Logo
Logo
Do góry

Philips: Nowa kolekcja lamp ogrodowych

Zapraszamy na spacer po ogrodzie, w którym - obok roślinnych aranżacji - jedną z głównych ról odgrywa światło. Towarzyszy nam Maja Popielarska, dla której ogród to przestrzeń życiowa, naturalny zegar, wyznaczający pory dnia i roku. Wspólnie szukamy ciekawych rozwiązań, które zbliżą nas do wizji idealnego ogrodu. Inspiracji dostarczy nowa kolekcja lamp ogrodowych marki Philips.

TEMAT NA CZASIE
Poradnik nawadniania ogrodu | Wybierz najlepszy sprzęt i podlewaj z głową!
TEMAT NA CZASIE
Poradnik nawadniania ogrodu | Wybierz najlepszy sprzęt i podlewaj z głową!
Dlaczego warto podlewać z głową? Ocieplenie klimatu wpływa coraz wyraźniej na nasze życie i nasze uprawy. Oszczędzanie wody stało się koniecznością...

Moc światła nocą

- Ogród to dla mnie żywy pokój, w którym pracuję, odpoczywam, planuję i oczywiście bawię się z dziećmi – opowiada Maja Popielarska. To miejsce obserwacji i lekcji, ciekawych spostrzeżeń, a także planowania domowego i zawodowego życia. Wiosną i latem to zachęta do wypicia szybkiej herbaty, a wieczorem ogród kusi, by zorganizować w nim nastrojową kolację.

Jak wyczarować wieczorem i nocą wyjątkowy nastrój w ogrodzie?

Ogród z przeszłości

Nocą oświetlony ogród może stać się cichą, bajkową przystanią, scenerią dla pobudzających wyobraźnię skojarzeń. W stworzeniu tego rodzaju atmosfery pomaga kolekcja lamp Robin. Stylizowana w oparciu o tradycyjne wzory, jednak w połączeniu z nowoczesną technologią LED, zapewnia efekt podróży w czasie. Są tu wysokie latarnie, którymi można oświetlić ścieżki i przydomowe chodniki. Są też kinkiety i lampy wiszące, które - zamontowane w altanach czy tarasach - wyczarują przestrzeń magiczną.

Tradycyjny charakter ma również kolekcja Cottage. Nawiązuje ona stylem do starych lamp gazowych, używanych niegdyś do oświetlania miast. Pozwala wykreować klimat znany z kart z powieści Arthura Conan Doyle’a.

Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Robin
Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Cottage

W stronę nowoczesności

Nowoczesne kolekcje, takie jak: Dunetop czy Moonbow to smukłe i oszczędne w formie lampy, wykonane z trwałych i dobrych jakościowo materiałów. Można je określić mianem biżuterii ogrodowej – dyskretnej i eleganckiej, rozbłyskującej w mrocznej przestrzeni ogrodu, jak szlachetne kamienie.

Według Mai Popielarskiej nowoczesny ogród to - oprócz stylu - taka przestrzeń, która zaspokaja potrzeby współczesnego człowieka w każdym aspekcie. – Dzisiaj chcemy, by nasz ogród był piękny, ale i funkcjonalny przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy. Ponieważ według definicji ogród to uzupełnienie domu czy też – jak mawiają niektórzy - jego przedłużenie, powinien zawierać wszystkie te elementy, które pozwalają z niego korzystać. To nie tylko kompozycje roślinne, ale też źródła wody i co jest bardzo ważne – światło. Buduje ono nastrój i sprawia, że wydłuża się nam czas przebywania w ogrodzie.

Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Dunetop
Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Dusk

Słońce, które świeci nocą

Rodzina lamp solarnych Dusk to najbardziej ekologiczne rozwiązanie świetlne. Są one wyposażone w efektywne panele słoneczne, dzięki którym możemy się cieszyć ich jednostajnym strumieniem świetlnym nawet do 8 godzin po zmroku. Ich współczesny, prosty styl wpisuje się w filozofię korzystania z dóbr natury poprzez symbiozę z nią i współpracę.

- Aspekt ekologiczny to nie jedyna zaleta tego typu lamp - uważa Maja Popielarska. - Jest nią również wygoda. Słupki można dowolnie rozmieszczać w ogrodzie, przestawiać w miarę potrzeb. Nie tracimy drogocennego prądu w oświetleniu ogrodu, a jedynie trochę kalorii przy wieczornych spacerach. Same korzyści.

Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Sunset
Nowa kolekcja lamp ogrodowych Philips
Parrot

To, co najważniejsze w moim ogrodzie

W ogrodzie ważne jest nie tylko odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych, ale także jakość światła i materiałów oraz energooszczędność, która dla miłośników ogrodów ma szczególne znaczenie.

Kolekcja oświetlenia ogrodowego marki Philips to wzorcowe rozwiązania w tym zakresie. Oświetlenie ledowe jest nie tylko energooszczędne, ale również pozwala znacznie ograniczyć emisję CO2 do atmosfery.

warsztaty z Mają Popielarską

11 marca 2015 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prezentacji nowych lamp ogrodowych firmy Philips oraz warsztatach prowadzonych przez Maję Popielarską. Oprócz teorii - zasad projektowania ogrodu i doboru odpowiedniego oświetlenia uczestniczyliśmy tez w zajęciach praktycznych. Zobacz fotorelację

- Chcemy mieć piękne otoczenie swojego ogrodu, a to natychmiast kojarzy nam się z wydatkami – mówi Maja. – Na szczęście to już nieaktualny stereotyp. Nowoczesne rozwiązania są i piękne, i oszczędne. Efektywność energetyczna LEDów jest nieporównywalna z tradycyjnymi żarówkami.

Materiały wykorzystane do lamp z kolekcji ogrodowej są zarówno estetyczne, jak i trwałe. Spełniają również ważne normy bezpieczeństwa w zakresie oświetlenia zewnętrznego. Nagrody przyznane m.in. kolekcjom Dusk czy Dunetop, potwierdzają opinię o tym, że innowacyjna technologia i wyróżniające wzornictwo są mocną stroną kolekcji ogrodowej Philips.

- Cywilizacji nie zatrzymamy - to pewne. Nie wrócimy do świeczek, nie skrócimy doby do zachodu słońca. Powinniśmy jednak starać się pozostawić po sobie świat nie gorszy, niż jakim go zastaliśmy. Każdy z nas ma na to wpływ. Jeśli umiejętnie skorzystamy ze zdobyczy technologicznych, wówczas nasz ogród rozświetli się zdrowym światłem. Dla nas. I dla środowiska – podsumowuje nasz wspólny spacer po ogrodzie Maja Popielarska.


2015-03-13
Źródło: Philips

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu