Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Wybierz odpowiednie nożyce do żywopłotu

Istnieje wiele różnych technik przycinania żywopłotów, jednak niezależnie od gatunku roślin, z jakich składa się nasz żywopłot, ważna jest systematyczność i precyzja wykonywanych prac. Zaniedbany żywopłot bardzo ciężko uporządkować, dlatego warto już młodą roślinę przycinać w sposób formujący jej kształty.

Nożyce do żywopłotu
Nożyce do żywopłotu (fot. Fiskars).

Cięcie grubych gałęzi - dwuręczny sekator nożycowy

Do cięcia grubych gałęzi i szerokich żywopłotów posłuży nam dwuręczny sekator nożycowy PowerGear™ w rozmiarze L. Jego długie, 60 cm rączki z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym z łatwością sięgną najbardziej ukryte gałązki, a dzięki specjalnemu systemowi przekładni siła nacisku zostaje zwiększona aż 3,5 krotnie. Dodatkową zaletą tego narzędzi jest specjalna powłoka PTFE, która minimalizuje tarcie sprawiając, że praca
w ogrodzie nie sprawi żadnych problemów.

Orientacyjna cena detaliczna - dwuręczny sekator nożycowy PowerGear™ (112470) - ok. 250 zł

Nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu są podstawą wyposażenia każdego ogrodnika. W ofercie Fiskars znajduje się wiele narzędzi, dzięki którym z łatwością przystrzyżemy każdy żywopłot.

Fiskars Quantum™ to dźwigniowe nożyce do żywopłotu o ciekawym designie. Jego rączki wykonane są z korka w specjalnej technologii TruGrip™ oraz antypoślizgowej powłoki SoftGrip™, dzięki czemu zapewniają pewny chwyt. Nożyce mają wytrzymałe ostrza z hartowanej stali.

Orientacyjna cena detaliczna - nożyce Fiskars Quantum™ (114820) - ok. 250 zł

PowerGear Steel™ to dźwigowe nożyce do żywopłotu charakteryzujące się lekkimi rączkami z tworzywa FiberComp™. Dzięki powłoce PTFE minimalizującej tarcie oraz specjalnym odbojnikom nasze dłonie podczas pracy są odciążone i odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnymi skaleczeniami. Unikalny system dźwigowy przenosi i zwiększa siłę cięcia 3,5:1, dzięki czemu praca przy żywopłocie staje się lekka i przyjemna.

Orientacyjna cena detaliczna - nożyce PowerGear Steel™ (114770) - ok. 190 zł

PowerGear™ to najmniejsze z oferowanych nożyc do żywopłotu o długości 57 cm. Wyposażone w system dźwigowy zwiększają siłę cięcia 3-krotnie. Nożyce mają lekkie rączki z tworzywa oraz szlifowane ostrza z hartowanej stali, z których górne jest dodatkowo pokryte powłoką PTFE minimalizującą tarcie.

Orientacyjna cena detaliczna - nożyce PowerGear™ (114790) - ok. 160 zł

Dwuręczny sekator nożycowy Nożyce Quantum
Dwuręczny sekator nożycowy (fot. Fiskars). Nożyce Quantum (fot. Fiskars).
Nożyce Powergear Nożyce Powergear Steel
Nożyce Powergear (fot. Fiskars).
Nożyce Powergear Steel (fot. Fiskars).

źródło i fot.: Fiskars


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu