Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Proma: Podkaszarka strunowa FGT – 500

Firma Proma Polska dołączyła do swojej najnowszej oferty podkaszarkę strunową FGT – 500 linii Ferm Florin. Narzędzie to służy do pielęgnacji roślin w miejscach, do których nie dotrze kosiarka. FGT – 500 najlepiej sprawdza się podczas podkaszania trawnika przy grządkach, kwiatach, rabatkach, krzewach czy ogrodzeniu.

Dzięki regulowanej długości rękojeści można dostosować podkaszarkę do wzrostu użytkownika oraz do trybu pracy. Dodatkowo ma ono dwa punkty zgięcia (w środkowej części i u podstawy rękojeści), dzięki czemu pozwala na koszenie pod różnym kątem. Optymalnie rozłożony środek ciężkości oraz ergonomiczny uchwyt pozwala na łatwe kontrolowanie narzędzia. Nożny system wysuwania żyłki pozwala na łatwą jej wymianę.

Firma Proma Polska zapewnia 2-letnią gwarancję na podkaszarkę strunową FGT – 500.
Cena katalogowa: 167 zł brutto.

Parametry techniczne:
Moc przyłączeniowa - 500 W/230 V
Obroty - 11 000/min.
Szerokość koszenia - 320 mm
Średnica struny - 1,4 mm
Masa - 3,5 kg


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu