Logo
Logo
Do góry

Husqvarna: Przecinarki ręczne Construction

Użytkownicy przecinarek szukają maszyn zapewniających maksymalna wydajność w pracy. O prawdziwej wydajności możemy mówić wówczas, gdy użytkownik może wykonać więcej pracy, bardziej precyzyjnie, ale przy mniejszym wysiłku fizycznym. Wydajność, niezawodność i opieka serwisowa są dziś priorytetami dla profesjonalistów.

TEMAT NA CZASIE
Ochrona warzywnika: jak zwalczać choroby i szkodniki warzyw?
TEMAT NA CZASIE
Ochrona warzywnika: jak zwalczać choroby i szkodniki warzyw?
Nie od dziś wiadomo, że praca na świeżym powietrzu dostarcza nie tylko przyjemności, ale jest też zdrowa. A nic nie daje większej satysfakcji niż...

Jak wybrać przecinarkę ręczną?

Każda decyzja o zakupie nowego sprzętu, w tym także przecinarek, wiąże się z przemyśleniem kilku ważnych kwestii, tak aby wybrać odpowiedni sprzęt do danego zadania. Niezależnie, czy urządzenie użytkowane będzie w sporadycznych pracach domowych, czy będzie to profesjonalnie użytkowany sprzęt, warto zastanowić się do jakich czynności będziemy go używać.

Jednym z najbardziej istotnych czynników podczas wyboru odpowiedniego modelu przecinarki ręcznej są:
a) moc urządzenia,
b) zastosowane narzędzie diamentowe,
c) maksymalna głębokość cięcia.

Przecinarki ręczne są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Znajdują swoje zastosowanie między innymi w cięciu posadzek, ścian i stropów, płyt budowlanych, krawężników, cięciu rur, szyn, asfaltu podczas prac drogowych czy też cięcia tarczą ratowniczą.

Jeżeli przecinarka użytkowana będzie często i intensywnie, należy sprawdzić też czy producenci zapewniają różnorodne i odpowiednie akcesoria do swoich urządzeń, w tym np. wózki (umożliwiające cięcie w linii prostej oraz po łuku, a także w pobliżu ścian i krawężników), zbiorniki na wodę z pompą elektryczną , skrzynie transportowe lub separator pyłu.

Cechy przecinarek ręcznych Husqvarna Construction

Kompaktowa budowa, mały ciężar i właściwie ustawione uchwyty sprawiają, że przecinarki marki Husqvarna Construction są przede wszystkim ergonomiczne, a wbudowany w uchwytach system antywibracyjny zapewnia wygodniejszą obsługę podczas wielu godzin ciągłej pracy.

W urządzeniach spalinowych Husqvarna Construction zastosowane specjalny system filtrowania powietrza Active Air Filtration™ . Składa się on z trzech etapów filtrowania, które zwiększają trwałość użytkową silnika, jednocześnie ograniczając czas przestojów i co ważne wpływają na obniżenie kosztów serwisu. Jest to jeden z najskuteczniejszych systemów dostępnych na rynku. Zapewnia on długie okresy pracy (w przypadku cięcia na sucho) bez konieczności konserwacji filtra.

Kolejnym atutem maszyn Husqvarna jest tzw. DEX - to nowy system eliminacji pyłu, umożliwia czystsze cięcie przy mniejszym zużyciu wody i zmniejszonej produkcji ścieru.

Technologia silnika X-Torq™ - zwiększa jego moc, ograniczając przy tym zużycie paliwa nawet o 20% a emisję zanieczyszczeń - aż o 75%. Tajemnica tkwi w wykorzystaniu podwójnych kanałów przelotowych: jednego do dostarczania czystego powietrza, drugiego do mieszanki paliwowo-powietrznej.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Niezależnie od prac, jakie wykonujemy przecinarkami, warto pamiętać o bezpieczeństwie i higienie pracy. Wszystkie prace przecinarką powinny być wykonywane w specjalnej odzieży ochronnej, maksymalnie ochraniającej ciało, a także oczy (okulary zabezpieczające wzrok). Przed pierwszym cięciem urządzeniem koniecznie należy zapoznać się z instrukcja obsługi. Po dokładnym sprawdzeniu przecinarki możemy zabrać się do pracy. Należy pamiętać, że do dyspozycji klientów i użytkowników są także punkty sprzedaży i serwisu Husqvarna dostępne na terenie całego kraju.

Husqvarna Construction – przecinarki ręczne (wybrane modele)

Husqvarna AB - Husqvarna K 760

Husqvarna K 760

– jest wszechstronną przecinarką, niezwykle popularną wśród pracowników budowlanych oraz osób zajmujących się urządzaniem terenów zieleni. Dzięki wprowadzeniu szeregu większych i mniejszych usprawnień, maszyna zyskała jeszcze większą moc, stała się bardziej wydajna, niezawodna i wygodna w użyciu. Moc silnika - 3,7 kW ; Maks. głębokość cięcia 100/125 mm / 4/5 ".

Husqvarna AB - Husqvarna K 6500

Husqvarna K 6500

– jest to nasza elektryczna przecinarka ręczna o najpotężniejszej mocy w historii. Duża moc, dobre wyważenie i niski poziom drgań sprawiają, że maszyna jest bardzo wydajna i łatwa w obsłudze podczas różnych zadań wymagających cięcia ręcznego. Model K 6500 może być zasilany agregatem PP 65 lub PP 220.Moc – 5,5 kW na wale tarczy tnącej. Maks. głębokość cięcia- 145 mm / 6 cal.

Husqvarna AB - Husqvarna K 1260 Rail

Husqvarna K 1260 Rail

– przeznaczona jest do konserwacji torów kolejowych, tramwajowych czy metra. Imponująca moc wyjściowa 5,8 kW (7,8 KM) stawia ją wśród najpotężniejszych przecinarek na rynku. W połączeniu z ramieniem RA10 maszyna staje się najlżejszą na rynku przecinarką spalinową do szyn.

Źródło: Husqvarna

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (5)
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu