Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Husqvarna: Przecinarki ręczne Construction

Użytkownicy przecinarek szukają maszyn zapewniających maksymalna wydajność w pracy. O prawdziwej wydajności możemy mówić wówczas, gdy użytkownik może wykonać więcej pracy, bardziej precyzyjnie, ale przy mniejszym wysiłku fizycznym. Wydajność, niezawodność i opieka serwisowa są dziś priorytetami dla profesjonalistów.

 

Jak wybrać przecinarkę ręczną?

Każda decyzja o zakupie nowego sprzętu, w tym także przecinarek, wiąże się z przemyśleniem kilku ważnych kwestii, tak aby wybrać odpowiedni sprzęt do danego zadania. Niezależnie, czy urządzenie użytkowane będzie w sporadycznych pracach domowych, czy będzie to profesjonalnie użytkowany sprzęt, warto zastanowić się do jakich czynności będziemy go używać.

Jednym z najbardziej istotnych czynników podczas wyboru odpowiedniego modelu przecinarki ręcznej są:
a) moc urządzenia,
b) zastosowane narzędzie diamentowe,
c) maksymalna głębokość cięcia.

Przecinarki ręczne są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Znajdują swoje zastosowanie między innymi w cięciu posadzek, ścian i stropów, płyt budowlanych, krawężników, cięciu rur, szyn, asfaltu podczas prac drogowych czy też cięcia tarczą ratowniczą.

Jeżeli przecinarka użytkowana będzie często i intensywnie, należy sprawdzić też czy producenci zapewniają różnorodne i odpowiednie akcesoria do swoich urządzeń, w tym np. wózki (umożliwiające cięcie w linii prostej oraz po łuku, a także w pobliżu ścian i krawężników), zbiorniki na wodę z pompą elektryczną , skrzynie transportowe lub separator pyłu.

Cechy przecinarek ręcznych Husqvarna Construction

Kompaktowa budowa, mały ciężar i właściwie ustawione uchwyty sprawiają, że przecinarki marki Husqvarna Construction są przede wszystkim ergonomiczne, a wbudowany w uchwytach system antywibracyjny zapewnia wygodniejszą obsługę podczas wielu godzin ciągłej pracy.

W urządzeniach spalinowych Husqvarna Construction zastosowane specjalny system filtrowania powietrza Active Air Filtration™ . Składa się on z trzech etapów filtrowania, które zwiększają trwałość użytkową silnika, jednocześnie ograniczając czas przestojów i co ważne wpływają na obniżenie kosztów serwisu. Jest to jeden z najskuteczniejszych systemów dostępnych na rynku. Zapewnia on długie okresy pracy (w przypadku cięcia na sucho) bez konieczności konserwacji filtra.

Kolejnym atutem maszyn Husqvarna jest tzw. DEX - to nowy system eliminacji pyłu, umożliwia czystsze cięcie przy mniejszym zużyciu wody i zmniejszonej produkcji ścieru.

Technologia silnika X-Torq™ - zwiększa jego moc, ograniczając przy tym zużycie paliwa nawet o 20% a emisję zanieczyszczeń - aż o 75%. Tajemnica tkwi w wykorzystaniu podwójnych kanałów przelotowych: jednego do dostarczania czystego powietrza, drugiego do mieszanki paliwowo-powietrznej.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Niezależnie od prac, jakie wykonujemy przecinarkami, warto pamiętać o bezpieczeństwie i higienie pracy. Wszystkie prace przecinarką powinny być wykonywane w specjalnej odzieży ochronnej, maksymalnie ochraniającej ciało, a także oczy (okulary zabezpieczające wzrok). Przed pierwszym cięciem urządzeniem koniecznie należy zapoznać się z instrukcja obsługi. Po dokładnym sprawdzeniu przecinarki możemy zabrać się do pracy. Należy pamiętać, że do dyspozycji klientów i użytkowników są także punkty sprzedaży i serwisu Husqvarna dostępne na terenie całego kraju.

Husqvarna Construction – przecinarki ręczne (wybrane modele)

Husqvarna AB - Husqvarna K 760

Husqvarna K 760

– jest wszechstronną przecinarką, niezwykle popularną wśród pracowników budowlanych oraz osób zajmujących się urządzaniem terenów zieleni. Dzięki wprowadzeniu szeregu większych i mniejszych usprawnień, maszyna zyskała jeszcze większą moc, stała się bardziej wydajna, niezawodna i wygodna w użyciu. Moc silnika - 3,7 kW ; Maks. głębokość cięcia 100/125 mm / 4/5 ".

Husqvarna AB - Husqvarna K 6500

Husqvarna K 6500

– jest to nasza elektryczna przecinarka ręczna o najpotężniejszej mocy w historii. Duża moc, dobre wyważenie i niski poziom drgań sprawiają, że maszyna jest bardzo wydajna i łatwa w obsłudze podczas różnych zadań wymagających cięcia ręcznego. Model K 6500 może być zasilany agregatem PP 65 lub PP 220.Moc – 5,5 kW na wale tarczy tnącej. Maks. głębokość cięcia- 145 mm / 6 cal.

Husqvarna AB - Husqvarna K 1260 Rail

Husqvarna K 1260 Rail

– przeznaczona jest do konserwacji torów kolejowych, tramwajowych czy metra. Imponująca moc wyjściowa 5,8 kW (7,8 KM) stawia ją wśród najpotężniejszych przecinarek na rynku. W połączeniu z ramieniem RA10 maszyna staje się najlżejszą na rynku przecinarką spalinową do szyn.

Źródło: Husqvarna

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu