Logo
Logo

"Ogrodowe przebudzenie" | najnowsza książka Mary Reynolds

"Ogrodowe przebudzenie" irlandzkiej projektantki MaryReynolds to poradnik o ogrodowym designie i inspirujący duchowy przewodnik. Wizja jutra, w którym odzyskamy utraconą jedność z przyrodą. Dowiedz się, kim jest Mary Reynolds i czym kieruje się przy tworzeniu projektów ogrodów.

Dawniej ludzie i natura żyli razem niczym jedna rodzina. W harmonii, szczęściu i zdrowiu. Wydawać by się mogło, że to epoka, która bezpowrotnie minęła. Wystarczy jednak spojrzeć na ogrody Mary Reynolds, zaczynając od inspirowanego wierszem W.B. Yeatsa zjawiskowego projektu do Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew, a zobaczycie przesycone magią, pulsujące dobroczynną energią miejsca przebudzenia oraz głębokiej przemiany.

Potraktowana z szacunkiem ziemia odzyskuje pierwotną witalność i odwdzięcza się hojnie swoim opiekunom, obdarzając ich poczuciem bezpieczeństwa i pełni.

Kim jest autorka książki "Ogrodowe przebudzenie"?

Mary Reynolds to znana irlandzka projektantka ogrodów. Jako najmłodsza kobieta w historii zdobyła złoty medal w prestiżowym konkursie Chelsea Flower Show w 2002 r., podczas którego przedstawiła projekt ogrodu inspirowany poezją Yeatsa. Projektowała królewskie ogrody botaniczne w Londynie, współpracowała z telewizją BBC, wygłosiła wykład TEDx onaszej odpowiedzialności za planetę. Jej życie stało się inspiracją dla Vivienne de Courcy do stworzenia pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Dare to Be Wild".

Projektantka tworzy samoodnawiające się i bliskie naturze przestrzenie zielone, które nie tylko cieszą oko właścicieli, ale także oddają ich rys psychologiczny oraz stanowią przestrzeń dla uzdrowienia i terapii.

Inspiracje Mary Reynolds

Mary odnalazła inspirację w leśnych zakątkach rodzimej Irlandii. Fachową wiedzę ogrodniczą połączyła z intuicją, dawne rytuały i mądrość przodków z ekologicznymi rozwiązaniami, wsłuchując się przy tym uważnie w potrzeby samej ziemi.

Ogrodowe przebudzenie daje nam nadzieję na lepszą przyszłość, w której zjednoczeni z przyrodą odkryjemy, kim naprawdę jesteśmy, i osiągniemy upragniony dobrostan. Bo przecież „natura trzyma za nas kciuki”.

Książka "Ogrodowe przebudzenie" w tłumaczeniu Katarzyny Makaruk wydana została przez Wydawnictwo Literackie
www.wydawnictwoliterackie.pl

Książka "Ogrodowe przebudzenie" zawiera ilustracje
Ruth Evans
 www.ruthevansart.com.

Strony Mary Reynolds: www.marymary.ie, www.wearetheark.org.

Tagi
Powiązane tematy