Logo
Logo

Jak wybrać najlepszą myjkę ciśnieniową do ogrodu?

Myjki ciśnieniowe zyskują coraz większą popularność, pozwalając na wykonanie wielu prac porządkowych w ogrodzie. Można je wykorzystać do umycia altany, chodnika, podjazdu, donic i innych elementów, które ciężko jest doczyścić. Dodatkowo myjka ciśnieniowa przyda się również w domu. Praca z myjką jest nie tylko wygodna i szybka, ale też pozwala na znaczną oszczędność wody. Na co zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową do ogrodu i jak wybrać najlepszy model do naszych potrzeb?

Spis treści
Czym jest i jak działa myjka ciśnieniowa?
Do czego można wykorzystać myjkę ciśnieniową?
Jaką myjkę ciśnieniową kupić do ogrodu?

Czym jest i jak działa myjka ciśnieniowa?

Wąż ogrodowy jest w stanie wytworzyć maksymalnie 4 bary ciśnienia podawanej wody. Po podłączeniu go do urządzenia wysokociśnieniowego woda z węża przepływa przez pompę wysokiego ciśnienia, która wytwarza ciśnienie nawet do 160 barów. Woda pod wysokim ciśnieniem wypływa następnie z urządzenia przez lancę w postaci skoncentrowanego strumienia, dzięki któremu czyścimy dokładnie i efektywnie.

Największą zaletą myjki ciśnieniowej (urządzenia wysokociśnieniowego) jest możliwość jej wszechstronnego wykorzystania do wielu prac porządkowych w swoim ogrodzie. Dodatkowo jest trwała, wydajna, pobiera mało wody, a praca z nią jest komfortowa, szybka i prosta.

Do czego można wykorzystać myjkę ciśnieniową?

Z myjkami ciśnienowymi Kärcher możesz nie tylko znacznie skrócić czas mycia, ale także zamienić pracę w zabawę. Czyszczenie za ich pomocą jest bezwysiłkowe i wyjątkowo łatwe, dzięki czemu możesz czerpać z niego przyjemność. Wysokiej jakości i niezawodne urządzenia potrafią usunąć w mig wyjątkowo uporczywe zabrudzenia. Myjką ciśnieniową możesz:

  • Wyczyścić narzędzia ogrodowe – myjka ciśnieniowa pozwala szybko i przede wszystkim bardzo dokładnie wyczyści narzędzia ogrodowe, usuwając z nich glebę i resztki roślin. Jest szczególnie przydatna do mycia grabi, łopaty, taczki itp., pozwalając na utrzymanie narzędzi ogrodniczych w doskonałym stanie.
  • Umyć meble ogrodowe – bez szorowania, używania detergentów i tracenia czasu. Z myjką ciśnieniową szybko umyjesz wszystkie meble ogrodowe, odświeżając je przed nowym sezonem i zapewniając sobie komfortowy wypoczynek.
  • Wyczyścić nawierzchnię – myjka ciśnieniowa to doskonały sposób na piękną i zadbaną kostkę brukową, tworzącą podjazd, chodniki i przejścia. Woda pod wysokim ciśnieniem poradzi sobie nawet ze starymi zabrudzeniami, przywracając piękny wygląd kostki. Ręczne umycie podjazdu jest czasochłonne, uciążliwe i męczące, a z myjką ciśnieniową praca przebiega niezwykle szybko, a efekty są zaskakująco dobre.
  • Wyczyścić elewację – myjka ciśnieniowa pozwala również na wyczyszczenie elewacji domu, sprawiając, że będzie się ona prezentować równie dobrze, jak po jej wykończeniu. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na odświeżenie wyglądu domu.
  • Umyć auto – z myjką ciśnieniową można umyć także rower, skuter, motocykl, czy samochodów. Szybko, dokładnie i bez używania detergentów.

Jaką myjkę ciśnieniową kupić do ogrodu?

W 1950 Kärcher opatentował pierwsze w Europie urządzenie czyszczące strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Od tego momentu firma wprowadza do technologii czyszczenia wysokociśnieniowego coraz to lepsze rozwiązania służące zarówno większej skuteczności jak i komfortowej obsłudze urządzeń. Prace te zaowocowały powstaniem niezwykle bogatej oferty urządzeń wysokociśnieniowych i z podgrzewaniem wody i bez, zasilanych spalinowo i elektrycznie, mobilnych i stacjonarnych. Tak szeroki asortyment pozwala dobrać optymalnie do potrzeb właściwe urządzenie.

Myjki ciśnieniowe Kärcher są niezastąpione jako domowe myjki samochodowe, myjki do elewacji, kostki brukowej, rowerów, a dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom także rynien, ogrodów zimowych i niemal dowolnych powierzchni oraz obiektów wokół domu i w terenie. Nie istnieje prostsza metoda czyszczenia!


Cztery linie myjek ciśnieniowych Kärcher

W zależności od linii oferują wyjątkowo kompaktowy design, niską wagę, wygodę i możliwość przenoszenia lub bezprzewodowe działanie. Każda linia myjek ma swoje zalety i funkcjonalności. To urządzenia, które zostały doskonale dostosowane do Twoich wymagań. Zobacz wszystkie modele myjek ciśnieniowych Kärcher

Myjki ciśnieniowe akumulatorowe K 2 Battery

Do mniejszych i mniej wymagających zadań związanych z czyszczeniem – w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej. Bez kabla elektrycznego, wygodna i umożliwiająca swobodne użytkowanie.

Małe myjki ciśnieniowe Compact Compact

Doskonałe urządzenia dla osób poszukujących mobilnego urządzenia o kompaktowym designie. Minimalne wymagania dotyczące miejsca do przechowywania i szybka gotowość do pracy.

Urządzenia wysokociśnieniowe Power Control

Delikatne i skuteczne czyszczenie jeszcze nigdy nie było prostsze. Odpowiednia moc, wsparcie użytkownika przez aplikację Home & Garden oraz elementy wyposażenia takie jak: pistolet wysokociśnieniowy Power Control z ekranem i lanca wysokociśnieniowa Vario Power.

Myjki ciśnieniowe Smart Control Smart Control

Technologicznie zaaawansowane myjki wysokociśnieniowe sprostają każdemu zadaniu. Wszystko dzięki możliwości bezprzewodowego połączenia Bluetooth z aplikacją Home & Garden i wyposażeniu standardowemu obejmującego m.in. pistolet wysokociśnieniowy Smart Control oraz lancę wysokociśnieniową 3-w-1 Multi-Jet.

 

Dlaczego warto wybrać myjki Smart Control?

Smart Control to innowacyjne urządzenia wysokociśnieniowe, które umożliwiają połączenie z aplikacją Home & Garden z wykorzystaniem bezprzewodowego połączenia Bluetooth. Myjką Smart Control będziesz mógł zarządzać bezpośrednio w swoim smartfonie, przez aplikację.

Konsultant mobilny

Wystarczy, że połączysz urządzenie wysokociśnieniowe Smart Control z aplikacją Kärcher Home & Garden w swoim smartfonie – czyszczenie będzie łatwiejsze i bardziej skuteczne. Konsultant w aplikacji udzieli praktycznych wskazówek w zakresie sposobów czyszczenia oraz czyszczonych przedmiotów, np. wskaże optymalny poziom ciśnienia, który należy wybrać podczas czyszczenia określonej powierzchni czy przedmiotu.

Tryb Boost

Myjki Smart Control posiadają tryb Boost, który zapewnia dodatkową moc usuwania zanieczyszczeń. Dlatego urządzenia poradzą sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Po uruchomieniu trybu, zwiększone ciśnienie utrzymuje się przez 30 sekund. Tryb Boost można aktywować przy pomocy pistoletu wysokociśnieniowego lub w aplikacji.

Idealna czystość

Dzięki wyposażeniu myjek w pistolet wysokociśnieniowy Smart Control, lancę spryskującą 3-w-1 Multi Jet oraz system podawania środka czyszczącego Plug ’n’ Clean z łatwością stawisz czoła każdemu wyzwaniu w zakresie czyszczenia, niezależnie od tego, czy potrzebujesz ciśnieniowej myjki do samochodu, usuwania wykwitów z elewacji czy pobieżnego przemycia mebli ogrodowych.

K5 czy K7 – którą myjkę Smart Control kupić?

Myjka wysokociśnieniowa K5
Urządzenie wysokociśnieniowe K 5 Smart Control
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!

Myjki wysokociśnieniowe klasy K5 wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi – ciśnienie robocze 145 barów, wydajność tłoczenia wody 500 l/h, moc 2100 W, wydajność powierzchniowa 40 m². W efekcie skutecznie i szybko usuwają zabrudzenia nawet ze schodów i murków ogrodowych czy średniej wielkości samochodów. Urządzenia K5 zostały zaprojektowane z myślą o długoletnim użytkowaniu. Wyposażone są w innowacyjny cichy silnik chłodzony wodą oraz wytrzymałą pompę aluminiowo-kompozytową, która cechuje się wysoką odpornością na korozję.

To wielozadaniowa myjka z innowacyjną funkcją Bluetooth, aplikacją Home & Garden, trybem Boost zapewniającym większą moc, pistoletem spryskującym G 180 Q Smart Control z wyświetlaczem LCD i przyciskami do regulacji ciśnienia lub dozowania środka czyszczącego oraz obrotową lancą spryskująca 3 w 1 Multi Jet zawierającą 3 różne dysze.

 

Myjka wysokociśnieniowa K7
Urządzenie wysokociśnieniowe K 7 Smart Control
Dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie kupić!

Klasa wydajności K7 to wyjątkowo mocne i niezawodne myjki ciśnieniowe do użytku przydomowego. Wyróżniają się najszerszym zakresem zastosowań (także do czyszczenia dużych samochodów, kamperów, basenów, elewacji) oraz imponującymi parametrami pracy. Wytwarzają ciśnienie na poziomie 180 barów, wydajność tłoczenia wody to 600 l/h, moc wynosi 3000 W, a wydajność powierzchniowa sięga 60 m²/h. Ponadto posiadają wytrzymały i cichy silnik chłodzony wodą oraz pompę z wysokiej jakości aluminium (niska zawartość miedzi w stopie), przez co jest odporna na korozję oraz na działanie wysokiego ciśnienia.

Myjka K7 posiada tryb Boost do uporczywych zabrudzeń, funkcję Bluetooth oraz aplikację z dostępem do m.in. konsultanta mobilnego, instrukcji montażu czy portalu Kärcher Service. Z kolei pistolet spryskujący G 180 Q Smart Control z wyświetlaczem oraz lanca spryskująca 3 w 1 Multi Jet oferują maksymalną kontrolę – ciśnienie ustawia się bezpośrednio na pistolecie albo w aplikacji przy pomocy konsultanta mobilnego. Na ekranie LCD można sprawdzić aktualne ustawienia.

Kärcher Logo

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kärcher.
Więcej informacji o firmie i produktach na: www.karcher.pl

 

Autor
Jak wybrać najlepszą myjkę ciśnieniową do ogrodu?
Jak wybrać najlepszą myjkę ciśnieniową do ogrodu?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

To Cię zainteresuje