Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
1
Do góry

Robomow: RC312 – nowy robot koszący

Robomow rozpoczyna sezon wiosna-lato 2015, prezentując swój najnowszy model – Robomow RC312. Skosi i rozdrobni trawę na powierzchni do 1200 m², zapewniając więcej czasu na rozkoszowanie się trawnikiem z rodziną i przyjaciółmi.

Automatyczne koszenie trawnika

Dzięki blisko dwóm dekadom doświadczenia w technologii koszenia trawy, kiedy przychodzi do zrozumienia potrzeb klientów, Robomow nie ma sobie równych. Dlatego firma zaprojektowała linię robotów koszących, które zapewniają maksymalną szybkość koszenia, optymalną wygodę oraz po prostu, zawsze perfekcyjny trawnik, bez angażowania użytkownika.

Wszystko w myśl zasady, którą firma kieruje się od lat – trawnik powinien być miejscem odpoczynku, a nie pracy.

Robomow RC312 – nowy robot koszący

Robomow RC312

Najnowszy model został opracowany z myślą o pracy na powierzchni do 1200 m². Posiada on wszelkie sprawdzone w poprzednich modelach rozwiązania. Robomow RC312 to również debiut nowych rozwiązań, które znajdą zastosowanie w pozostałych modelach w gamie produktowej.

Robot został wyposażony w szersze o 70% koła, a sama modularna budowa umożliwia szybką i intuicyjną wymianę poszczególnych części. Dodatkowo, udoskonalone oprogramowanie zapewnia jeszcze lepszą efektywność oraz szerszą możliwość wyboru ustawień z poziomu urządzenia (np. ustawianie stref z poziomu urządzenia w robotach z jednym ostrzem).

Nowy model również sterowany z poziomu smartfona

Dążąc do zapewniania jak największego komfortu użytkowania, Robomow RC312 współpracuje z aplikacją na urządzenia mobilne. Dzięki temu użytkownik może kontrolować robota koszącego bez opuszczania wygodnego fotela w domowym zaciszu.

Aplikacja zapewnia pełną, zdalną kontrolę urządzenia dają np. możliwość optymalizacji ustawień, ustalania harmonogramu pracy, a nawet bezprzewodowego sterowania robotem z odległości jak zdalnie sterowanym samochodem.

Źródło: Robomow


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu