Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Proma: Podkaszarka strunowa FGT – 500

Firma Proma Polska dołączyła do swojej najnowszej oferty podkaszarkę strunową FGT – 500 linii Ferm Florin. Narzędzie to służy do pielęgnacji roślin w miejscach, do których nie dotrze kosiarka. FGT – 500 najlepiej sprawdza się podczas podkaszania trawnika przy grządkach, kwiatach, rabatkach, krzewach czy ogrodzeniu.

Dzięki regulowanej długości rękojeści można dostosować podkaszarkę do wzrostu użytkownika oraz do trybu pracy. Dodatkowo ma ono dwa punkty zgięcia (w środkowej części i u podstawy rękojeści), dzięki czemu pozwala na koszenie pod różnym kątem. Optymalnie rozłożony środek ciężkości oraz ergonomiczny uchwyt pozwala na łatwe kontrolowanie narzędzia. Nożny system wysuwania żyłki pozwala na łatwą jej wymianę.

Firma Proma Polska zapewnia 2-letnią gwarancję na podkaszarkę strunową FGT – 500.
Cena katalogowa: 167 zł brutto.

Parametry techniczne:
Moc przyłączeniowa - 500 W/230 V
Obroty - 11 000/min.
Szerokość koszenia - 320 mm
Średnica struny - 1,4 mm
Masa - 3,5 kg


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu