Logo
Logo

Sadzenie cebulek w listopadzie | Czy to nie za późno?

Pytanie czytelnika: Czy w listopadzie można jeszcze sadzić cebulki kwiatów? Kupiłam sporo tulipanów, żonkili, hiacyntów, szachownic i innych, ale zapomniałam o nich na przełomie września i października. Czy posadzone teraz nie zmarnieją?

Czy w listopadzie można jeszcze posadzić cebulki kwiatowe?

Tak, jak Pani wspomniała, cebulki wiosennych kwiatów powinno się sadzić na przełomie września i października, ale jeśli Pani jeszcze tego nie zrobiła, to proszę dłużej z tym nie zwlekać, tylko jak najszybciej je posadzić! Nadal nie jest za późno, bo gleba nie jest jeszcze zmarznięta, i przy pomyślnej pogodzie cebulki zdążą się ukorzenić przed zimą.

Proszę przejrzeć wszystkie cebule i wybrać tylko te zdrowe, a chore odrzucić, bo nie wyrosną, a mogą zarazić pozostałe. Ważna jest zalecana głębokość sadzenia (3 krotna wysokość cebulki) oraz rozstaw (minimum 5 krotność szerokości).

▶ Więcej informacji o sadzeniu znajdzie Pani w tym artykule: Poradnik sadzenia kwiatów cebulowych

Zdjęcie tytułowe: iBulb

Autor
Sadzenie cebulek w listopadzie | Czy to nie za późno?
Sadzenie cebulek w listopadzie | Czy to nie za późno?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (5)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl