Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Narzędzia do pielęgnacji małych roślin

Sadzenie, przesadzanie, pielenie, aeracja i spulchnianie to podstawowe czynności pielęgnacyjne, jakie w najbliższym czasie będziemy wykonywać w ogrodzie. Nasza praca stanie się przyjemniejsza i bardziej efektywna, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie do poszczególnych zadań narzędzia. W linii Fiskars QuikFit znajdziemy pełną gamę ergonomicznych, lekkich, a przy tym wytrzymałych narzędzi do pielęgnacji małych roślin.

Prosty sposób na pielęgnacje małych roślin
Prosty sposób na pielęgnacje małych roślin (fot. Fiskars)

Dobry czas na sadzenie i przesadzanie roślin

Najlepszym okresem na sadzenie i przesadzanie roślin jest wiosna oraz jesień. Panują wtedy najkorzystniejsze warunki pogodowe i szanse na „przyjęcie się” rośliny są największe. Najbardziej odpowiednią pogodą na sadzenie będzie pochmurny dzień, gdy rośliny nie będą wystawione na silną ekspozycję promieni słonecznych.

Do tej czynności idealnie nada się łopatka Fiskars z linii QuikFit™. Dzięki niej szybko przygotujemy miejsca  na nowe rośliny i będziemy mogli cieszyć się odświeżoną aranżacją naszego ogrodu.

Sposób na chwasty na rabacie

Aby nie rozprzestrzeniły się w naszych ogrodach należy regularnie je usuwać, ponieważ zabierają miejsce, światło, wodę oraz składniki odżywcze potrzebne do wzrostu roślin. Niektóre są trujące zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, inne z kolei są żywicielami groźnych dla roślin chorób bakteryjnych, grzybiczych, wirusowych czy szkodników.

Z pomocą w walce z chwastami przyjdzie nam odchwaszczacz z linii Fiskars QuikFit™. Sprawdzi się on zwłaszcza przy usuwaniu roślin z długimi korzeniami, np. mniszka.

Odchwaszczanie rabat
Odchwaszczanie rabat (fot. Fiskars)

Spulchnianie gleby

Z kolei niezastąpiona przy przygotowaniu gleby do obsiewu, rozbijaniu twardych grudek czy usuwaniu chwastów będzie motyczka z widełkami. Spulchnianie gleby to jedna z podstawowych czynności podczas przygotowywania gruntu w ogrodzie. Ma ona na celu rozluźnienie struktury gleby, dzięki czemu powstanie przestrzeń, którą wypełni powietrze oraz woda ze składnikami niezbędnymi do prawidłowego wzrostu roślin. Ostre krawędzie sprawiają, że pracę wykonamy sprawnie i bez wysiłku.

Nową propozycją w gamie trzonków Fiskars jest wykonany z aluminium krótki trzonek o długości 30 cm. Sprawdzi się w połączeniu ze wszystkimi narzędziami do pielęgnacji małych roślin Fiskars QuitFit™. Wykonany z kompozytu włókna szklanego wyróżnia się lekkością i wytrzymałością. Dzięki powłoce SoftGrip™ trzonek jest ergonomiczny i antypoślizgowy, co gwarantuje wysoki komfort pracy.

Po więcej ogrodowych inspiracji zapraszamy na blog: ogrodblog.fiskars.pl

Orientacyjne ceny detaliczne narzędzi:

 • Łopatka QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Odchwaszczacz QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Motyczka z widełkami QuikFit™ - ok. 70 zł
 • Trzonek krótki 30 cm QuikFit™ - ok. 20 zł
 • Widełki QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Kultywator QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Motyczka QuikFit™ - ok. 40 zł
 • Grabki QuikFit™ - ok. 40 zł
Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!