Logo
Logo
77
Do góry
Artykuł na: 6-9 minut

Wiosenne porządki w ogrodzie. Sprawdź, jakich narzędzi potrzebujesz!

Niezależnie od tego czy pielęgnujesz trawnik lub żywopłot, usuwasz chwasty lub liście – z wykorzystaniem narzędzi ogrodowych Kärcher Twój ogród będzie jeszcze piękniejszy. Z ich pomocą  wyczarujesz ogród jak marzenie. Będzie to Twój zielony azyl, gdzie spędzisz czas z rodziną i przyjaciółmi podczas ciepłych wiosennych i letnich dni.

POLECAMY
Narzędzia akumulatorowe do pielęgnacji ogrodu

Wiosną ruszamy do prac porządkowych w ogrodzie. Niezastąpione okażą się narzędzia akumulatorowe: piły, podkaszarki, nożyce, trymery, kosiarki i inne. Wszystkie są zasilane kompatybilnymi bateriami litowo-jonowymi. Oznacza to, że posiadając jedną baterię, możemy pracować każdym z urządzeń i wykonać wszystkie prace w ogrodzie bez hałasu i bez ograniczeń w postaci uciążliwego kabla.

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa

Piła łańcuchowa Kärcher CNS 18-30 z akumulatorem 18 V

PIŁA żadnej pracy się nie boi!

Nowa piła CNS 18-30 z akumulatorem 18 V, prędkością łańcucha 10 m/s oraz ostrzem o długości 30 cm. doskonale nadaje się do typowych prac wokół domu. Pilarka waży około 3 kg i zapewnia optymalny rozkład masy a do tego jest wyjątkowo łatwa w obsłudze. Jest dostępna także w mocniejszej wersji. Pilarka CNS 36-35 jest zalecana do poważniejszych, częstszych i cięższych prac. Przy prędkości łańcucha do 21 m/s i ostrzu o długości 35 cm nawet grube pnie drzew nie stanowią już problemu.

Akumulatorowy odkurzacz do liści

Odkurzacz do liści Kärcher BLV 18-200 z akumulatorem 18 V

ODKURZACZ zdmuchnie pozimowy brud!

Odkurzacz do liści BLV 18-200 z akumulatorem 18 V idealnie sprawdzi się podczas drobniejszych prac w ogrodzie. Za pomocą przełącznika umieszczonego z boku urządzenia użytkownik wygodnie przełącza między dwiema funkcjami „Nadmuch” lub „Ssanie”. Moc i prędkość można płynnie regulować w zależności od zadania jakie wykonujemy. Model ten posiada także swego rodzaju „turbodoładowanie”, gdy potrzebujemy większej mocy można uruchomić funkcję „Turbo Boost”. Urządzenie jest niezwykle ergonomiczne: w funkcji ssania BLV można wygodnie prowadzić, jak odkurzacz, po ziemi za pomocą dwóch rolek prowadzących na przednim końcu oddzielnej rury ssącej. Urządzenie nie tylko zdmuchuje lub zasysa, ale także rozdrabnia materiał organiczny na ściółkę, która posłuży nam jako nawóz pod rośliny. Dostępne jest także w wersji mocniejszej z baterią 36 V.

Akumulatorowe nozyce do żywopłotu

Nożyce ogrodnicze GSH Kärcher 18-20 z akumulatorem 18 V

NOŻYCE obudzą w Tobie artystę!

Dlaczego nie zabawić się w rzeźbiarza i nie wyczarować w swym ogrodzie pięknych kształtów? Z nożycami akumulatorowymi Kärcher ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Zasilane bateryjnie nożyce GSH 18-20 (18 V) przydadzą się każdemu ogrodniczemu perfekcjoniście, a także wszystkim tym, którzy do tego miana aspirują. Nożyce to sprzęt 2w1 poradzą sobie zarówno z przycinaniem trawy jak i krzewów. Nożyce można szybko i łatwo złożyć, dzięki czemu są natychmiast gotowe do użycia. Tarcze diamentowe z dwustronnymi krawędziami tnącymi zapewniają dokładne i precyzyjne cięcie przy przycinaniu krawędzi trawnika wokół domu, klombu lub patio, a także podczas formowania krzewów. Bardzo wydajna praca jest możliwa dzięki długości koszenia 20 cm (ostrze krzewów) i szerokości koszenia 12 cm (ostrze do trawy).

PLATFORMA BATERYJNA KÄRCHER 
Wiele urządzeń na jednej baterii

Nowa platforma bateryjna to kilkanaście urządzeń akumulatorowych do pielęgnacji ogrodu. Cechą wyjątkową jest jej uniwersalność: akumulatory są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami Kärcher tej samej klasy napięcia, bez względu na to, czy należą do serii Home & Garden, czy Professional. Dzięki temu, posiadając kilka urządzeń akumulatorowych, możemy zamiennie używać baterii, gdyż będą one pasowały do każdej z posiadanych przez nas maszyn.

Kosiarka akumulatorowa Kärcher

Kosiarki do trawy

Bez uciążliwego kabla i bez paliwa. 18 i 36-woltowe akumulatorowe kosiarki Kärcher efektywnością nie ustępują kosiarkom spalinowym. Standardowo wyposażone są w 5Ah akumulator, szybką ładowarkę oraz funkcję mulczowania.

Sprawdź najpopularniejsze modele

podkaszarki akumulatorowe Kärcher

Podkaszarki do trawy

Akumulatorowe podkaszarki do trawy Kärcher to wszechstronne urządzenia. Ścinają trawę i chwasty w miejscach trudno dostępnych dla tradycyjnych kosiarek. Dzięki ich ergonomicznej konstrukcji możesz pracować zachowując wygodną postawę i nie obciążać pleców podczas prac w ogrodzie.

Sprawdź najpopularniejsze modele

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu

Proste w obsłudze akumulatorowe nożyce do żywopłotu Kärcher sprawią, że żywopłoty będą idealnie równe i schludne, a ich strzyżenie nie będzie już problemem. Pracują cicho i są wygodne w wykorzystaniu. Dzięki zasilaniu bateryjnemu nie ogranicza Cię kłopotliwy kabel. 

Sprawdź najpopularniejsze modele

Nozyce do trawy Kärcher

Nożyce do trawy

Akumulatorowe nożyce do trawy Kärcher doskonale nadają się do wykonywania delikatnej i precyzyjnej pracy w ogrodzie. Dzięki systemowi 2 w 1 będziesz mógł szybko i łatwo przycinać trawę, krzewy czy żywopłoty – także w trudno dostępnych miejscach. Rezultat to wyjątkowo dobrze utrzymany ogród.

Sprawdź najpopularniejsze modele

Wycinak do chwastów Kärcher

Wycinak do chwastów

Chwasty i trawa wyrastające spomiędzy łączeń kostki na podjeździe czy mech porastający kamienne schody czy murki nie tylko szpeci wygląd naszą posesję i sprawia, że wygląda na zaniedbaną, ale także może przyczyniać się do niszczenia betonu, kostki czy kamienia. Dzięki elektrycznemu wycinakowi do chwastów Kärcher możesz szybko i skutecznie pozbyć się tego problemu!

Sprawdź najpopularniejsze modele

Akumulatorowa dmuchawa do liści

Dmuchawa do liści

Dmuchawa w krótkim czasie pozwoli ci pozbyć się spadających liści z podjazdów, trawników czy ogrodu. W sezonie letnim możesz ją wykorzystać także do usuwania skoszonej trawy czy przyciętych gałązek żywopłotu oraz usuwania ziemi i drobnych kamyków z ogrodowych alejek czy chodników. Dmuchawa jest też niezastąpiona przy usuwaniu liści i innych śmieci z trudno dostępnych miejsc.

Sprawdź najpopularniejsze modele

Akumulatorowa piła łańcuchowa

Piła łańcuchowa

Piła doskonale się nadaje do wygodnego i wszechstronnego zastosowania w pielęgnacji drzew. System napinania łańcucha, który nie wymaga użycia narzędzi oraz automatyczne smarowanie sprawiają, że akumulatorowa piła łańcuchowa jest niezwykle łatwa w użyciu. 

Sprawdź najpopularniejsze modele

Akumulatorowe nożyce do gałęzi

Nożyce do gałęzi

Nożyce na wysięgniku zapewniają bezproblemowe przycinanie drzew nawet w przypadku trudno dostępnych gałęzi. Wysokiej jakości ostrze umożliwia cięcie bez użycia siły, a hak, który działa jak zacisk usuwa gałęzie, które utknęły w koronie drzewa.

Sprawdź najpopularniejsze modele

 


Artykuł powstał we współpracy z marką Kärcher

 


Warto przeczytać

Komentarze

Nowe treści
Wieści z branży
Katalog roślin
DZIAŁKA ROD
Na czasie
DZIAŁKA ROD
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 23, Sentencja nr:5
Tydzień 23, Sentencja nr:5
Siejemy na rozsadniku kwiaty dwuletnie – stokrotki, niezapominajki, bratki, goździki brodate, malwy, dzwonki, naparstnice. Już jesienią będzie można je przesadzić na miejsce stałe.
Tydzień 23, Sentencja nr:4
Tydzień 23, Sentencja nr:4
Około miesiąc po posadzeniu do skrzynek kwiatów jednorocznych (aksamitki, pelargonie, surfinie) należy rozpocząć zasilanie ich roztworem nawozu wieloskładnikowego.
Tydzień 23, Sentencja nr:3
Tydzień 23, Sentencja nr:3
Rośliny domowe należy regularnie podlewać. Bardzo ważne jest także zasilanie roślin (co ok. 10 dni) roztworem nawozu wieloskładnikowego.
Tydzień 23, Sentencja nr:2
Tydzień 23, Sentencja nr:2
Po przekwitnięciu lilaków (potocznie nazywanych bzami) warto usunąć zaschłe kwiatostany. Umożliwi to lepszy rozwój nowym pąkom kwiatowy w przyszłym roku.
Tydzień 23, Sentencja nr:1
Tydzień 23, Sentencja nr:1
Regularnie kosimy trawnik (przy regularnym koszeniu minimalna wysokość źdźbeł powinna wynosić 4-5 cm). Strzyżenie należy przeprowadzać w bezdeszczowe dni, kiedy trawa jest sucha. W okresie suszy lepiej jest zaniechać cięcia trawy. Warto wiedzieć, że zbyt krótko przystrzyżona darń bardzo łatwo wysycha.
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51646
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => jak-dobrze-ulozyc-bukiet
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51140
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => miejskie-tropiki-mieszkanie-w-trendzie-urban-jungle
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu