in. kolekcjom Dusk czy Dunetop, potwierdzają opinię o tym, że innowacyjna technologia i wyróżniające wzornictwo są mocną stroną kolekcji ogrodowej Philips.

- Cywilizacji nie zatrzymamy - to pewne. Nie wrócimy do świeczek, nie skrócimy doby do zachodu słońca. Powinniśmy jednak starać się pozostawić po sobie świat nie gorszy, niż jakim go zastaliśmy. Każdy z nas ma na to wpływ. Jeśli umiejętnie skorzystamy ze zdobyczy technologicznych, wówczas nasz ogród rozświetli się zdrowym światłem. Dla nas. I dla środowiska – podsumowuje nasz wspólny spacer po ogrodzie Maja Popielarska.


2015-03-13
Źródło: Philips

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu