Logo
Logo
10
Okazje

Ceny choinek ciętych | Ile trzeba zapłacić za drzewko na Święta 2021 roku?

Cena żywych choinek rok do roku wzrosła niewiele ponad 5-10 zł na drzewku, jednak nie zaobserwowaliśmy znaczących podwyżek. Cena oczywiście różni się w zależności od rejonu kraju, gatunku i rozmiaru drzewka, jednak wciąż można kupić piękne drzewko w dobrej cenie – trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Sprawdź, ile musisz zapłacić za choinkę na Święta!

 

Gdzie kupić najtańszą choinkę na Święta?

Wraz ze wzrostem inflacji, drożejącym paliwem i kosztami pracy ceny choinek także musiały wzrosnąć. Jednak wbrew obawom nie były to duże podwyżki, a w wielu miejscach ceny pozostały takie jak przed rokiem.

Najtaniej jest jak co roku bezpośrednio u producenta w szkółce lub w nadleśnictwie (w niektórych miejscach można samodzielnie wyciąć drzewko pod okiem leśniczego), dobre ceny są w sieciach handlowych, w sieciach – marketach typu Dom i Ogród: Obi, Castorama, Leroy Merlin (kliknij w link, by poznać aktualną ofertę), a najdrożej jest na straganach (tu jednak można cenę negocjować – zwłaszcza w Wigilię).

Żywe choinki można także kupić w internecie. Ceny są nieco wyższe niż w sklepach stacjonarnych, bo w cenie drzewka wliczony jest transport. W sklepie stacjonarnym mamy jednak możliwość dotknięcia choinki i sprawdzenia, czy jest świeża.

Jakie są ceny choinek ciętych: świerków, jodeł i sosen w 2021 roku?

Sosny

Najtańsze są sosny pospolite, które można kupić na straganach lub w nadleśnictwach (sieci nie prowadzą sprzedaży tego gatunku). Kupno sosny na choinkę to wydatek rzędu 20-40 zł. Jest to najtańsza opcja, jednak najrzadziej wybierana. Znacznie popularniejsze na drzewka choinkowe są świerki i jodły.

Jodły

Cena drzewka uzależniona jest od jego wysokości oraz gatunku. Najpopularniejsze są jodła kaukaska oraz jodła Frasera. Półmetrowe drzewko kupisz w marketach już za 30 zł, a za ponad 2,5 choinkę trzeba zapłacić ponad 150 zł. Nieco drożej musisz zapłacić na straganach.

Świerki

Pachnące świerki pospolite można kupić w marketach już za 70 zł (za 2,5 metrowe drzewko). Droższe są świerki kłujące, srebrne – ok. 75 zł za drzewko do 200 cm.

 Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe :FamVeldman / Depositphotos

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)


Zobacz także
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu