Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
1
Okazje

Modne oświetlenie tarasu – dlaczego warto wybrać kinkiety zewnętrzne?

Dobrze oświetlony taras może szybko stać się ulubionym miejscem domowników. W zapewnieniu dostatecznej ilości światła mogą pomóc kinkiety zewnętrzne, które są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań. Ich popularność zdecydowanie nie jest jednak przypadkowa i wynika z licznych zalet tego typu lamp. Sprawdź, dlaczego w okolicach tarasu warto zamontować kinkiety zewnętrzne.

 

Efektowność

Lampy zamocowane na wysokości zawsze przyciągają uwagę, ponieważ są znacznie bardziej wyeksponowane niż np. klasyczne lampy ogrodowe stawiane na ziemi. Na dodatek kinkiety na tarasie często mają niebanalny design, dzięki czemu mogą nawet pełnić funkcję dekoracyjną. Podczas zakupów warto zatem pomyśleć o wybraniu oryginalnego oświetlenia ściennego. Można przykładowo postawić na kinkiety przypominające stylowe lampiony czy też wybrać modele wykonane z betonu bądź innego nietypowego surowca. Należy jedynie pamiętać o tym, żeby lampa pasowała pod względem stylu do aranżacji tarasu.

Bezpieczeństwo

Zamontowanie na elewacji kinkietów to także skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa gości i domowników. Przede wszystkim oświetlony taras odstrasza potencjalnych włamywaczy i innych przestępców. Dodatkowo takie lampy ułatwiają poruszanie się po posesji po zmroku. Niektóre kinkiety mogą zapewnić jasność nie tylko w obrębie tarasu, ale także np. przy drzwiach wejściowych bądź na ścieżkach w ogrodzie. W ten sposób można też znacząco zmniejszyć ryzyko bolesnej kontuzji. Podczas planowania rozmieszczenia kinkietów warto zatem zadbać o oświetlenie kluczowych miejsc na tarasie.

Szeroki wybór

Ze względu na popularność kinkietów zewnętrznych i ich stosunkowo łatwy montaż można liczyć na naprawdę szeroki wybór modeli. Dzięki temu w ofercie sklepu online Tomix można bez problemu znaleźć lampy, które będą idealnie pasować do aranżacji tarasu i elewacji budynku. W przypadku stylu industrialnego można przykładowo sięgnąć po modne kinkiety z betonu, zwłaszcza jeśli na tarasie znajdują się doniczki bądź inne elementy wykonane z tego surowca. Z kolei kinkiety do rustykalnych aranżacji mogą przypominać stylowe latarnie.

Nowoczesność

Obecnie kinkiety zewnętrzne często są bardzo nowoczesnymi lampami, w których nie brakuje innowacyjnych rozwiązań. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w czujnik ruchu. W ten sposób oświetlenie włączy się jedynie w momencie zbliżenia się do niego, co pozwoli zaoszczędzić nieco prądu i obniżyć rachunki. Można też postawić na lampy z czujnikiem zmierzchu, dzięki któremu kinkiet będzie automatycznie uruchamiał się po zmroku.

Solidność

Kinkiety przeznaczone do użytku zewnętrznego wyróżniają się również pod względem solidności. Ich producenci dbają o to, żeby oświetlenie nie uległo zniszczeniu pod wpływem trudnych warunków atmosferycznych. W polskim klimacie bez wątpienia jest to bardzo ważne. Ponadto kinkiety są montowane na ścianie, dlatego często są nieco osłonięte np. przez dach bądź rynny. W ten sposób lampy mogą nieco dłużej zachować dobrą kondycję.

Źródło: materiały prasowe

To Cię zainteresujeKomentarze


Twoja strona ogrodu