Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Gardena: Ogród i ogrodnik w dobrej formie na wiosnę

Aby ogród wyglądał atrakcyjnie, po intensywnej zimie czeka nas dużo zadań do wykonania. Do prac w ogrodzie trzeba przyzwyczajać się powoli, ponieważ w przeciwnym razie nasze plecy i stawy mogą dać się we znaki. Co więc należy zrobić, aby uniknąć bolesnych poranków po całodniowej pracy w ogródku?

 
prace ogrodnicze, fot. Gardena

Pamiętaj!

W ogrodzie najlepiej zacząć od lekkich zadań i pozwolić organizmowi przyzwyczaić się do zwiększonego wysiłku. Po wielu leniwych godzinach spędzonych na kanapie przed telewizorem, nasz organizm musi stopniowo przystosować się do większej ilości pracy fizycznej. Jeśli racjonalnie zaplanujemy naszą pracę, godziny spędzone na świeżym powietrzu mogą być prawdziwą i przede wszystkim zdrową przyjemnością.

prace w ogrodzie, fot. Gardena

Mniejsze zmęczenie mięśni

Używanie szpadla do przekopywania rabat, spulchniania gleby czy też przesadzania roślin może bardzo nasilić bóle pleców i stawów. Jeśli nasz organizm po zimie nie jest przyzwyczajony do takiego wysiłku, możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Nowoczesna technologia zastosowana w narzędziach ogrodowych marki GARDENA pozwoli nie tylko przywrócić piękny wygląd w przydomowym zieleńcu, ale również zadba o komfort ogrodnika.

Unikalny system SotfecTM, zastosowany w narzędziach z serii Terraline, amortyzuje drgania i chroni przed odbiciem po uderzeniu w kamień lub duży korzeń. Dzięki temu mniej męczymy nasze nadgarstki i mięśnie ramion. Odpowiednio wyprofilowana listwa chroni stopy przed poślizgiem i umożliwia wydajniejszą pracę. Niezależnie czy używamy szpadla, wideł czy też szufli, wszystkie narzędzia z serii Terraline są zaprojektowane ergonomicznie z myślą o najwyższej wygodzie pracy ogrodnika.

Zachowaj zdrową postawę

Wózek na wąż easyRoll umożliwia podlewanie ogrodu w wygodnej pozycji. „Każdy ogrodnik, nawet amator, powinien podczas pracy w ogrodzie zawsze dbać o odpowiednią pozycję. Schylamy się szczególnie często podczas prac związanych z podlewaniem - ciągłe przenoszenie węża oraz rozplątywanie go sprawia, że stale pochylamy nasze ciało i męczymy kręgosłup. Użytkowanie wózka na wąż z możliwością nawijania węża w pozycji stojącej, zapobiega niewygodnej i niezdrowej zmianie pozycji.” – podpowiada pan Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

W utrzymaniu odpowiedniej postawy mogą pomóc również trzonki GARDENA combisystem. Jeden trzonek umożliwia przedłużanie wszystkich narzędzi ręcznych z serii combisystem. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości aluminium, trzonek przedłużający jest wyjątkowo lekki, a przyjemna w dotyku powłoka sprawia, że znakomicie leży w dłoni.

Łatwiejsze dbanie o porządek w ogrodzie

Jak uniknąć niedogodności związanych z przenoszeniem śmieci po całym ogrodzie?

Wydawać by się mogło, że to ogromny wysiłek. Rozwiązaniem tego problemu jest wózek ogrodowy Gartenmobil. Jest to idealne narzędzie do wygodnego zbierania i usuwania chwastów, ściętej trawy lub innych odpadów ogrodowych. Solidna, aluminiowa konstrukcja pozwala na swobodny transport aż do 70kg odpadów! Po usunięciu uchwytu na worek, wózek ogrodowy może również służyć do wygodnego transportu np. skrzynek z owocami czy napojami.

Źródło: Gardena

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT