Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
83
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

Niezbędnik ogrodniczy: profesjonalne narzędzia ogrodowe

Niezwykle ważnym elementem wszelkich prac przeprowadzanych we własnym ogrodzie jest posiadanie odpowiedniego sprzętu o wysokiej jakości. Gwarantuje to sprawne realizowanie prac, oszczędność czasu i bezpieczeństwo.

 

 

Zdecyduj się na narzędzia ogrodowe z linii Stalco Garden. Dzięki nim, praca, którą wykonujesz stanie się przyjemnością i idealnym sposobem na regenerację i odpoczynek umysłu po codziennych zmaganiach w życiu.

JAKIE NARZĘDZIA OGRODOWE WYBRAĆ?

Aby zagwarantować sobie jak najlepsze warunki do działania, koniecznie zaopatrz się w profesjonalne narzędzia ogrodnicze. Część z nich zamieszczamy w tym artykule. Dla ułatwienia podzielimy je na kategorie, abyś łatwiej mógł znaleźć wszystko, co niezbędne.

żyłki do koszenia trawnika STALCO GARDEN

ZADBANY TRAWNIK

Na początek sprzęt, który powinien mieć w swoim domu każdy amator zieleni w postaci ogrodu lub trawnika czyli żyłka tnąca. Wyróżniamy dwa typy żyłek: okrągłą i kwadratową. Czym się różnią:

żyłka okrągła: wykonana jest z wysokiej jakości materiału (nylon-kopolimer), jest odporna na zrywanie, kruszenie, ścieranie i zgrzanie, posiada zastosowanie uniwersalne (koszenie trawy i trawników);
żyłka kwadratowa: wykonana jest z wysokiej jakości materiału (nylon-kopolimer), jest odporna na zrywanie, kruszenie, ścieranie i zgrzanie, przeznaczona jest do pracy w trudnych warunkach (koszenie trawy, chwastów, zarośli).

akcesoria do nawadniania STALCO GARDEN

SYSTEMY NAWADNIAJĄCE

Kolejna kategoria to produkty niezbędne w czasie letnich upałów. Odpowiednie zastosowanie systemu nawadniającego zapewni Twoim roślinom bezpieczeństwo i uchroni je przed ryzykiem śmierci w trakcie suszy. Warto zainwestować w szybkozłącza, reparatory i przyłącza. Wyróżniamy:

Szybkozłącza przelotowe i szybkozłącza ze stopem
Reparatory do połączenia węży
Przyłącza z gwintem wewnętrznym z redukcją i przyłącze z gwintem wewnętrznym

Wszystkie te produkty wykonane są z tworzywa ABS pokrytego gumą termoplastyczną (TPR) i występują w rozmiarach 1/2" oraz 3/4". Dodatkowo, przyłącza z gwintem wewnętrznym z redukcją znajdziesz w rozmiarach 1/2" – 3/4" oraz 3/4" – 1”.

siekiery STALCO GARDEN

SIEKIERY

Oczywiście nie możemy zapomnieć o narzędziu, którego zastosowanie zna każdy, kto choć przez chwilę miał styczność z pracą w ogrodzie.

Siekiera z linii Stalco Garden posiada antypoślizgową rękojeść wykonaną z włókna szklanego, a jej obuch wykonany jest z kutej stali węglowej. Dodatkowo, pokryta jest powłoką teflonową, posiada otwór do zawieszania oraz uchwyt do transportu i przechowywania.

Pamiętaj, że sezon prac ogrodowych zaczyna się lada dzień. Nie pozwól, aby Ciebie zaskoczył i jak najszybciej zaopatrz się w wysokiej jakości sprzęt w atrakcyjnych cenach dostępnych tylko w czasie naszej promocji.

STALCO GARDEN
Artykuł powstał we współpracy z marką STALCO GARDEN
Więcej porad i narzędzi ogrodniczych znajdziesz na: www.stalco.pl

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Nowe treści

 

Ważne tematy
Lista zakupów
Nowe rośliny w katalogu
Zostań redaktorem!

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.


Komentarze

ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:3
Tydzień 49, Sentencja nr:3
Jeśli jeszcze tego nie robiliśmy, wciąż można ściółkować rabaty, na których rosną wrażliwe na mróz gatunki bylin i krzewów.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu