Logo
Logo

Róża 'Królowa Warszawy'

Dla uczczenia Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamek Królewski w Warszawie i jego Ogrody zyskują nową królową. Jej Wysokość ‘Królowa Warszawy’ to polska odmiana róży, która została oficjalnie zaprezentowana podczas KRÓLEWSKIEJ WYSTAWY KWIATÓW, która odbyła się w dniach 10-13 czerwca 2021. Oficjalne nadanie imienia nowej odmianie odbyło się w sobotę 12 czerwca w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

'Królowa Warszawy' – róża Zamku Królewskiego

To niezawodna róża rabatowa o eleganckich, dużych kwiatach (średnica 12 cm) o barwie perłowego, bardzo delikatnego różu. W pełnym rozkwicie ukazuje złociste centrum pręcików, otoczone koroną pofalowanych płatków.

Niezwykła, wdzięczna róża o majestatycznym wyglądzie. Kwiaty duże, eleganckie w kolorze perłowym przynoszącym delikatną świeżość. Uwagę przyciągają wydłużone pąki w odcieniu magnolii. W miarę otwierania się płatków 'Królowa Warszawy' zmienia barwę na kolor porcelanowo-perłowy. Kwitnie w wiechach otwierając kwiaty stopniowo, dzięki czemu, róża prezentuje wszystkie fazy kwitnienia jednocześnie. W pełnym stadium rozkwitu, łagodnie pofalowane płatki odchylają się na zewnątrz. Ich symetria tworzy kompozycje przypominającą koronę, koncentrując uwagę na radosnych, żółto-pomarańczowych pręcikach.

Kwiaty ułożone w wiechy stopniowo się otwierają zapewniając długi okres dekoracyjności. Pachną korzennie i są odporne na uszkodzenia deszczem. Przycięte powtarzają pięknie kwitnienie. Krzewy są zgrabne, zwarte o wysokości 80-110 cm i szerokości 60-70 cm. Odmiana jest wysoce odporna na choroby grzybowe i w pełni mrozoodporna. Polecana zarówno do ogrodów jak i rabat parkowych.

Autorem nowej odmiany jest Łukasz Rojewski – polski hodowca, pasjonat róż, założyciel i członek władz Polskiego Towarzystwa Różanego.
Rodzice nowej odmiany to: [ (Morgengruss x Constance Spry) x (Morgengruss x Comte de Chambord) ].

Różę 'Królowa Warszawy' możesz kupić w Szkółce Róż ROSARIUM

Autor
Róża 'Królowa Warszawy'
Róża 'Królowa Warszawy'
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)