Logo
Logo

Wyrywacz do chwastów | Testujemy w naszym ogrodzie

Jak skutecznie usunąć chwasty z trawnika? To częste pytanie osób mających przydomowe ogródki. Jeśli nie chcemy korzystać ze środków chemicznych, warto zadbać o odpowiedni sprzęt, jak np. wyrywacz do chwastów. W zaledwie trzech krokach pomoże nam uporać się z intruzem na naszym trawniku. Dzięki niemu usuwanie niechcianej roślinności nie będzie kojarzyło się z uciążliwą powinnością, ale prawdziwą przyjemnością!

Walkę z chwastami warto rozpocząć wczesną wiosną, ponieważ to właśnie wtedy rozwijają one swoje systemy korzeniowe w głąb ziemi. Stosowanie chemicznych środków chwastobójczych starajmy się ograniczyć do minimum, gdyż nie są one obojętne dla gleby i innych roślin. Chwasty warto usuwać mechanicznie, gdyż jest to metoda bezpieczna dla środowiska.

Każdy ogrodnik jednak wie, że ręczne pielenie chwastów lub wyrywanie ich ze zgiętymi plecami bywa bardzo niewygodne i męczące! Wyrywacz do chwastów Xact™ Fiskars został zaprojektowany z myślą o szybkim i skutecznym usuwaniu chwastów z ogrodu. Postanowiliśmy więc przetestować go na naszym trawniku i rabatach, by sprawdzić, jak sobie poradzi z chwastami. Oto wyniki naszego testu:

Jak usuwać chwasty przy pomoczy wyrywacza FirskarsJak usuwać chwasty wyrywaczem Xact™?

Wyrywacz do chwastów Fiskars dzięki innowacyjnej konstrukcji umożliwi czystą, efektywną pracę bez konieczności schylania się i nadwyrężania mięśni pleców. Nasze zadanie wykonujemy bowiem w pozycji stojącej. Co więcej, obsługa narzędzia jest bardzo prosta – wystarczą dosłownie trzy kroki.

  1. Najpierw wbijamy narzędzia w ziemię poprzez nadepnięcie na podpórkę na końcu drążka.
  2. Następnie pociągamy drążek do siebie, co sprawia, że głęboko sięgające pazury ze stali nierdzewnej chwytają się korzenia chwastu z wielu kierunków. Usunięcie chwastu z korzeniem oznacza, że nie będzie on ponownie pojawiał się później.
  3. A na koniec wyrzucamy chwast z narzędzia jednym ruchem, eliminując potrzebę zginania i ręcznego usuwania.

Nasze wrażenia z użytkowania wyrywacz do chwastów

  • Wyrywacz do chwastów Xact™ Fiskars jest bardzo łatwy w stosowaniu oraz czyszczeniu (wystarczy go opłukać pod bieżącą wodą).
  • Pazurki narzędzia głęboko chwytają chwast pod ziemią i usuwają go wraz z korzeniami (dzięki czemu nie odrośnie!).
  • Niekwestionowaną zaletą jest zastosowanie innowacyjnego rozwiązania konstrukcyjnego, które umożliwia czystą, efektywną pracę bez konieczności schylania się i nadwyrężania mięśni pleców.
  • Osoby, które zwracają szczególną uwagę na ekologiczne rozwiązania w swoich przydomowych ogródkach ucieszy fakt, że w tym przypadku usuwanie chwastów odbywa się całkowicie bez użycia środków chemicznych.
  • Wyrywacz wykonany jest z lekkich i trwałych materiałów (aluminium i poliamid) dzięki czemu będzie służył nam przez długie lata.

 

FISKARS logo


Artykuł powstał we współpracy z firmą FISKARS, www.fiskars.com

 

Autor
Wyrywacz do chwastów | Testujemy w naszym ogrodzie
Wyrywacz do chwastów | Testujemy w naszym ogrodzie
Paweł Romanowski

Redaktor naczelny portalu. Dba o zielony ogródek od ponad 10 lat. Kiedyś zostanie eko-filozofem, ale póki co poświęca się bez reszty ogrodowej medytacji... w hamaku. Uwielbia przytulać się do drzew, rozmawiać z roślinami i spacerować na łonie natury. Kocha zioła, kwiaty cebulowe i dziką faunę. W swoim małym ogrodzie łączy wielkie potrzeby dzieci, kotów i zapylaczy.

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (9)