Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Narzędzia do pielęgnacji małych roślin

Sadzenie, przesadzanie, pielenie, aeracja i spulchnianie to podstawowe czynności pielęgnacyjne, jakie w najbliższym czasie będziemy wykonywać w ogrodzie. Nasza praca stanie się przyjemniejsza i bardziej efektywna, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie do poszczególnych zadań narzędzia. W linii Fiskars QuikFit znajdziemy pełną gamę ergonomicznych, lekkich, a przy tym wytrzymałych narzędzi do pielęgnacji małych roślin.

Prosty sposób na pielęgnacje małych roślin
Prosty sposób na pielęgnacje małych roślin (fot. Fiskars)

Dobry czas na sadzenie i przesadzanie roślin

Najlepszym okresem na sadzenie i przesadzanie roślin jest wiosna oraz jesień. Panują wtedy najkorzystniejsze warunki pogodowe i szanse na „przyjęcie się” rośliny są największe. Najbardziej odpowiednią pogodą na sadzenie będzie pochmurny dzień, gdy rośliny nie będą wystawione na silną ekspozycję promieni słonecznych.

Do tej czynności idealnie nada się łopatka Fiskars z linii QuikFit™. Dzięki niej szybko przygotujemy miejsca  na nowe rośliny i będziemy mogli cieszyć się odświeżoną aranżacją naszego ogrodu.

Sposób na chwasty na rabacie

Aby nie rozprzestrzeniły się w naszych ogrodach należy regularnie je usuwać, ponieważ zabierają miejsce, światło, wodę oraz składniki odżywcze potrzebne do wzrostu roślin. Niektóre są trujące zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, inne z kolei są żywicielami groźnych dla roślin chorób bakteryjnych, grzybiczych, wirusowych czy szkodników.

Z pomocą w walce z chwastami przyjdzie nam odchwaszczacz z linii Fiskars QuikFit™. Sprawdzi się on zwłaszcza przy usuwaniu roślin z długimi korzeniami, np. mniszka.

Odchwaszczanie rabat
Odchwaszczanie rabat (fot. Fiskars)

Spulchnianie gleby

Z kolei niezastąpiona przy przygotowaniu gleby do obsiewu, rozbijaniu twardych grudek czy usuwaniu chwastów będzie motyczka z widełkami. Spulchnianie gleby to jedna z podstawowych czynności podczas przygotowywania gruntu w ogrodzie. Ma ona na celu rozluźnienie struktury gleby, dzięki czemu powstanie przestrzeń, którą wypełni powietrze oraz woda ze składnikami niezbędnymi do prawidłowego wzrostu roślin. Ostre krawędzie sprawiają, że pracę wykonamy sprawnie i bez wysiłku.

Nową propozycją w gamie trzonków Fiskars jest wykonany z aluminium krótki trzonek o długości 30 cm. Sprawdzi się w połączeniu ze wszystkimi narzędziami do pielęgnacji małych roślin Fiskars QuitFit™. Wykonany z kompozytu włókna szklanego wyróżnia się lekkością i wytrzymałością. Dzięki powłoce SoftGrip™ trzonek jest ergonomiczny i antypoślizgowy, co gwarantuje wysoki komfort pracy.

Po więcej ogrodowych inspiracji zapraszamy na blog: ogrodblog.fiskars.pl

Orientacyjne ceny detaliczne narzędzi:

 • Łopatka QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Odchwaszczacz QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Motyczka z widełkami QuikFit™ - ok. 70 zł
 • Trzonek krótki 30 cm QuikFit™ - ok. 20 zł
 • Widełki QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Kultywator QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Motyczka QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Grabki QuikFit™ - ok. 40 zł

Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu