Logo
Logo

To jedyny systemiczny preparat na szkodniki. Ma szybkie i długotrwałe działanie

Czy wciąż zmagasz się z nieustannymi atakami szkodników w Twoim ogrodzie? Poznaj nowoczesny preparat owadobójczy, który stanie się niezastąpionym sojusznikiem każdego ogrodnika. Sprawdź, jak z pomocą jednego produktu możesz skutecznie i długotrwale zapobiegać inwazjom. Odkryj, jak Sanium może odmienić ochronę Twojego ogrodu.

Streszczenie artykułu
Sanium to nowoczesny preparat owadobójczy, który zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę roślin przed szkodnikami w ogrodzie i domu. Dostępny w różnych formach – jako gotowy do użycia spray, pałeczki doglebowe oraz koncentrat – umożliwia łatwe i wygodne stosowanie. Środek działa systemowo, przenikając do wszystkich części rośliny i chroniąc je nawet w trudno dostępnych miejscach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie są profesjonalistami, ale chcą skutecznie dbać o zdrowie swoich roślin. Sanium jest rekomendowany do stosowania zarówno na rośliny ozdobne, jak i użytkowe, takie jak owoce czy warzywa.

Każdy ogrodnik marzy o pięknych i zdrowych roślinach. Niestety, na ich drodze często stają szkodniki, które niszczą uprawy i osłabiają rośliny. Walka z nimi może być żmudna i frustrująca. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie – innowacyjny preparat owadobójczy, który systemicznie i skutecznie zwalcza szkodniki w ogrodzie: eliminuje problem od razu i zabezpiecza rośliny na długo.

Czy walka ze szkodnikami musi być trudna? Nie, jeśli wybierzesz ten preparat

W związku z niedawnymi decyzjami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi [z dnia 8 grudnia 2023 (R-1283/20238)], popularne dotąd środki Mospilan i Polysect zostały wycofane z użytku amatorskiego. W konsekwencji stosowanie produktów zostało ograniczone wyłącznie do użytkowników profesjonalnych, co mogło wywołać niepokój wśród wielu ogrodników.

Zwalczanie szkodników w ogrodzie, zwłaszcza dla osób mniej doświadczonych, może wydawać się teraz bardziej skomplikowane. Niemniej jednak, ochrona Twojego ogrodu przed szkodnikami nie musi być trudna. Na szczęście jest dostępny preparat, który skutecznie eliminuje całe spektrum szkodników, zapewniając jednocześnie długotrwałą ochronę roślin.

Od 1 kwietnia 2024 roku środki owadobójcze Sanium, z flupyradifuronem w środku, zostały jedynymi preparatami systemicznymi (układowymi) dla użytkowników nieprofesjonalnych.

Źródło: Seezon_Polska / YouTube


Zapomnij o szkodnikach! Ten preparat działa natychmiast i na długo

Sanium dostępny jest w 3 różnych formulacjach: koncentracie (do samodzielnego przygotowania roztworu), sprayu (w formie gotowej do użycia, w butelce z opryskiwaczem) i pałeczkach doglebowych (będących połączeniem preparatu owadobójczego i nawozu).

Nie musisz być ekspertem w identyfikowaniu różnych typów szkodników ani borykać się z wyborem odpowiednich środków na każdy problem. Posiadając tylko jeden, wszechstronny środek w swojej ogrodowej apteczce, możesz łatwo zwalczyć każde zagrożenie i zapewnić roślinom ochronę przed przyszłymi atakami. Ten uniwersalny preparat stanowi prostą odpowiedź na problemy, które mogą wystąpić w Twoim ogrodzie, ułatwiając dbanie o zdrowie i piękno Twoich roślin.

Tak wyglądają najpopularniejsze szkodniki roślin - wszystkie je zwalczysz 1 preparatem
Fot. andrei310, Tomasz, Vera / AdobeStock
Potrafisz rozpoznać te szkodniki? To nie jest problem. Wszystkie je możesz zwalczyć 1 preparatem. Sanium zwalcza mszyce (1), mączliki (2), tarczniki (3) i wiele innych, a nawet te, na które nie działają już inne środki.

Czym jest Sanium i jak działa?

Sanium to przełom w dziedzinie ochrony roślin. Jako jedyny systemiczny (układowy) środek owadobójczy dostępny dla użytkowników nieprofesjonalnych, zawiera nowoczesną substancję czynną – flupyradifuron.

Działa on na zasadzie systemowego przemieszczania się wewnątrz rośliny wraz z jej sokami, co oznacza, że nie jest zmywany przez deszcz ani rozkładany przez promienie słoneczne czy wysokie temperatury. Po prostu wnika do rośliny i krąży w niej, oferując ochronę na każdym jej poziomie, nawet w miejscach, do których środek nie został bezpośrednio naniesiony.

Sanium AL - spray na szkodniki
Sanium
Spray
Sanium AL, dostępny w formie gotowego sprayu z praktycznym opryskiwaczem, oferuje wyjątkową wygodę użytkowania. Jako środek owadobójczy o działaniu systemowym, po zastosowaniu szybko przenika przez całą roślinę, zapewniając kompleksową ochronę. Ze względu na prostotę obsługi, Sanium AL jest szczególnie zalecany do zastosowania w domach, na balkonach i tarasach. Skutecznie chroni zarówno rośliny ozdobne, jak i uprawy owocowo-warzywne przed najbardziej powszechnymi szkodnikami.
KUP SANIUM W SPRAYU

Flupyradifuron jest na rynku dopiero kilka lat, a co za tym idzie nie ma szkodników odpornych na jego działanie. Sanium skutecznie zwalcza szkodniki, nawet te, na które nie działają już inne środki! Ponadto, substancja czynna preparatu na poziomie receptorów rozpoznaje różnice między szkodnikami a owadami pożytecznymi. Dzięki temu Sanium zapewnia wyższą skuteczność w walce ze szkodnikami niż inne produkty dostępne na rynku.

Zastosowanie Sanium gwarantuje, że Twoje rośliny będą chronione przez długi czas. W zależności od wariantu produktu, ochrona może trwać od 21 dni po jednokrotnym użyciu, do 60 dni po drugim oprysku. Co więcej, Sanium PIN, połączenie środka owadobójczego z nawozem, może działać nawet do 16 tygodni, co eliminuje potrzebę dodatkowego nawożenia roślin w tym czasie. 

Sanium AL - pałeczki na szkodniki
Sanium
Pałeczki
Sanium PIN to innowacyjny preparat łączący właściwości nawozu z ochroną przed szkodnikami, dostępny w formie pałeczek do stosowania w glebie. Idealnie sprawdza się dla roślin ozdobnych uprawianych wewnątrz pomieszczeń. Aby skutecznie zwalczyć pierwsze oznaki obecności szkodników, należy umieścić pałeczkę blisko korzeni rośliny, wciskając ją głęboko w ziemię, aż zostanie całkowicie zakryta. Następnie roślinę należy obficie podlać, aby aktywować działanie preparatu.
KUP SANIUM W PAŁECZKACH

Jak stosować Sanium do zwalczania szkodników?

Sanium jest bezpieczny i skuteczny dla szerokiej gamy roślin – zarówno ozdobnych, jak i tych uprawianych w sadach czy warzywnikach. Jest to rozwiązanie idealne dla ogrodników, którzy pragną zadbać o swoje rośliny w prosty i efektywny sposób.

Preparat jest szczególnie polecany w sytuacjach, gdy na roślinach pojawiają się pierwsze oznaki infestacji szkodników, takich jak mszyce, mączliki, tarczniki, miseczniki, czy wełnowce. Oprysk interwencyjny pozwala szybko zahamować rozwój szkodników, a następnie regularne stosowanie środka w formie prewencyjnej zapobiega ich ponownemu pojawieniu się.

Sanium System - preparat koncentrat na szkodniki
Sanium
Koncentrat
Sanium System jest nowoczesnym koncentratem owadobójczym, który można stosować zarówno w ogrodach, jak i przy uprawach domowych. Należy odmierzyć właściwą ilość produktu i rozpuścić ją w wodzie. Następnie roztwór należy aplikować na rośliny przy użyciu ręcznego opryskiwacza. Preparat jest przeznaczony do stosowania interwencyjnego, kiedy zostanie zauważona obecność szkodników.
KUP SANIUM W KONCENTRACIE

Dlaczego warto stosować Sanium w Twoim ogrodzie?

 • Jedyny taki preparat na rynku: Sanium to jedyny systemiczny preparat, który możesz stosować do zwalczania szkodników w ogrodzie, domu i na balkonie!
 • Wszechstronne zastosowanie: Dzięki szerokiej rejestracji, jeden preparat można stosować na rośliny ozdobne, warzywa i sady
 • Szybka i widoczna efektywność: Efekty stosowania są zauważalne już kilka godzin po pierwszym zastosowaniu.
 • Długotrwała ochrona: Możliwość ochrony roślin nawet do 60 dni po dwukrotnym zastosowaniu, co minimalizuje konieczność częstego opryskiwania. Działa dłużej niż preparaty kontaktowe!
 • Łatwość użycia: Systemiczne działanie pozwala na skuteczną ochronę nawet przy niedokładnym oprysku, docierając do wszystkich części rośliny. 
 • Wyjątkowa skuteczność: Dociera też do miejsc, na które nie został naniesiony, dlatego zwalcza ukryte przed wzrokiem szkodniki.
 • Niezawodne działanie: Działa niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie przestaje działać, nawet jak spadnie deszcz czy jest wysoka temperatura.
 • Bezpieczeństwo dla owadów pożytecznych: Jest bezpieczny dla owadów pożytecznych dzięki selektywnemu działaniu.
Sanium reprezentuje nową erę w ochronie roślin przed szkodnikami, oferując ogrodnikom amatorom nie tylko skuteczność, ale i prostotę w utrzymaniu zdrowia ich roślin. Dzięki temu, że jest to jedyny dostępny środek o działaniu systemowym, użytkownicy mogą być pewni, że ich rośliny są chronione w każdych warunkach. Wypróbuj Sanium i przekonaj się, jak łatwo możesz zapewnić swojemu ogrodowi ochronę przed szkodnikami na długi czas.

 

Protect Garden logo
Artykuł powstał we współpracy z marką Protect Garden. Więcej informacji o produktach znajdziesz na stronie internetowej: www.seezon.pl

Zdjęcie tytułowe: Elena, photoguns / AdobeStock

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Jaka jest alternatywa dla wycofanych preparatów Mospilan i Polysect?

  Środki owadobójcze Sanium, po decyzji MRRiW z dnia 8 grudnia 2023, zostały jedynymi preparatami systemicznymi (układowymi) dla użytkowników nieprofesjonalnych. Do tej pory ogrodnicy mogli korzystać z dwóch różnych substancji czynnych, o działaniu układowym, do zwalczania szkodników roślin. Były to flupiradifuron (dostępny w preparatach Sanium) oraz acetamipryd (dostępny w preparatach Polysect i Mospilan). Decyzją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (R-1283/2023d) zmieniła się klasyfikacja środka ochrony roślin Mospilan 20 SP. W konsekwencji stosowanie produktu zostało ograniczone wyłącznie do użytkowników profesjonalnych. W związku z powyższym flupiradifuron jest jedyną substancją czynną o działaniu układowym dla użytkowników nieprofesjonalnych.
 • Co oznacza działanie układowe?

  Sanium po naniesieniu na roślinę wnika do jej środka i krąży po całej wraz z jej sokami. Dzięki temu fl upyradifuron nie zostanie zmyty przez deszcz, czy rozłożony przez słońce czy wysoką temperaturę otoczenia.
 • Jakie formy aplikacji oferuje Sanium?

  Sanium dostępne jest w różnych formach: jako spray gotowy do użycia, pałeczki doglebowe oraz koncentrat, co ułatwia stosowanie w zależności od potrzeb.
 • Jak działa Sanium?

  Sanium działa systemowo, przenikając do wszystkich części rośliny, co zapewnia ochronę nawet w trudno dostępnych miejscach.
 • Jak długo działa Sanium?

  Sanium działa zapobiegawczo i interwencyjnie w ochronie roślin ozdobnych, sadowniczych i warzywnych w uprawie amatorskiej, w domu i ogrodzie. Sanium System w postaci koncentratu działa do 21 dni, a Sanium AL nawet do 60 dni chroni rośliny przed nowym atakiem szkodników. Dodatkową zaletą Sanium jest to, że dociera do
 • Dla jakich roślin jest polecany Sanium?

  Sanium jest polecany zarówno na rośliny ozdobne, jak i użytkowe, takie jak owoce czy warzywa, zapewniając wszechstronną ochronę.
 • Jakie szkodniki zwalcza Sanium?

  Zwalczane przez Sanium szkodniki to: mszyce, mączliki, tarczniki, miseczniki czy wełnowce. Sanium zwalcza szkodniki, nawet te, na które nie działają już inne środki.
 • Czy Sanium jest odpowiednie dla amatorów?

  Tak, Sanium jest idealne dla osób, które nie są profesjonalnymi ogrodnikami, ale chcą efektywnie chronić swoje rośliny przed szkodnikami.
 • Czytaj więcej Czytaj mniej
Autor
To jedyny systemiczny preparat na szkodniki. Ma szybkie i długotrwałe działanie
To jedyny systemiczny preparat na szkodniki. Ma szybkie i długotrwałe działanie
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi