Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Festiwal Otwarte Ogrody Konstancin-Jeziorna - 6-7 września 2014

Już po raz siódmy zapraszamy na Festiwal Otwarte Ogrody. W najbliższy weekend (6 i 7 września) w malowniczej scenerii konstancińskich ogrodów będzie można wysłuchać koncertu, obejrzeć wystawę malarstwa, spotkać się z artystami i ciekawymi twórcami. Program jest tak bogaty, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Tradycyjnie już w pierwszy weekend września (6-7 września) mieszkańcy Konstancina-Jeziorny otwierają swoje ogrody. To wyjątkowe wydarzenie pozwala nie tylko dostrzec uroki miasta-ogrodu, poznać jego historię, ale przede wszystkim zintegrować lokalną społeczność. W erze pośpiechu mamy okazję zatrzymać się na chwilę, zachwycić pięknym krajobrazem i w kameralnym gronie wsłuchać w piosenki Geoges’a Brassens’a czy dźwięki muzyki klasycznej.

Otwarte Ogrody są okazją do spotkań ze sztuką i jej twórcami. Pasjonaci malarstwa mogą wybierać w bardzo zróżnicowanej ofercie. „Konstancińskie klimaty”, rysunek satyryczny czy galeria mistrzów szkoły paryskiej – to tylko niektóre z nich. W „Ogrodzie Poezji” zatracą się zapewne miłośnicy słowa, którzy będą mieli okazję porozmawiać z poetkami Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Festiwal Otwarte Ogrody Konstancin-Jeziorna 2014

Minione lata odżyją na wystawach fotograficznych, podczas projekcji filmu dokumentalnego „Zaufany Piłsudskiego” czy prezentacji książki o Łurzycu. Miłośnicy historii mogą zwiedzić dom, w którym mieszkał Stefan Żeromski lub z przewodnikiem powędrować szlakiem zabytkowych willi. Na najmłodszych czeka minizoo w Bielawie, warsztaty malarsko-plastyczne „Zaczarowany dom” czy spotkanie w „Tęczowej w pasiece” w Cieciszewie.

Dwudniową imprezę zakończy „Koncert na pożegnanie lata” w amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Tym razem będzie to koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara. W wykonaniu Lwowskiej Orkiestry Symfonicznej usłyszymy muzykę z filmów: „Pan Tadeusz”, „Pianista”, „Kronika wypadków miłosnych” czy „Trędowata”. Tegoroczna edycja Otwartych Ogrodów odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”.


W czasie trwania festiwalu czynny będzie punkt informacyjny przy Tężni w Parku Zdrojowym, gdzie będzie można zasięgnąć informacji na temat odbywających się spotkań i koncertów oraz otrzymać szczegółowy program z mapą. Organizatorzy Festiwalu dziękują wszystkim mieszkańcom, właścicielom ogrodów, twórcom za przygotowanie tegorocznych spotkań. Poniżej do pobrania szczegółowy program Festiwalu.

Organizatorami Festiwalu Otwarte Ogrody są: Klub Inicjatyw Obywatelskich – koordynator Festiwalu, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury

Festiwal odbywa się pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa Patronat honorowy - Marszałek Województwa Mazowieckiego Patronat honorowy - Starosta Piaseczyński i Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego

Więcej informacji i szczegółowy program.


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Quiz - Rozpoznaj rośliny związane z Bożym Narodzeniem
Rozpoznaj rośliny związane z Bożym Narodzeniem

Najpopularniejsze pachnące żywicą drzewko na świąteczną choinkę to:

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 51, Sentencja nr:7
Tydzień 51, Sentencja nr:7
Poinsecję można kupić już na początku grudnia - będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 51, Sentencja nr:6
Tydzień 51, Sentencja nr:6
Oczywiście, zgodnie z tradycją, główną ozdobą była i jest świąteczna choinka stojąca na honorowym miejscu w mieszkaniu oraz jemioła zawieszona pod sufitem.
Tydzień 51, Sentencja nr:5
Tydzień 51, Sentencja nr:5
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu nie należy przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 51, Sentencja nr:3
Tydzień 51, Sentencja nr:3
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Pomieszczenie do przechowywania sprzętów powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 51, Sentencja nr:1
Tydzień 51, Sentencja nr:1
Unikajmy chodzenia po trawniku, gdyż zimą (w czasie mrozów lub opadów) pod wpływem ciężaru źdźbła łatwo się łamią. Ponadto, udeptywanie pogarsza strukturę gleby oraz stosunki wodne i powietrzne w podłożu, co może być przyczyną złej kondycji trawy na wiosnę.
Twoja strona ogrodu