Logo
Logo

Warzywnik na małej przestrzeni – wydanie specjalne Gardeners` World Polska. Zajrzyj do środka!

"Warzywnik na małej prestrzeni" to specjalne wydanie magazynu Gardeners' World Edycja Polska. Poświęcone jest uprawom roślin jadalnych na najmniejszych zagonach, w donicach, skrzyniach lub w domu. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!

O czym przeczytasz w wydaniu specjalnym GW Polska?

Zajrzyj do środka specjalnego wydania magazynu Gardeners' World Edycja Polska.
"Warzywnik na małej przestrzeni" to specjalne wydanie magazynu Gardeners' World Edycja Polska. Poświęcone jest uprawom roślin jadalnych na najmniejszych zagonach, w donicach, skrzyniach lub w domu.

Smakiem plonów z własnej grządki lub doniczki może się cieszyć właściciel każdego, nawet najmniejszego ogrodu, tarasu, balkonu czy nawet kuchennego parapetu. Samodzielne wyprodukowanie roślin jadalnych daje nie tylko mnóstwo radości, ale też pozwala zaoszczędzić pieniądze. To wcale nie jest trudne! W wydaniu specjalnym "Warzywnik na małej przestrzeni" znajdziesz najważniejsze informacje i gotowe projekty, które pozwolą uzyskać smaczne plony.

Wydanie specjalne magazynu Gardeners' World Edycja Polska "Warzywnik na małej przestrzeni" jest poświęcone uprawom roślin użytkowych na najmniejszych grządkach, w donicach, skrzyniach, a nawet w domu.

W tym magazynie przedstawiamy sposoby na uprawy roślin na najmniejszych powierzchniach. Prezentujemy najlepsze gatunki roślin jadalnych (warzywa, drzewa i krzewy owocowe oraz zioła) osiągające małe rozmiary. Opisujemy, jak je uprawiać oraz jak ze sobą komponować, by nie chorowały i nie konkurowały o składniki odżywcze, a jednocześnie, by wyglądały efektownie. Pokazujemy również, jak wykorzystać każdy centymetr posiadanej przestrzeni na uprawy.

Przekonujemy, że warzywnik może powstać nie tylko na tradycyjnych grządkach, ale też na podwyższonych rabatach i powierzchniach pionowych. W tym wydaniu zamieszczamy gotowe projekty małych warzywników (zajmujących 1 metr kwadratowy) wraz ze spisami gatunków, które można na nich uprawiać – przedstawiamy wykazy roślin do zebrania wiosną, latem, jesienią i zimą. Podpowiadamy, jak prowadzić drzewka owocowe przy murze i opisujemy wiele metod kształtowania ich koron.

Gotowe instrukcje krok po kroku zamieszczone w tym magazynie pomogą m.in. stworzyć ciekawe kompozycje w skrzynkach balkonowych, obsadzić wielodoniczki oraz wiszące pojemniki, a także samodzielnie wykonać grządki na warzywa z rynien. Osobom, które szybko chcą uzyskać w domu zieleninę do wykorzystania w kuchni namawiamy do uprawy kiełków i mikrolistków.

Znajdujące się w tym wydaniu podpowiedzi ekspertów dotyczące technik uprawy i pielęgnacji roślin jadalnych to doskonały przewodnik dla początkujących ogrodników – dotyczą siewu, pikowania, walki ze szkodnikami i chorobami oraz informacje o zbiorach.

Wiosna to najlepszy czas na zakładanie warzywnika, więc nie czekaj i działaj, aby już w najbliższych tygodniach zebrać pierwsze zdrowe i uzyskane prawie za darmo smakołyki.

Zapraszam do lektury,
Małgorzata Wójcik
Redaktor naczelna

Autor
Warzywnik na małej przestrzeni – wydanie specjalne Gardeners` World Polska. Zajrzyj do środka!
Warzywnik na małej przestrzeni – wydanie specjalne Gardeners` World Polska. Zajrzyj do środka!
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.

Tagi
Powiązane tematy
Artykuł pochodzi z magazynu:
Gardeners' World. Edycja Polska
Gardeners' World. Edycja Polska
Warzywnik na małej przestrzeni
Przejrzyj i kup