Logo
Logo
1
Okazje

Gardena wprowadza technologię LONA Intelligence™ do robotów koszących

W ramach portfolio produktów SILENO znajdziemy modele dostosowane do najwyższych wymagań, a urządzenia mogą być łatwo obsługiwane za pomocą aplikacji. W tym roku, producent wprowadza nowe modele robotów – smart Sileno city i smart Sileno life wyposażone w przełomową technologię LONA Intelligence™, która pozwoli na mapowanie planu ogrodu, zarządzanie strefami ogrodów, ustawienie obszarów chronionych czy nawet śledzenie lokalizacji robota w czasie rzeczywistym.

 

Roboty koszące GARDENA to inteligentne rozwiązanie do pielęgnacji trawnika

Roboty koszące to jedna z najszybciej rozwijających się kategorii sprzętów do koszenia. Ich główną zaletą jest oszczędność czasu użytkownika, ponieważ robot pracuje praktycznie samodzielnie. Wystarczy zaprogramować go z poziomu aplikacji, a cała praca, którą do tej pory wykonywaliśmy sami, zostanie zrobiona przez automatycznego ogrodnika. Robot koszący pracuje w ogrodzie przez cały sezon, od wiosny aż do późnej jesieni – w słońcu oraz kiedy pada deszcz. Nasz trawnik jest bezpieczny nawet, gdy niespodziewanie zmienią się warunki pogodowe i temperatura spadnie poniżej zera – czujnik mrozu zawiesi pracę robota, dzięki czemu trawa nie ulegnie uszkodzeniu.

Roboty koszące GARDENA to inteligentne rozwiązanie do pielęgnacji trawnika

Automatyczne kosiarki docenią osoby posiadające ogrody z nierównym terenem i wąskimi ścieżkami. Wszystkie modele robotów posiadają możliwość koszenia wąskich przejść o szerokości od 60 centymetrów i zapewniają równomierny efekt pracy. Dodatkowo, roboty mogą kosić trawę na terenie o nachyleniu do 35% oraz automatycznie dostosowują harmonogramy koszenia do tempa wzrostu trawy i warunków panujących na trawniku.

Roboty Gardena Sileno to urządzenia, które ze względu na niską emisję hałasu mogą pracować w nocy. Jeśli jednak nasz ogród często odwiedzają mniejsze zwierzęta, jak na przykład jeże, możemy wybrać opcję koszenia w świetle dziennym, co zapewni zwierzętom większą ochronę.

LONA Intelligence™

Koszenie trawnika nigdy nie będzie już takie samo za sprawą nowej technologii LONA Intelligence™, która została oparta na sztucznej inteligencji. Technologia dostępna jest w nowych, wybranych modelach robotów – smart Sileno city i smart Sileno life. Technologia LONA umożliwia:

  • mapowanie ogrodu – robot uczy się kształtu ogrodu, dzięki czemu jest w stanie stworzyć jego mapę i wykorzystać obraz w trakcie koszenia. Mapa jest dostępna w aplikacji GARDENA smart system i umożliwia użytkownikowi wprowadzenie dodatkowych ustawień,
  • zarządzanie strefami w ogrodzie – dzięki mapie ogrodu, możemy określić strefy, które wymagają częstszego lub rzadszego koszenia. Pozwala to na uwzględnienie różnych czynników, na przykład takich jak zacienione obszary, na których trawa rośnie wolniej i które mogą być koszone rzadziej,
  • ustawienie obszaru chronionego – technologia umożliwia określenie obszaru wyłączonego z planu koszenia, na którym robot nie będzie pracował,
  • śledzenie lokalizacji – system umożliwia wskazanie miejsca, w którym znajduje się kosiarka w czasie rzeczywistym.

Źródło: materiały prasowe Gardena

Tagi
 
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu