Logo
Logo
8
Okazje

Parrot Flower Power: Czujnik i aplikacja pomagająca w pielęgnacji roślin

Parrot Flower Power to pierwszy inteligentny, bezprzewodowy czujnik wyposażony w technologię Bluetooth Smart, która łączy go z Twoim smartfonem i dzięki dedykowanej aplikacji, stworzonej we współpracy z międzynarodowymi botanikami, pomaga Ci w opiece nad Twoimi roślinami.

 

Parrot Flower Power - czujnik do doniczki lub do ogrodu

W doniczce lub na otwartym terenie, czujnik Parrot Flower Power monitoruje i analizuje cztery czynniki niezbędne dla wzrostu roślin: wilgotność gleby, nawozy, temperaturę otoczenia i natężenie światła.

Zaprojektowany, aby być odpornym na ekstremalne warunki pogodowe (deszcz, wysokie temperatury lub mróz itd.) Parrot Flower Power to czujnik, który należy “zasadzić” blisko rośliny, wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz, w doniczce lub na otwartym terenie.

Czujnik w czasie rzeczywistym dokładnie sprawdza i monitoruje parametry niezbędne dla wzrostu i dobrego zdrowia roślin: wilgotność gleby, nawozy, temperaturę otoczenia i natężenie światła.

Można rozmieścić tyle czujników Parrot Flower Power, ile jest roślin do monitorowania. Można też przypisać kilka roślin do jednego czujnika. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, biorąc pod uwagę, że Parrot Flower Power mierzy parametry gleby w odległości od 5 do 10 cm wokół siebie, musisz upewnić się, że każda roślina jest równo nawadniana oraz, że warunki jeśli chodzi o drenaż gleby, nasłonecznienie/zacienienie i temperatura są takie same dla wszystkich roślin (jak na przykład w doniczce okiennej lub balkonowej).

Parrot Flower Power

Porady ogrodnicze i opisy roślin na Twoim smartfonie - darmowa aplikacja

Do urządzenia Parrot Flower Power przypisana jest darmowa aplikacja dostępna do pobrania ze sklepu AppStore. Daje ona dostęp do bogatej biblioteki treści związanych z roślinnością, włączając w to rady i porady dotyczące opieki nad tysiącami roślin.

Po uruchomieniu aplikacji, na ekranie smartfona/tabletu ukazuje się Twój „Ogród” – lista wszystkich podłączonych czujników Parrot Flower Power wraz ze zdjęciami roślin przypisanych do każdego z czujników. Widać krótką wizualizację przedstawiającą wszystkie Twoje rośliny i ich potrzeby. „Plan działań” wyszczególnia wszystkie czynności, jakie należy wykonać danego dnia oraz prognozy na najbliższe dni (podlewanie, dodanie nawozu itd.)

Dane przypisane dla każdej rośliny przechowywane są w pamięci flash czujnika Parrot Flower Power i regularnie przekazywane za pośrednictwem Bluetooth Smart do smartfona lub tabletu wyposażonego w darmową aplikację Flower Power.

Na smartfonie lub tablecie będziesz w stanie łatwo sprawdzić dane i analizy dotyczące każdej z roślin. Dzięki temu uzyskasz wskazówki dotyczące opieki nad Twoimi roślinami lub zostaniesz zaalarmowany, jeśli będziesz musiał zareagować. Będziesz w stanie dopasować ilość wody, będziesz wiedział kiedy dodać nawozu, a także czy miejsce, w którym stoją Twoje rośliny jest odpowiednie. Zostaniesz poinformowany jeśli temperatura odbiega od normy lub brakuje światła.

Roślinę, którą chcesz monitorować możesz wybrać w aplikacji z biblioteki liczącej ponad 6000 pozycji, przygotowanej w ramach współpracy z francuskimi, holenderskimi i amerykańskimi botanikami.

Ponadto możesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tych roślin, poznać ich kraj pochodzenia, zobaczyć zdjęcia, przeczytać na temat typowych potrzeb i wielu sposobów jak utrzymać je w zdrowiu. Lawenda, bazylia, pelargonia, pomidor, figowiec, czy drzewo oliwkowe … aplikacja Parrot Flower Power wie dokładnie, czego potrzeba tym roślinom!

Co 15 minut, Parrot Flower Power zapisuje dane, które są ważne dla wzrostu konkretnej rośliny (wilgotność gleby, nawóz, natężenie światła i temperatura otoczenia) i przesyła je do Twojego smartfona/tabletu, gdy znajdziesz się w pobliżu (w odległości od 5 do 25 metrów).

Te dane, dostępne w czasie rzeczywistym, przesyłane są do analizy za pośrednictwem algorytmów w ‘chmurze Parrota’. Analiza ta pozwala Ci poznać dokładny stan rośliny, udostępniając też krótkoterminową prognozę dotyczącą potencjalnie wymaganych działań. Dane przedstawiane są za pomocą ikon, których kolorystyka zależy od sytuacji: zielony: nie ma potrzeby podjęcia żadnych działań czerwony: wymagane natychmiastowe lub nieplanowane działanie (w tym przypadku alert jest wysyłany na smartfona/tablet).

W doniczce lub na otwartym terenie, Parrot Flower Power monitoruje i analizuje cztery czynniki niezbędne dla wzrostu roślin: wilgotność gleby, nawozy, temperaturę otoczenia i natężenie światła.

Sugerowana cena detaliczna: 212,00 zł

Lista punktów sprzedaży: www.parrot.com

Dostępne kolory: Zielony Brązowy Niebieski Odkryj film timelapse Parrot Flower Power na http://youtu.be/nNu11yUQiqQ

Dane techniczne:

  • Kompatybilny ze smartfonami obsługującymi Bluetooth® Smart Ready oraz tabletami: iPhone 4S, iPhone 5, iPad 3, iPad mini oraz 5-tą generacją iPod touch.
  • Wodoodporny (IPX5 oraz IPX7, ultradźwiękowe zgrzewanie plastikowych części oraz wykorzystanie poliuretanowych uszczelek Macromelt®)
  • Odporny na temperaturę (od -10 °C do 55 °C).
  • 6 miesięcy życia baterii (w skład zestawu wchodzi bateria AAA)
  • Wymiary: 35x70x195 mm Waga: 45,4 g
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu