Logo
Logo

Już jest nowy Gardeners` World Polska 6/2023. Zajrzyj do środka!

Nowy, czerwcowy (2023 r.) numer magazynu Gardeners`World Polska jest już dostępny. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!

O czym przeczytasz w czerwcowym numerze GW Polska?

Zajrzyj do środka nowego wydania magazynu Gardeners` World Polska Czerwiec 2023!

 

Upalne i suche lato, które następuje po wilgotnych miesiącach to rzeczywistość, do której trzeba zacząć się przyzwyczajać. Dlatego oszczędzanie wody to jeden z tych aspektów, który na stałe powinien wpisać się w nasze życie. Wbrew pozorom nie musi się ono wcale wiązać z zaprzestaniem uprawy efektownych roślin i rezygnacją z warzywnika, szklarni pełnej smacznych warzyw czy tarasu ozdobionego bujnie kwitnącymi roślinami.

W tym numerze w cyklu „Ogrodnicy dla planety” (str. 46) Jack Wellington uświadamia, jak kosztowna jest woda płynąca z naszych kranów i jak długą drogę musi przejść, zanim trafi pod nasze uprawy. Pokazuje, w jaki sposób połączyć oszczędzanie wody z posiadaniem pięknych roślin i produkcją warzyw, ziół czy owoców. Tłumaczy, dlaczego korzystając z deszczówki przyczyniamy się do oszczędzania wody w tych częściach świata, w których jej brakuje. 

Kasia Bellingham skupia się na ogrodach żwirowych (str. 68) i podpowiada, które rośliny po adaptacji nie potrzebują podlewania, a odpowiednio ze sobą zestawione tworzą bajeczne kompozycje. W tym wydaniu prezentujemy też gatunki roślin domowych (str. 95 , 99), nie wymagające częstego podlewania. 

Ponieważ początek lata to czas relaksu na świeżym powietrzu, podpowiadamy, jak zaaranżować strefę do wypoczynku (str. 55), pokazujemy pomysłowe aranżacje w stylu urban jungle (str. 73) i przedstawiamy gotowe zestawienia w donicach, do zastosowania na balkonach i tarasach (str. 52, 64). 

Małgorzata Wójcik
Redaktor naczelna

Autor
Już jest nowy Gardeners` World Polska 6/2023. Zajrzyj do środka!
Już jest nowy Gardeners` World Polska 6/2023. Zajrzyj do środka!
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.