Logo
Logo
Do góry

Fiskars: Wybierz odpowiednie nożyce do żywopłotu

Istnieje wiele różnych technik przycinania żywopłotów, jednak niezależnie od gatunku roślin, z jakich składa się nasz żywopłot, ważna jest systematyczność i precyzja wykonywanych prac. Zaniedbany żywopłot bardzo ciężko uporządkować, dlatego warto już młodą roślinę przycinać w sposób formujący jej kształty.

Nożyce do żywopłotu
Nożyce do żywopłotu (fot. Fiskars).

Cięcie grubych gałęzi - dwuręczny sekator nożycowy

Do cięcia grubych gałęzi i szerokich żywopłotów posłuży nam dwuręczny sekator nożycowy PowerGear™ w rozmiarze L. Jego długie, 60 cm rączki z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym z łatwością sięgną najbardziej ukryte gałązki, a dzięki specjalnemu systemowi przekładni siła nacisku zostaje zwiększona aż 3,5 krotnie. Dodatkową zaletą tego narzędzi jest specjalna powłoka PTFE, która minimalizuje tarcie sprawiając, że praca
w ogrodzie nie sprawi żadnych problemów.

Orientacyjna cena detaliczna - dwuręczny sekator nożycowy PowerGear™ (112470) - ok. 250 zł

Nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu są podstawą wyposażenia każdego ogrodnika. W ofercie Fiskars znajduje się wiele narzędzi, dzięki którym z łatwością przystrzyżemy każdy żywopłot.

Fiskars Quantum™ to dźwigniowe nożyce do żywopłotu o ciekawym designie. Jego rączki wykonane są z korka w specjalnej technologii TruGrip™ oraz antypoślizgowej powłoki SoftGrip™, dzięki czemu zapewniają pewny chwyt. Nożyce mają wytrzymałe ostrza z hartowanej stali.

Orientacyjna cena detaliczna - nożyce Fiskars Quantum™ (114820) - ok. 250 zł

PowerGear Steel™ to dźwigowe nożyce do żywopłotu charakteryzujące się lekkimi rączkami z tworzywa FiberComp™. Dzięki powłoce PTFE minimalizującej tarcie oraz specjalnym odbojnikom nasze dłonie podczas pracy są odciążone i odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnymi skaleczeniami. Unikalny system dźwigowy przenosi i zwiększa siłę cięcia 3,5:1, dzięki czemu praca przy żywopłocie staje się lekka i przyjemna.

Orientacyjna cena detaliczna - nożyce PowerGear Steel™ (114770) - ok. 190 zł

PowerGear™ to najmniejsze z oferowanych nożyc do żywopłotu o długości 57 cm. Wyposażone w system dźwigowy zwiększają siłę cięcia 3-krotnie. Nożyce mają lekkie rączki z tworzywa oraz szlifowane ostrza z hartowanej stali, z których górne jest dodatkowo pokryte powłoką PTFE minimalizującą tarcie.

Orientacyjna cena detaliczna - nożyce PowerGear™ (114790) - ok. 160 zł

Dwuręczny sekator nożycowy Nożyce Quantum
Dwuręczny sekator nożycowy (fot. Fiskars). Nożyce Quantum (fot. Fiskars).
Nożyce Powergear Nożyce Powergear Steel
Nożyce Powergear (fot. Fiskars).
Nożyce Powergear Steel (fot. Fiskars).

źródło i fot.: Fiskars

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu