Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
43
Do góry

Zieleń to Życie & Flower Expo Online!

Coroczne, międzynarodowe targi roślin o ogrodów ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ze względu na stan epidemii odbędą się w tym roku w bezpiecznej formule online. Na stronie www.zielentozycie.pl zobaczyć można ponad 300 najciekawszych produktów i nowości zaprezentowanych przez uczestników wirtualnej odsłony wydarzenia. Rozbudowane wizytówki uczestników pozwalają na łatwy kontakt, a także zadawanie pytań. Organizatorzy przygotowali rozmaite wydarzenia: stacjonarne, hybrydowe lub wirtualne

3 września

 • Konferencja Mocno Zielone Miasto pod tytułem „Brak i nadmiar wody – przystosowanie” - hybrydowo (stacjonarnie i online) w Warszawie w godz. 10.00-14.00 i na Facebooku Wystawy
 • Stacjonarne warsztaty dla projektantów "System Powierzchniowej Retencji Miejskiej w praktyce projektowej" pod okiem dr Joanny Rayss w Warszawie w godz. 15.00-17.00.

4 września

 • Webinar FLORYSTYCZNE INSPIRACJE z Moniką Bębenekw godz. 10.00-11.30
 • Warsztaty dla projektantów „Ogród przydomowy – nowe spojrzenie, wyzwania i szanse” z projektantką Agnieszką Hubeny-Żukowską w Warszawie w godz. 10.00-14.00
 • Debata WIEDZA DLA HANDLU „Nowa rzeczywistość – nowe zagrożenia, wyzwania, możliwości” godz.13.00-15.00

Zobacz pełen program wydarzeń


Od 5 września na kanale YouTube https://www.youtube.com/channel/UCwFpa3x-btuS7p7ft6ZhTdA prezentowane będą krótkie filmiki o roślinach i ogrodach przygotowane specjalnie z okazji edycji online.

Do Konkursu Roślin Nowości zgłoszono 20 roślin – drzew, krzewów, bylin i pnączy. To jedyna w Polsce rywalizacja hodowców i producentów pozwalająca na prezentację i popularyzację nowych odmian. Nowości już teraz oglądać można na stronie https://zielentozycie.pl/pl/program/konkurs-roslin-nowosci-2.

Decyzja międzynarodowego jury podana zostanie 3 września o godz. 11.00 tuż przed otwarciem konferencji Mocno Zielone Miasto. Będzie transmitowana na profilu facebook https://www.facebook.com/zielentozycie/ W Ogrodach Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie od 7 do 30 września oglądać można posterową wystawę roślin konkursowych.

Organizatorzy Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni zapraszają do spotkania z uczestnikami i po bliższe informacje na na www.zielentozycie.pl

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu