Logo
Logo
4
Do góry

Jak i kiedy zakopać karpy dalii do ziemi?

Pytanie czytelnika: Kupiłam na wiosennym kiermaszu ogrodniczym mnóstwo pięknych dalii. Zastanawiam się, kiedy najlepiej posadzić je do ziemi. Proszę o poradę.

 

Dla dalii ogrodowej wybierz ciepłe, słoneczne miejsce, widłami przekop głęboko ziemię z zatrzymującym wodę podłożem i z nawozem uniwersalnym.

Uśpione karpy dalii można posadzić na początku maja. Uważaj jednak na majowe przymrozki i w razie potrzeby chroń wrażliwe karpy. Zwracaj uwagę na wyrastające pędy: przykrywaj je agrowłókniną, jeśli są zapowiadane przymrozki.

Posadź karpy wierzchołkiem wzrostu do góry, przykrywając go 10–15-cm warstwą gleby, po czym obficie je podlej. Jak tylko się ociepli szybko zaczną rosnąć i wypuszczą nadziemne pędy, a w drugiej połowie wakacji pięknie zakwitną.

Zdjęcie: iBulb


Komentarze

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu