Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
1
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy z kotem trzeba wychodzić na spacer?

Pytanie czytelnika: Mieszkam w bloku, ale na parterze, więc mam malutki ogródek. Moje koty do niego wychodzą, ale widzę, że mają ochotę na więcej. Czy z kotami można wyjść na spacer tak jak z psami? Czy potrzebna jest do tego obroża i smycz?

Spacer z kotem, czy to normalne?

Kot nie jest aż tak wymagający jeśli chodzi o spacery, jak np. pies. Nie oznacza to jednak że z kotem spacerować nie można ani nie trzeba. Wręcz odwrotnie. Aby jednak obojgu wyszło to na dobre, niezbędna jest cierpliwość.

Dla kota w większości spędzającego czas w mieszkaniu, nie przyzwyczajonego do otwartej przestrzeni, spacer może wywołać lęk. Należy więc pozwolić kotu przystawać gdzie tylko chce, aby mógł obwąchać co tylko chce a przez to nieco oswoić się z nowym miejscem. Z czasem kot powinien przyzwyczaić się do śmielszego chodzenia na smyczy, lecz nie należy go nigdy pospieszać ani zmuszać do czegoś na siłę, gdyż skutek może okazać się odwrotny do zamierzonego.

Aby odpowiednio przygotować się do spaceru z kotem, należy zaopatrzyć się w odpowiednią smycz oraz szelki. Szelki należy zapinać dość ciasno, aby kot nie zdołał się z nich wysunąć i uciec w momencie nagłego strachu.

Kota domowego nigdy nie należy puszczać samodzielnie na dworze, gdyż mogłoby to spowodować jego ucieczkę spowodowaną paniką.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: Emilia_Baczynska / Pixabay
G.T.

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 42, Sentencja nr:6
Tydzień 42, Sentencja nr:6
Najlepszym okresem na sadzenie drzew owocowych jest jesień (od pierwszych dni października do pierwszych przymrozków). Przed nastaniem zimy drzewka zdążą zregenerować uszkodzony system korzeniowy.
Tydzień 42, Sentencja nr:5
Tydzień 42, Sentencja nr:5
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłm chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Tydzień 42, Sentencja nr:4
Tydzień 42, Sentencja nr:4
Krzewy róż warto teraz zasilić. Wierzchnią warstwę ziemi przemieszajmy z przefermentowanym obornikiem. Róże pienne należy zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą. W tym celu przygina się je do ziemi i obsypuje ziemią.
Tydzień 42, Sentencja nr:2
Tydzień 42, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT