Logo
Logo

Na co zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową? 6 ważnych parapetrów

Ogromna oferta myjek ciśnieniowych sprawia, że każdy znajdzie urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb, ale jednocześnie utrudnia wybór tego właściwego. Na co wiec zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową?

Spis treści
Ciśnienie Wydajność tłoczenia Wydajność powierzchniowa Moc przyłącza Długość węża Dodatkowe funkcje i akcesoria

Jakie parametry powinna mieć myjka ciśnieniowa?

Ciśnienie

Ciśnienie wpływa na możliwość zastosowania myjki, a im jest wyższe, tym silniejszy strumień wody. To oznacza, że mycie przebiegnie sprawniej, nawet bez użycia detergentów. Dlatego, jeśli zależy nam na szybkiej pracy i wszechstronnym wykorzystaniu myjki, to lepiej wybrać modele o wyższym ciśnieniu. Na rynku znaleźć można myjki o ciśnieniu od 50 do 200 barów, ale już myjka o 100 barach pozwoli na precyzyjne wykonanie większości prac.

Wydajność tłoczenia

Skuteczność i szybkość czyszczenia za pomocą myjki ciśnieniowej zależy od dwóch parametrów: ciśnienia i wydajności tłoczenia. Im wyższa wydajność, tym oczywiście lepiej, gdyż zapewnia to większe możliwości wykorzystania urządzenia. W zależności od wybranego modelu wydajność tłoczenia może wynosić od 300 do 800 litrów na godzinę.

Wydajność powierzchniowa

To parametr, który określa, ile metrów kwadratowych powierzchni wyczyścisz w ciągu godziny. Jeśli planuje się używać myjki ciśnieniowej do czyszczenia niewielkich powierzchni, to ten parametr nie jest bardzo istotny, jednak jeśli planuje się myć duży taras, czy podjazd, to warto zwrócić uwagę na ten parametr.

Moc przyłącza

Od mocy zależy wydajność myjki ciśnieniowej, a więc wpływa ona wysokość ciśnienia i możliwość wszechstronnego wykorzystania urządzenia. Jednak wyższa moc oznacza również wyższy pobór energii. Podstawowe urządzenia mają moc około 1200 – 1600 W, a te najbardziej profesjonalne nawet 3 KW. Nie trzeba jednak kierować się mocą przy zakupie, a wystarczy patrzeć na poprzednie parametry, gdyż wysoka wydajność i ciśnienie będą automatycznie wymagać większej mocy. Nie da się więc kupić urządzenia o niskiej mocy, ale wysokim ciśnieniu.

Długość węża

Myjka ciśnieniowa o dłuższym wężu pozwala na komfortowe przeprowadzenie pracy. Krótszy wąż ogranicza ruchy i zmniejsza zasięg pracy.

Dodatkowe funkcje i akcesoria

Wybierając myjkę ciśnieniową, warto również zwrócić uwagę na jej podstawowe wyposażenie. Dodatkowe końcówki, pistolet czy lanca ułatwią mycie trudno dostępnych, czy wysoko położonych powierzchni. Posiadając duży ogród, warto zwrócić uwagę na akumulatorowe myjki ciśnieniowe, które zwiększają mobilność i umożliwiają przeprowadzenie prac nawet w najodleglejszych zakątkach ogrodu. Natomiast dla większego komfortu użytkowania, dobrze jest zwrócić uwagę na wagę urządzenia. Im myjka ciśnieniowa jest lżejsza i bardziej kompaktowa, tym łatwiej ją przenosić i przechowywać.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Karcher

 

Autor
Na co zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową? 6 ważnych parapetrów
Na co zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową? 6 ważnych parapetrów
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl