Logo
Logo

Wyrywacz do chwastów | Testujemy w naszym ogrodzie

Jak skutecznie usunąć chwasty z trawnika? To częste pytanie osób mających przydomowe ogródki. Jeśli nie chcemy korzystać ze środków chemicznych, warto zadbać o odpowiedni sprzęt, jak np. wyrywacz do chwastów. W zaledwie trzech krokach pomoże nam uporać się z intruzem na naszym trawniku. Dzięki niemu usuwanie niechcianej roślinności nie będzie kojarzyło się z uciążliwą powinnością, ale prawdziwą przyjemnością!

Wyrywacz do chwastów Fiskars Xact™ to narzędzie o wysokiej jakości wykonania, zaprojektowane z myślą o wygodzie i precyzji pracy. Dzięki niemu usuwanie chwastów staje się łatwiejsze i bardziej efektywne, a ogród zyskuje piękny i zadban wygląd. 

Czy pielenie może być czyste i przyjemne?

Walkę z chwastami trzeba rozpocząć wczesną wiosną, ponieważ to właśnie wtedy rozwijają one swoje systemy korzeniowe w głąb ziemi. Stosowanie chemicznych środków chwastobójczych, które nie są obojętne dla roślin ozdobnych, gleby i organizmów pożytecznych, warto jednak ograniczyć do minimum! 

Mechaniczne usuwanie chwastów to metoda najskuteczniejsza i jako jedyna w pełni bezpieczną dla środowiska. Niestety metoda ta jest najbardziej pracochłonna. Każdy ogrodnik jednak wie, że ręczne pielenie chwastów, a już na pewno wyrywanie ich ze zgiętymi plecami bywa bardzo niewygodne i męczące! 

Wyrywacz do chwastów Xact™ umożliwia usuwanie chwastów wraz z korzeniem bez zbędnego wysiłku i bez użycia chemikaliów. Posiada ergonomiczny uchwyt, który zapewnia komfort pracy. Narzędzie to jest idealne dla osób, które cenią sobie precyzję i wygodę w pracy w ogrodzie.

Jak wygląda wyrywacz do chwastów i jak działa?

Wyrywacz do chwastów Xact™ Fiskars został zaprojektowany z myślą o wygodnym, szybkim i skutecznym usuwaniu chwastów. Niekwestionowaną zaletą narzędzia jest zastosowanie innowacyjnego rozwiązania konstrukcyjnego, które umożliwia czystą, efektywną pracę bez konieczności schylania się i nadwyrężania mięśni pleców. Prawidłowa postawa ciała podczas pielęgnowania ogródka zapewnia skuteczną i komfortową pracę.

Głęboko sięgające pazury zapewniają skuteczne usunięcie chwastów wraz z korzeniami (dzięki czemu nie odrosną). Usuwa nawet głęboko korzeniące się rośliny wieloletnie, co zdecydowanie zmniejsza konieczność używania środków chemicznych.

Jak używać wyrywacz do chwastów?

Postanowiliśmy więc przetestować go w naszym ogrodzie (na trawniku i rabatach), by sprawdzić, jak poradzi sobie z uciążliwymi chwastami. Oto wyniki naszego testu:

Jak usuwać chwasty przy pomoczy wyrywacza Firskars Jak usuwać chwasty wyrywaczem Xact™?

Wyrywacz do chwastów Fiskars dzięki innowacyjnej konstrukcji umożliwi czystą, efektywną pracę bez konieczności schylania się i nadwyrężania mięśni pleców. Nasze zadanie wykonujemy bowiem w pozycji stojącej. Co więcej, obsługa narzędzia jest bardzo prosta – wystarczą dosłownie trzy kroki.

  1. Najpierw wbijamy narzędzie w ziemię poprzez nadepnięcie na podpórkę na końcu drążka.
  2. Następnie pociągamy drążek do siebie, co sprawia, że głęboko sięgające pazury ze stali nierdzewnej chwytają się korzenia chwastu z wielu kierunków. Usunięcie chwastu z korzeniem oznacza, że nie będzie on ponownie pojawiał się później.
  3. A na koniec wyrzucamy chwast z narzędzia jednym ruchem, eliminując potrzebę zginania i ręcznego usuwania.

Nasze wrażenia z użytkowania wyrywacz do chwastów

  • Wyrywacz do chwastów Xact™ Fiskars jest bardzo łatwy w stosowaniu oraz czyszczeniu (wystarczy go opłukać pod bieżącą wodą).
  • Pazurki narzędzia głęboko chwytają chwast pod ziemią i usuwają go wraz z korzeniami (dzięki czemu nie odrośnie!).
  • Niekwestionowaną zaletą jest zastosowanie innowacyjnego rozwiązania konstrukcyjnego, które umożliwia czystą, efektywną pracę bez konieczności schylania się i nadwyrężania mięśni pleców.
  • Osoby, które zwracają szczególną uwagę na ekologiczne rozwiązania w swoich przydomowych ogródkach ucieszy fakt, że w tym przypadku usuwanie chwastów odbywa się całkowicie bez użycia środków chemicznych.
  • Wyrywacz wykonany jest z lekkich i trwałych materiałów (aluminium i poliamid) dzięki czemu będzie służył nam przez długie lata.

 

FISKARS logo


Artykuł powstał we współpracy z firmą FISKARS, www.fiskars.com

 

Autor
Wyrywacz do chwastów | Testujemy w naszym ogrodzie
Wyrywacz do chwastów | Testujemy w naszym ogrodzie
Paweł Romanowski

Redaktor naczelny portalu. Dba o zielony ogródek od ponad 10 lat. Kiedyś zostanie eko-filozofem, ale póki co poświęca się bez reszty ogrodowej medytacji... w hamaku. Uwielbia przytulać się do drzew, rozmawiać z roślinami i spacerować na łonie natury. Kocha zioła, kwiaty cebulowe i dziką faunę. W swoim małym ogrodzie łączy wielkie potrzeby dzieci, kotów i zapylaczy.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (10)