Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

McCuloch: Gdzie kosiarka nie dotrze - podkaszarki i wykaszarki

Aby nasz trawnik przypominał najpiękniejsze angielskie ogrody, powinniśmy zaopatrzyć się w podkaszarkę. Narzędzie świetnie sprawdza się tam, gdzie kosiarka nie da sobie rady. McCulloch radzi, jaki sprzęt da nam największą moc i radość z dobrze wykonanej pracy.

Kosiarka nie dotrze wszędzie

Praca kosiarką nie zapewnia całościowego skoszenia powierzchni trawnika, ponieważ w każdym ogrodzie znajdują się miejsca trudnodostępne dla większych maszyn. To właśnie jest zadanie dla podkaszarek. Dzięki nim szybko i łatwo przytniemy brzegi trawnika, skosimy trawę na wąskich, krętych ścieżkach i poradzimy sobie z trawą na nierównej lub stromej powierzchni.

Podkaszarka to narzędzie niezbędne dla każdego ogrodnika, któremu zależy na zadbanym wyglądzie swojego zieleńca – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Podkaszarka a wykaszarka

Jeżeli jesteśmy zainteresowani precyzyjnym przycinaniem brzegów trawnika przy krawężnikach, rabatach czy płocie, podkaszarki stanowią przydatną pomoc. Z kolei wykaszarki spalinowe, dzięki dużej mocy, poradzą sobie, kiedy trawa będzie zbyt wysoka na zastosowanie tradycyjnej kosiarki. Sprzęt tego typu można również wykorzystać, gdy teren, który trzeba skosić, jest nierówny, nadmiernie pochyły i kosiarka nie mogłaby po nim jeździć, a podkaszarka jest zbyt słaba.

Dłuższa praca podkaszarką może spowodować obciążenie pleców i ramion, a co za tym idzie jakieś dolegliwości. Dlatego warto wybrać urządzenie z regulowanym, asymetrycznym uchwytem np. wykaszarkę McCulloch B28 B. Maszyna jest komfortowo noszona na podwójnych szelkach, asymetryczny uchwyt sprawia, że głowica tnąca jest centralnie przed użytkownikiem, co w połączeniu z dużą mocą zwiększa efektywność pracy – radzi Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Gdzie kosiarka nie dotrze - podkaszarki i wykaszarki McCuloch

Dzięki maszynom McCulloch szybko przygotujesz ogród na wieczornego grilla w ogrodzie, czy urodziny na świeżym powietrzu. Szerokość koszenia każdego modelu wynosi 43 cm. Dzięki systemowi Soft Start oraz pompce paliwa siła potrzebna do uruchomienia podkaszarki jest aż o 40% mniejsza niż normalnie. Wyłącznik STOP automatycznie powracający do pozycji wyjściowej sprawia, że maszyna jest zawsze gotowa do użycia.

Dzięki zastosowaniu głowicy żyłkowej Tap N’ Go po przyciśnięciu głowicy do ziemi żyłka wysuwa się automatycznie. Po skończonej pracy łatwo wyczyścić lub wymienić filtr, do którego jest beznarzędziowy dostęp. Wszystko to zamknięte w stylowej żółto-czarnej obudowie. Wybierz maksymalną moc dla siebie!

Wykaszarka McCulloch B26 PS

Wykaszarka McCulloch B26 PS

Prosta w obsłudze wykaszarka, która daje wiele możliwości. Dzielony wał pozwala na używanie wykaszarki z wieloma różnymi przystawkami. Łatwość uruchamiania dzięki funkcji Soft Start oraz pompce paliwa. Automatyczny powrót wyłącznika do pozycji startowej zapewnia ciągłą gotowość sprzętu do rozpoczęcia pracy. Szybkie i precyzyjne wysuwanie żyłki dzięki funkcji Tap N’ Go™.

Wykaszarka McCulloch B28 B

Wykaszarka McCulloch B28 B

Wykaszarka o średniej mocy, wyposażona w nóż do trawy i głowicę żyłkową, które można łatwo zmieniać. Doskonała zarówno do prac wokół domu, jak i bardziej wymagającego koszenia wysokiej trawy. Uniwersalna osłona Combi umożliwia pracę zarówno z głowicą żyłkową, jak i nożem.
Wykaszarka McCulloch B40 B Elite

Wykaszarka McCulloch B40 B Elite

Solidna wykaszarka o dużej mocy, przeznaczona do najbardziej wymagających zadań. Silnik skonstruowano w technologii OxyPower, umożliwiającej redukcję spalin, obniżenie zużycia paliwa i uzyskanie większej mocy. W komplecie znajdują się: głowica żyłkowa, nóż do trawy oraz osłona Combi. Komfortowa praca dzięki uchwytowi typu „bycze rogi”, podwójnym szelkom z miękkimi wkładkami oraz zbiornikowi paliwa o pojemności 1 litra. Układ tłumienia drgań. Łatwy rozruch dzięki systemowi Soft Start oraz pompce paliwa. Wyłącznik powracający automatycznie do pozycji wyjściowej sprawia, że wykaszarka jest zawsze gotowa do użycia. Szybkie i precyzyjne wysuwanie żyłki tnącej dzięki funkcji „tap n’go”.
Podkaszarka McCulloch TRIMMAC Podkaszarka McCulloch TRIMMAC

Lekka i łatwa w użyciu podkaszarka. Zakrzywiony wałek oraz uchwyt pałąkowy ułatwiają obsługę podkaszarki. Dwuczęściowy wał sprawia, że maszyna zajmuje mniej miejsca podczas przechowywania i transportu podkaszarki. Pompka paliwa ułatwia uruchamianie silnika.

Źródło: McCulloch


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu