Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Gardena: Kosiarki bębnowe do małych ogrodów, czyli ekonomiczne i ekologiczne koszenie trawnika

Trawa w małych ogrodach może być przycinana bez dodatkowych kosztów. W czasach gdy cena benzyny używanej do kosiarek spalinowych stale rośnie, kosiarki bębnowe wydają się być idealnym rozwiązaniem. Nie emitują hałasu, nie wymagają dodatkowych kosztów i są tańsze, niż ich spalinowe odpowiedniki. Gardena radzi jak dobrać idealną kosiarkę do małego ogrodu i zacząć oszczędzać.

Ręczna kosiarka bębnowa 380C (fot. Gardena)
Minimalna wysokość przycinanej trawy
to 12 mm (fot. Gardena).

W małych ogrodach kosiarki spalinowe nie są w pełni wykorzystywane. Budowa i moc tych maszyn została zaprojektowana tak, aby mogła ona przycinać trawę na dużych powierzchniach. Dodatkowo są one cięższe i mniej zwrotne od swoich bębnowych odpowiedników. Dlatego warto zastanowić się, czy mała poręczna kosiarka bębnowa nie spełniłaby potrzeb małego ogrodu, nie generując przy tym dodatkowych kosztów.

Przycinaj co do milimetra, czyli precyzyjne koszenie trawnika

Budowa kosiarki bębnowej opiera się na bezkontaktowej technice cięcia. Dzięki temu nóż bębnowa i dolny nie stykają się, a koszenie jest bardzo precyzyjne i bezpieczne. Nóż jest hartowany, pokryty powłoką antyadhezyjną, szlifowany i wykonany ze stali najwyższej jakości - dzięki temu przycina trawę z precyzją nożyc. Minimalna wysokość przycinanej trawy to 12 mm - ten wynik jest trudny do pobicia przez inne typy kosiarek.

Nie płać za koszenie trawnika

Ręczna kosiarka bębnowa
Kosiarki bębnowe wykorzystują jedynie
napęd osoby, która prowadzi urządzenie
(fot. Gardena).

Ręczne kosiarki bębnowe nie generują dodatkowych kosztów. Do pracy wystarczy ją prowadzić po trawie, a ona zajmie się całą resztą. Wyposażone są w ręczny regulator wysokości cięcia i są proste w obsłudze. Idealnie sprawdzają się w małych ogrodach, gdzie koszenie trawy nie zabiera dużo czasu. Są one bezgłośne i nie pochłaniają dodatkowych kosztów. Koszenie trawy kosiarką ręczną jest równie szybkie, co kosiarką akumulatorową.

Pracuj komfortowo

Hałas kosiarki nie jest najlepszym rozwiązaniem na budzenie rodziny w weekend. Dodatkowo praca w ciszy sprzyja połączeniu jej z innymi ulubionymi czynnościami np. słuchaniem muzyki na przenośnym odtwarzaczu.


Sąsiedzi i rodzina będą nam wdzięczni za ciche przycinanie ogrodu - szczególnie w wolne dni. Kosiarki bębnowe wykorzystują jedynie napęd osoby, która prowadzi urządzenie.

Dodatkowo kosiarka bębnowa zajmuje znacznie mniej miejsca niż urządzenia z napędem spalinowym, czy elektrycznym. Sprawdzą się doskonale w małym ogrodzie, a ich kompaktowość pozwoli na zaoszczędzenie miejsca również w schowku na narzędzia.

Zalety ręcznej kosiarki bębnowej

 • Przeznaczona do precyzyjnego cięcia trawy. Łatwa do prowadzenia, cicha i wydajna.
 • Ścina trawę bezkontaktowo, tzn. nóż bębnowy i nóż dolny nie ścierają się.
 • Wysoka jakość cięcia pozwoli uniknąć postrzępionych, pożółkłych końców trawy, charakterystycznych dla kosiarek rotacyjnych.
 • Hartowany nóż bębnowy został wykonany z wysokiej jakości stali pokrytej powłoką antyadhezyjną.
 • Kosiarka ma ręczny regulator wysokości, który umożliwia ustawienie wysokości cięcia.
 • Wysokość można odczytać z obydwu stron kosiarki na skali.
 • Rączka kosiarki jest składana, co ułatwia transport i przechowywanie kosiarki.

źródło i fot.: Gardena


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu