Logo
Logo

Roboty koszące bez przewodu ograniczającego | Nowa technologia satelitarna od Husqvarna

Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnego koszenia trawnika i cenisz sobie wygodę oraz oszczędność czasu, to samojezdne kosiarki automatyczne mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim możesz mieć pięknie wyglądający zielony dywan bez konieczności poświęcania czasu i wysiłku na koszenie zwykłą kosiarką. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem czy początkującym, inteligentne i automatyczne roboty koszące mogą przyspieszyć ułatwić Twoją pracę i... zapewnić piękny, regularnie i równomiernie przycinany trawnik bez spalin, nadmiernego hałasu i przy niskim zużyciu energii.

W sprzedaży znajdziemy wiele modeli robotów koszących, jednak większość z nich wymaga instalacji przewodów ograniczających, które określają granice pola pracy urządzenia. Niestety instalacja takiego robota dla wielu ogrodników zbyt trudna. Na szczęście w ofercie firmy Husqvarna z łatwością znajdziemy również modele, które nie potrzebują dodatkowych przewodów. Bezprzewodowa instalacja, będąca nowością na rok 2023, jest dostępna jako opcjonalne akcesorium do podłączania kosiarek Automower® NERA za pośrednictwem technologii satelitarnej Husqvarna EPOS™. Technologia inteligentnego mapowania Automower® Intelligent Mapping (AIM) zapewnia pełną kontrolę nad trawnikiem bezpośrednio ze smartfonu za pośrednictwem aplikacji Automower® Connect. Teraz możesz stworzyć dopasowaną wirtualną mapę ogrodu i sterować robotem z dowolnego miejsca.

Jak działa technologia satelitarna i jak ją wykorzystać w ogrodzie? Jaki robot bez przewodu ograniczającego wybrać do naszych potrzeb? Podpowiadamy ▼

Zaprojektowane z myślą o estetycznej doskonałości i wyposażone w inteligentną technologię nowej generacji, kosiarki Automower® NERA z łatwością radzą sobie z każdym trawnikiem. trudnym terenem, ciasnymi narożnikami i zboczami na dużym i złożonym trawniku, zachowując wysoką dokładność i zapewniając idealną murawę. Technologia satelitarna umożliwia kosiarce pracę w precyzyjnie wyznaczonych granicach bez przewodu. Wystarczy telefon komórkowy i aplikacja Automower® Connect, aby łatwo zdefiniować wirtualne granice.Perfekcyjne koszenie dzięki technologii satelitarnej 

Husqvarna słynie z innowacyjnych rozwiązań i doskonałej jakości sprzętu do ogrodów, m.in. inteligentnych robotów koszących. Na początku 2023 roku firma wprowadziła zupełnie nową linię NERA (a w niej trzy nowe kosiarki-roboty). Co wyróżnia te roboty? M.in. to, że nie wymagają kabli ograniczających i mają moduł GPS (wykorzystują do planowania trasy wirtualną granicę i nawigację satelitarną, a nie fizyczne przewody zakopane w ziemi). Co jeszcze? Poznajmy je lepiej!

Husqvarna Automower® NERA to seria inteligentnych robotów koszących dedykowanych najbardziej wymagającym użytkownikom. Cała obsługa odbywa się za pomocą aplikacji Automower® Connect na urządzenia mobilne, a sam robot koszący wykorzystuje technologię satelitarną Epos™, co pozwala na wirtualne wyznaczanie granic. Do prawidłowego działania robot musi pracować pod odsłoniętym niebem, aby w pełni wykorzystać połączenie satelitarne. Dodatkowo kosiarka samojezdna wykorzystuje inteligentne unikanie przeszkód, które zapewnia większą precyzję koszenia i niweluje ryzyko uszkodzenia pozostawionych na trawniku przedmiotów.   

Ciesz się elastycznością bezprzewodowej instalacji kosiarki – nowej alternatywy dla przewodu ograniczającego. Zestaw, który zawiera wtyczkę Husqvarna EPOS™ i stację referencyjną, zapewnia swobodę w pełni konfigurowalnej pielęgnacji trawnika poprzez tworzenie precyzyjnych wirtualnych granic za pośrednictwem aplikacji. Utwórz kilka obszarów roboczych z różnymi harmonogramami i ustawieniami, aby zoptymalizować pielęgnację trawnika. Twórz wolne od przewodów tymczasowe strefy wykluczenia, aby chronić kwiatowe rabaty, warzywne grządki i miejsca, w których bawią się dzieci.

Czym jest EPOS™?

EPOS™, czyli Exact Positioning Operating System, to innowacyjna technologia, która została wprowadzona do serii profesjonalnych robotów do koszenia trawy Husqvarna Automower® NERA. Dziś dostępna jest także do robotów przeznaczonych do pracy w ogrodzie. Wykorzystuje ona połączenie satelitarne i umożliwia kosiarkom automatycznym wyznaczanie wirtualnych granic koszenia, bez potrzeby układania przewodów. W praktyce oznacza to, że do konfigurowania obszaru roboczego użytkownik potrzebuje jedynie smartfonu i aplikacji Automower® Connect.

Technologia EPOS™ zastępuje więc standardową instalację kablową. Użytkownik ma możliwość wyznaczenia granic stałych oraz tymczasowych, zapewniając pełną kontrolę nad pracą samojezdnej kosiarki akumulatorowej. Dzięki temu praca robota odbywa się tylko w ściśle wyznaczonych miejscach i czasie. Do tego wymagana jest specjalna wtyczka i stacja referencyjna EPOS (obsługuje sygnały RTK-GNSS między kosiarkami a satelitami) oraz połączenie z aplikacją poprzez Wi-fi lub Bluetooth. Co ważne, w przypadku braku łączności, czy w obszarach, w których nie ma możliwości zastosowania technologii (brak możliwości połączenia, zadaszenie itp.) robot może być wykorzystywany w standardowy sposób z przewodami ograniczającymi.  

Bezprzewodowa instalacja, będąca nowością na rok 2023, jest dostępna jako opcjonalne akcesorium do podłączania kosiarek Automower® NERA za pośrednictwem technologii satelitarnej Husqvarna EPOS™. Zapewnia możliwości tworzenia obszarów pracy i tymczasowych stref niedostępnych za pośrednictwem aplikacji Automower® Connect. Sterowanie strefowe można realizować dzięki technologii AIM, która jest innowacyjną funkcją dostępną w modelach 405X, 415X, 430X NERA, 450X NERA, 435X AWD i 535 AWD.

Więcej informacji na temat instalacji robota koszącego Automower® NERA z zestawem EPOS™ można znaleźć w szczegółowym przewodniku.

Przekonaj się, jak łatwe jest rozpoczęcie korzystania z systemu, i dowiedz się, w jaki sposób technologia Husqvarna EPOS™ umożliwia tworzenie wirtualnych granic obszarów pracy i stref niedostępnych, sprawiając, że praca jest wydajniejsza.

 

Jak ustawić wirtualne granice i utworzyć obszary pracy? Czym jest technologia AIM?    

Technologia inteligentnego mapowania Automower® Intelligent Mapping (AIM) wykorzystywana jest w kosiarkach automatycznych, zapewniając ich wydajną i precyzyjną pracę. Wykorzystuje ich wbudowane czujniki GPS do stworzenia bardzo dokładnej mapy i ustalenia obszaru pracy. Robot samodzielnie wykonuje wirtualną mapę trawnika, a cały proces może potrwać nawet dwa tygodnie.

Na gotowej mapie ogrodu użytkownik może tworzyć wirtualne ściany, a także dowolne strefy robocze, w których urządzenie będzie kosić trawę oraz strefy wyłączone, gdzie robot nie będzie wjeżdżał. Dzięki temu nie trzeba stosować przewodów ograniczających, a właściciel zyska pewność, że robot nie skosi uprawianych roślin ozdobnych i nie wjedzie do ogrodu warzywnego. Co ważne, strefy te mogą być stałe lub czasowe, co pozwala na całkowite dopasowanie trybu pracy do uwarunkowań terenu, potrzeb i upodobań właścicieli. Daje to możliwość utworzenia stref, w których urządzenie będzie kosić z mniejszą lub większą częstotliwością.  

Technologia satelitarna umożliwia kosiarce pracę w precyzyjnie wyznaczonych granicach bez przewodu! Wystarczy telefon komórkowy i aplikacja Automower® Connect, by łatwo zdefiniować wirtualne granice. Można utworzyć elastyczne obszary robocze i tymczasowe strefy niedostępne, co pozwoli na kontrolowanie niestandardowych stref. Inteligentna technologia zapewnia dokładność co do centymetra w ciągu kilku sekund. Jedynym wymogiem koniecznym dla uzyskania optymalnych warunków pracy robota jest niezakłócona widoczność nieba.

 

Jak sterować robotem za pomocą aplikacji?

Automower® Connect to aplikacja na urządzenia mobilne, która daje możliwość zdalnej obsługi wszystkich funkcji robota koszącego. Umożliwia ustawienie m.in. czasu pracy, stref roboczych i wyłączonych oraz lokalizację urządzenia w czasie rzeczywistym. Zapewnia stały podgląd ogrodu i zastosowanych urządzeń oraz akcesoriów, aby łatwiej było zarządzać ich pracą. To także możliwość szybkiej i zdalnej zmiany ustawień, co pozwala na łatwe dopasowanie pracy robota koszącego do specyfiki ogrodu.

Połączenie odbywa się za pomocą jednej z trzech technologii (w zależności od modelu robota koszącego): Wi-fi, Bluetooth lub sieć komórkowa. Obsługa jest prosta i intuicyjna, a aplikacja oferuje pełną kontrolę nad urządzeniem i wszystkimi ustawieniami. Dodatkowo aplikację można łatwo zsynchronizować z urządzeniami inteligentnego domu, co pozwala na sterowanie głosowe za pomocą Amazon Alexa lub Google Home.

Stwórz elastyczne strefy lub obszary robocze na trawniku za pomocą aplikacji Automower® Connect — aby chronić świeżo posianą trawę, kosić trawnik częściej z przodu niż z tyłu lub omijać dmuchany basen.


Robot koszący bez przewodu ograniczającego – jaki model wybrać do Twojego ogrodu? 

Seria Husqvarna Automower® NERA to aktualnie 3 modele robotów koszących z GPS: ● 320, ● 430x oraz ● 450x. Każdy ma nieco inne możliwości i zastosowanie, dlatego warto dobrze je poznać, aby wybrać model najlepszy do swojego ogrodu. 

Wybierając kosiarkę automatyczną bez przewodu ograniczającego należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość trawnika oraz ukształtowanie terenu. Pierwsza z nich (NERA 320) sprawdzi się doskonale na trawnikach i ogrodach nie przekraczających 2200 m², druga na nieco większych – do 3200 m², a trzecia do dużych trawników o powierzchni nawet do 5000 m². Jeśli Twój trawnik ma większa powierzchnię, to możesz zainstalować na nim dwa roboty, które zajmą się pielęgnacją wyznaczonego obszaru. Ta seria robotów przeznaczona jest do trawników o maksymalnym nachyleniu 50%.

Zaprojektowane z myślą o estetycznej doskonałości i wyposażone w inteligentną technologię nowej generacji, kosiarki Automower® NERA z łatwością radzą sobie z trudnym terenem, ciasnymi narożnikami i zboczami na dużym i złożonym trawniku, zachowując wysoką dokładność i zapewniając idealną murawę. Wszystkie modele wykorzystują GPS do nawigacji i tworzenia mapy ogrodu, dzięki czemu koszenie jest bardzo wydajne. Co więcej, roboty koszące NERA są kompatybilne z Amazon Alexa i Google Home, więc można je obsługiwać głosowo.   

Husqvarna Automower NERA 320
Husqvarna Automower NERA 320
Wysokowydajny model do trawników o powierzchni do 2200 m², Automower® 320 NERA oferuje najwyższą jakość koszenia, solidną konstrukcję i niezawodne działanie. Opatentowana ruchoma oś przednia zwiększa zwrotność i poprawia wydajność w trudnym terenie na zboczach o nachyleniu do 50%. Precyzyjne koszenie jest możliwe dzięki bezprzewodowej instalacji z zestawem instalacyjnym Husqvarna EPOS™ i dostępem Automower® Connect ze smartfona. Zoptymalizowana wydajność dzięki automatycznym aktualizacjom oprogramowania za pomocą FOTA (Firmware Over The Air).
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Husqvarna Automower NERA 430x
Husqvarna Automower NERA 430x
Zaawansowany robot koszący zapewniający doskonałe rezultaty na skomplikowanych trawnikach o powierzchni do 3200 m². Precyzyjne koszenie z wirtualnymi granicami dzięki aplikacji Automower® Connect i zestawowi instalacyjnemu Husqvarna EPOS™, dostępnemu jako wyposażenie opcjonalne. Zaprojektowany z myślą o estetycznej perfekcji i wyposażony w inteligentne funkcje, takie jak inteligentne unikanie obiektów, obsługa wzniesień do 50% i nawigacja wspomagana GPS. Aby uzyskać spersonalizowany trawnik 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, stwórz w swoim smartfonie wiele obszarów roboczych i tymczasowych stref wykluczonych za pomocą Automower® Zone Control.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Husqvarna Automower NERA 450x
Husqvarna Automower NERA 450x
Robot koszący do dużych powierzchni, który zapewnia perfekcyjne koszenie trawników o powierzchni do 5000 m² przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Od inteligentnego unikania obiektów po niezawodne działanie - w deszczu lub w słońcu - pozostawiając mniej śladów i przy płynnym działaniu z łatwością pokonuje każdy zakręt. Nawet czyszczenie jest proste za pomocą węża ogrodowego. Twórz wiele obszarów roboczych z unikalnymi ustawieniami i tymczasowymi strefami wykluczonymi za pomocą smartfona i funkcji Automower® Zone Control. Precyzyjne koszenie z wirtualnymi granicami dzięki aplikacji Automower® Connect i zestawowi instalacyjnemu Husqvarna EPOS™, dostępnemu jako wyposażenie opcjonalne.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Aby zakupić robot koszący Husqvarna Automower® NERA z zestawem EPOS, skontaktuj się z lokalnym dilerem Husqvarna, który przeprowadzi kontrolę Twojego ogrodu.


Dlaczego warto kupić robot koszący bez przewodu ograniczającego. Jakie ma zalety?  

Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnego koszenia trawnika i cenisz sobie wygodę oraz oszczędność czasu, roboty koszące sterowane aplikacją mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim możesz mieć pięknie wyglądający trawnik bez konieczności poświęcania czasu i wysiłku na ręczne koszenie. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem czy początkującym, te roboty koszące są w stanie ułatwić Ci pracę i zapewnić piękny, równomiernie przycięty trawnik bez spalin, nadmiernego hałasu i przy niskim zużyciu energii.

Wśród wielu zalet robotów koszących Husqvarna Automower® NERA można wymienić:
  • Technologia satelitarna – daje możliwość wytyczania wirtualnych ścian, więc nie ma konieczności stosowania przewodów ograniczających. 
  • Łatwa obsługa – za pomocą prostego panelu sterowania, głosowe lub poprzez aplikację na urządzenia mobilne. 
  • Unikanie przedmiotów – gdy kosiarka wykryje obiekt na trawniku, wykonuje manewr zawracania, aby uniknąć uderzenia (funkcja dostępna w modelach NERA 430x i 450x).
  • Wydajna praca – dzięki mapie ogrodu urządzenia nie koszą dwa razy tego samego miejsca.
  • Wysoka jakość – solidna obudowa, wysokiej klasy materiały i staranne wykończenie zapewniają wytrzymałość i trwałość na lata!
  • Oszczędność czasu i energii – wystarczy ustawić czas, rodzaj i obszar pracy, a robot koszący wykona resztę pracy. Bez wysiłku i z minimalnym zaangażowaniem właścicieli.
Kosiarki Husqvarna Automower® NERA to inwestycja gwarantująca nie tylko doskonały wygląd trawnika, ale także zysk w postaci wolnego czasu i zdrowia. Roboty świetnie sprawdzają się w wyręczaniu człowieka w żmudnym i uciążliwym koszeniu w upalnym słońcu. W zamian można spędzić czas z rodziną na zacienionym tarasie.

Dlaczego warto zainwestować w robot koszący bez przewodu ograniczającego?   

Roboty koszące Husqvarna Automower® NERA to inwestycja na lata, gdyż wszystkie modele są bardzo trwałe, wytrzymałe i odporne na przypadkowe uszkodzenia. W trakcie okresu gwarancyjnego firma Husqvarna naprawi lub wymieni, bez dodatkowych opłat, dowolny produkt lub część produktu, którego usterki powstaną z powodu wad materiałowych lub produkcyjnych w trakcie normalnego użytkowania i konserwacji.

To doskonałe rozwiązanie dla ogrodników, którzy oczekują najwyższej jakości i innowacyjnych rozwiązań. Inteligentny robot sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trawnik jest często koszony, a właścicielom zależy na jego dobrym wyglądzie. Zapewnia nie tylko idealny zielony dywan bez wysiłku, ale także najnowszą technologię, która przekłada się na maksymalnie proste sterowanie.

Inteligentne roboty wyposażone w funkcję Automower® Connect mają wyjątkową funkcjonalność. Oprócz zdalnej kontroli z każdego miejsca na świecie, to też możliwość integracji z inteligentnymi systemami zarządzania domem (Smart Home) czy ogrodem (Smart Garden). Roboty koszące mogą stać się częścią asystenta Google Home. W efekcie sterowanie odbywa się głosem, co jest wygodniejsze i szybsze. Poza tym można skonfigurować kosiarki Husqvarna z apletami IFTTT oraz z własną aplikacją (otwarte API). Roboty Husqvarna Automower® NERA to innowacja, która zmienia przyszłość koszenia.

Husqvarna logo

Artykuł powstał we współpracy z firmą Husgvarna – producentem inteligentnych robotów koszących bez przewodu zasilającego. 

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na stronie: www.husqvarna.com

Autor
Roboty koszące bez przewodu ograniczającego | Nowa technologia satelitarna od Husqvarna
Roboty koszące bez przewodu ograniczającego | Nowa technologia satelitarna od Husqvarna
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy