Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Marley: Zbiorniki podziemne na wodę deszczową

Firma Marley wprowadziła do oferty nową grupę produktów służących do zagospodarowania wody deszczowej. Proponowane rozwiązania umożliwiają rozsączanie, retencję i powtórne wykorzystanie wody deszczowej.

Godne polecenia są zbiorniki podziemne serii Cristall® i Columbus. Standardowo wyposażone są one w szyb o średnicy 60 cm, co umożliwia wygodną inspekcję i konserwację. Ich stabilna konstrukcja czyni je odpornymi na podwyższony stan wód gruntowych, jak również obciążenie ruchem samochodów osobowych (jeśli posadowienie zbiornika jest prawidłowe).

Wodę deszczową zgromadzoną w zbiornikach można wykorzystać w ogrodzie do pielęgnacji roślin lub do prac porządkowych.

Zbiorniki nie są zgrzewane, lecz wykonane z jednej formy, co zapewnia długotrwałą szczelność. Gładkie, polietylenowe ściany zbiorników łatwo oczyścić w trakcie eksploatacji.

Na bazie tych zbiorników stworzono przemyślany, kompletny system wykorzystania wody deszczowej do podlewania ogrodu: Garden-Comfort (fot.), wyposażając zbiorniki w urządzenia filtracyjne uzdatniające wodę deszczową oraz pompy czerpiące wodę ze zbiorników i zasilające punkty odbioru.


Zbiorniki rozwiązują ponadto problem odprowadzenia wód opadowych z powierzchni utwardzonych na terenie działki.

W ofercie Marley możemy znaleźć także skrzynki oraz tunele służące do rozsączania wody do gruntu.

Więcej informacji na: www.marley.com.pl.

Marley

Marley Polska Sp. z o.o.
ul. Annopol 24
03-236 Warszawa
tel.: 022 329 79 00, faks 022 329 79 01
e-mail: marley@marley.com.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu