Logo
Logo
43
Do góry

Zieleń to Życie & Flower Expo Online!

Coroczne, międzynarodowe targi roślin o ogrodów ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ze względu na stan epidemii odbędą się w tym roku w bezpiecznej formule online. Na stronie www.zielentozycie.pl zobaczyć można ponad 300 najciekawszych produktów i nowości zaprezentowanych przez uczestników wirtualnej odsłony wydarzenia. Rozbudowane wizytówki uczestników pozwalają na łatwy kontakt, a także zadawanie pytań. Organizatorzy przygotowali rozmaite wydarzenia: stacjonarne, hybrydowe lub wirtualne

3 września

  • Konferencja Mocno Zielone Miasto pod tytułem „Brak i nadmiar wody – przystosowanie” - hybrydowo (stacjonarnie i online) w Warszawie w godz. 10.00-14.00 i na Facebooku Wystawy
  • Stacjonarne warsztaty dla projektantów "System Powierzchniowej Retencji Miejskiej w praktyce projektowej" pod okiem dr Joanny Rayss w Warszawie w godz. 15.00-17.00.

4 września

  • Webinar FLORYSTYCZNE INSPIRACJE z Moniką Bębenekw godz. 10.00-11.30
  • Warsztaty dla projektantów „Ogród przydomowy – nowe spojrzenie, wyzwania i szanse” z projektantką Agnieszką Hubeny-Żukowską w Warszawie w godz. 10.00-14.00
  • Debata WIEDZA DLA HANDLU „Nowa rzeczywistość – nowe zagrożenia, wyzwania, możliwości” godz.13.00-15.00

Zobacz pełen program wydarzeń


Od 5 września na kanale YouTube https://www.youtube.com/channel/UCwFpa3x-btuS7p7ft6ZhTdA prezentowane będą krótkie filmiki o roślinach i ogrodach przygotowane specjalnie z okazji edycji online.

Do Konkursu Roślin Nowości zgłoszono 20 roślin – drzew, krzewów, bylin i pnączy. To jedyna w Polsce rywalizacja hodowców i producentów pozwalająca na prezentację i popularyzację nowych odmian. Nowości już teraz oglądać można na stronie https://zielentozycie.pl/pl/program/konkurs-roslin-nowosci-2.

Decyzja międzynarodowego jury podana zostanie 3 września o godz. 11.00 tuż przed otwarciem konferencji Mocno Zielone Miasto. Będzie transmitowana na profilu facebook https://www.facebook.com/zielentozycie/ W Ogrodach Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie od 7 do 30 września oglądać można posterową wystawę roślin konkursowych.

Organizatorzy Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni zapraszają do spotkania z uczestnikami i po bliższe informacje na na www.zielentozycie.pl

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu