Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
82
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Niezbędnik ogrodniczy: profesjonalne narzędzia ogrodowe

Niezwykle ważnym elementem wszelkich prac przeprowadzanych we własnym ogrodzie jest posiadanie odpowiedniego sprzętu o wysokiej jakości. Gwarantuje to sprawne realizowanie prac, oszczędność czasu i bezpieczeństwo.

 

Zdecyduj się na narzędzia ogrodowe z linii Stalco Garden. Dzięki nim, praca, którą wykonujesz stanie się przyjemnością i idealnym sposobem na regenerację i odpoczynek umysłu po codziennych zmaganiach w życiu.

JAKIE NARZĘDZIA OGRODOWE WYBRAĆ?

Aby zagwarantować sobie jak najlepsze warunki do działania, koniecznie zaopatrz się w profesjonalne narzędzia ogrodnicze. Część z nich zamieszczamy w tym artykule. Dla ułatwienia podzielimy je na kategorie, abyś łatwiej mógł znaleźć wszystko, co niezbędne.

żyłki do koszenia trawnika STALCO GARDEN

ZADBANY TRAWNIK

Na początek sprzęt, który powinien mieć w swoim domu każdy amator zieleni w postaci ogrodu lub trawnika czyli żyłka tnąca. Wyróżniamy dwa typy żyłek: okrągłą i kwadratową. Czym się różnią:

żyłka okrągła: wykonana jest z wysokiej jakości materiału (nylon-kopolimer), jest odporna na zrywanie, kruszenie, ścieranie i zgrzanie, posiada zastosowanie uniwersalne (koszenie trawy i trawników);
żyłka kwadratowa: wykonana jest z wysokiej jakości materiału (nylon-kopolimer), jest odporna na zrywanie, kruszenie, ścieranie i zgrzanie, przeznaczona jest do pracy w trudnych warunkach (koszenie trawy, chwastów, zarośli).

akcesoria do nawadniania STALCO GARDEN

SYSTEMY NAWADNIAJĄCE

Kolejna kategoria to produkty niezbędne w czasie letnich upałów. Odpowiednie zastosowanie systemu nawadniającego zapewni Twoim roślinom bezpieczeństwo i uchroni je przed ryzykiem śmierci w trakcie suszy. Warto zainwestować w szybkozłącza, reparatory i przyłącza. Wyróżniamy:

Szybkozłącza przelotowe i szybkozłącza ze stopem
Reparatory do połączenia węży
Przyłącza z gwintem wewnętrznym z redukcją i przyłącze z gwintem wewnętrznym

Wszystkie te produkty wykonane są z tworzywa ABS pokrytego gumą termoplastyczną (TPR) i występują w rozmiarach 1/2" oraz 3/4". Dodatkowo, przyłącza z gwintem wewnętrznym z redukcją znajdziesz w rozmiarach 1/2" – 3/4" oraz 3/4" – 1”.

siekiery STALCO GARDEN

SIEKIERY

Oczywiście nie możemy zapomnieć o narzędziu, którego zastosowanie zna każdy, kto choć przez chwilę miał styczność z pracą w ogrodzie.

Siekiera z linii Stalco Garden posiada antypoślizgową rękojeść wykonaną z włókna szklanego, a jej obuch wykonany jest z kutej stali węglowej. Dodatkowo, pokryta jest powłoką teflonową, posiada otwór do zawieszania oraz uchwyt do transportu i przechowywania.

Pamiętaj, że sezon prac ogrodowych zaczyna się lada dzień. Nie pozwól, aby Ciebie zaskoczył i jak najszybciej zaopatrz się w wysokiej jakości sprzęt w atrakcyjnych cenach dostępnych tylko w czasie naszej promocji.

STALCO GARDEN
Artykuł powstał we współpracy z marką STALCO GARDEN
Więcej porad i narzędzi ogrodniczych znajdziesz na: www.stalco.pl

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Nowe treści
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze