Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Landmann: Przenośny grill gazowy i akcesoria

Wielkimi krokami zbliża się sezon plenerowych spotkań, a co za tym idzie, możliwość grillowania na świeżym powietrzu. Już dziś warto zatem zaopatrzyć się w grilla gazowego, który pozwoli przygotować smaczne i zdrowe potrawy dla rodziny, przyjaciół czy sąsiadów.

Grill gazowy 12050 firmy Landmann

Urządzenie to zasilane jest gazem, dzięki czemu podczas grillowania nie wydzielają się szkodliwe dla zdrowia substancje. Brak toksycznej reakcji tłuszczu z węglem eliminuje także nieprzyjemny zapach podczas przygotowywania potraw.

Przenośny grill gazowy Landmann

Warto również podkreślić łatwość obsługi – wystarczy jedynie podłączyć tradycyjną butlę gazową, turystyczną lub kartridż z gazem i przekręcić kurek. Grill niemal od razu nagrzewa się do wysokiej temperatury i jest gotowy do przyrządzania mięs, ryb czy też warzyw.

Przenośny grill gazowy 12050 firmy Landmann posiada praktyczne uchwyty ułatwiające przenoszenie, a także składane nogi dające oszczędność miejsca podczas transportu i przechowywania.

Urządzenie wykonane jest z lakierowanej blachy stalowej, palnik ze stali aluminiowanej, z kolei ruszt o wymiarach 45,5x27 cm jest chromowany. Taka powierzchnia grillowania umożliwia przyrządzenie potraw dla 6 osób.

Akcesoria do grillowania

Podczas grillowania niezbędne są akcesoria, które ułatwią obracanie mięs czy warzyw, a także pozwolą stworzyć smaczne potrawy z ryb czy owoców morza. Niezwykle bogata paleta sztućców i dodatków do grilla firmy Landmann zadowoli nawet najbardziej wymagającego mistrza grilla.

Na szczególną uwagę zasługuje kamień solny z himalajskiej soli kamiennej. Krewetki, drób czy warzywa upieczone na nim są soczyste i idealnie doprawione. Do aromatyzowania potraw warto zastosować także zrębki wędzarnicze o szlachetnym smaku Jim Beam. Przygotowane z beczek, w których leżakowała whisky, pozwolą pieczonym mięsom nadać wytrawnego charakteru.

Po zakończonym grillowaniu należy zadbać o sprzęt tak, aby był gotowy do kolejnego barbecue. Przydatne okażą się wilgotne chusteczki nasączone detergentem, jak również 3-elementowa szczotka „Deluxe” do czyszczenia rusztu.

Przykładowa wycena zestawu do grillowania

Przenośny grill gazowy 12050 firmy Landmann (czarny lub granatowy) – cena 499 zł
Kamień solny do grillowania firmy Landmann – cena 59,99 zł
Zrębki wędzarnicze Jim Beam firmy Landmann – cena 39,99 zł
Ściereczki czyszczące firmy Landmann – cena 19,99 zł
Szczotka do czyszczenia grilla „Deluxe” firmy Landmann – cena 14,99 zł

 

Źródło: Landmann


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu